Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Van még rajtam kívül hasonló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van még rajtam kívül hasonló eset? Tapasztaltatok már ilyet?

Figyelt kérdés
Harminc éves koromban volt az első nő, addig se érintés, se csók, semmi. Extrém félénkségemnek köszönhetően, gátlásosságom és határozatlanságom révén minden nő messze elkerült. Az egyetlen probléma ezzel, hogyan fogok visszaemlékezni erre idősebb koromban. Kíváncsi vagyok, volt-e valaki hasonló, illetve tapasztaltátok-e az alábbiakat.
2018. nov. 4. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz menj el, foglalkozz önismerettel, önszeretettel, foglalkozz belsőddel, győzd le gátlásaidat, vagy örökre egy félős gyáva nyuszi akarsz lenni?
2018. nov. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Erről most hirtelen az jutott eszembe, amikor Marty Mcfly-t nyuszinak nevezik, amire az ő válasza: "Engem nem nevezhet senki nyuszinak."

Komolyra fordítva a szót. Igen, van pszichológusom, de az csak beszélget és kérdez. Ettől nem változik semmi.

2018. nov. 4. 18:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Ő csak útmutatást ad, NEKED kell változni, ő nem oldja meg a te problémáidat helyetted. Ő segít feltárni, hogy miben változz.

Olvass Csernus Imre könyveket!

2018. nov. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

36 vagyok hasonló gondokkal, egy db. kapcsolatom sem volt még sosem az életben.

Ahhogy nézem a mai társadalmat, nem is veszítettem semmit sem.

2018. nov. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4


Mert te vagy Mr. Tökély, ugye? Azért nem találtál még senkit magadnak, mert mindenki tele van hibával csak te (egód) vagy a legtökéletesebb és hibátlan.

Szerintem meg te vagy tele rengeteg hibával, félelemmel és gyávasággal.

2018. nov. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

De hisz mindenki tele van rengeteg hibával. Miért nem a jót nézzük a másikban? Miért nem lehet azt mondani, hogy én ebben vagyok jó, te abban?

Tagadom azt a nézetet, ami a hagyományos nemi sztereotípiák szerint ítéli meg az embereket: egy férfi erős, a nő a gyengébbik nem. Egy fenét. A férfi is sokszor elgyengül és szüksége van támaszra. De mi mindig a sztereotípiák felől közelítünk meg mindent.

Visszatérve a pszichológusra mindig ő kérdez, hogy mit lehetne tenni? Ahelyett, hogy megmondaná ő kérdez. Általában azt szoktam válaszolni, hogy fogalmam sincs.

2018. nov. 4. 22:05
 7/7 anonim ***** válasza:

"Visszatérve a pszichológusra mindig ő kérdez, hogy mit lehetne tenni?"

Nem csoda, hogy egyedül vagy még mindig ennyi évesen is, hisz olyan h.lye vagy, hogy csak na.


Elmagyarázom neked: a pszichológus azért tesz fel rengeteg kérdést, hogy mesélj magadról, hogy megtudja, hogy milyen az életed, hogy milyen traumák értek téged.

A semmiből, hogyan várhatod el, hogy egy teljes diagnózist állítson fel? Mindig minden a részletekben rejlik. És a sok kérdésével próbálja feltárni a rejtett kapukat, hogy elgondolkodj, hogy eszedbe jusson, vagy csak hirtelen bevillanjon, hogy jé.. ez is és ez is megtörtént.

És azért teszi fel kérdésként, hogy mit lehetne tenni, mert szeretné, ha te saját magad jönnél rá, hogy hogyan oldd meg a problémádat, ő csak segít rávezetni, hogy mi a hiba.


Ha nem vagy megelégedve ezzel a pszichológussal, akkor menj át máshova.

Ezért is tanácsoltam, hogy olvass Csernus Imre könyveket, de youtube-on hanganyagokat is hallgathatsz tőle. Ő kiváló szakember!


Rengeteg önismereti könyv van fent a neten is és hanganyagok, előadások is vannak a témával kapcsolatban. Ha gyógyulni akarnál, akkor minden követ megmozgatnál, hisz itt az internet világában minden ott van előtted, csak érte kéne menned!

Minden csak rajtad múlik.


" Miért nem a jót nézzük a másikban?"

Pontosan azért, mert az ember nemcsak jóból áll, hanem rosszból is, és a kettő együtt tesz ki egy kerek egész embert. A hibák meg azért vannak, hogy kijavítsuk őket, ha felismertük azokat.

"Miért nem lehet azt mondani, hogy én ebben vagyok jó, te abban?"

Pl. én tudok főzni, de néha egy házisárkány vagyok. Te jól tudsz felszerelni dolgokat, de közben egy agresszív állat vagy. Tényleg boldog és harmonikus kapcsolat jönne ki ebből! :D

2018. nov. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!