Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerelmes és egyben értetlen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelmes és egyben értetlen fiúbaráttal mit tudnék kezdeni?

Figyelt kérdés
Van egy fiúbarátom, akit már lassan három éve ismerek. Nemrég vallotta be, hogy azóta szerelmes belém, egy ideig ez abbamaradt, de most újra előjött. Egy ideje szingli vagyok, de egyelőre nem akarok senkivel sem összejönni vagy próbálkozni. Az a helyzet, hogy elég messze lakunk egymástól. Én most kezdtem az egyetemet Budapesten, ő pedig nagyjából 200 km-rel arrébb lakik. Nagyjából két hete volt valami rendezvény, ami miatt egy pénteki napon feljött és az egyik haverjánál aludt. Előtte mondta, hogy beszélni szeretne velem, de nem akar egy nyílt helyen találkozni, jobb lenne ha az albérletemben lehetnénk. Ezzel nekem annyi bajom volt, hogy van egy szobatársam, akinek a szülei a lakás tulajdonosai, és a szerződésben is feltüntették, hogy nem fogadhatok vendéget (amúgy is egy fél konyha, egy szoba és egy mini fürdőszoba az egész lakás). A szobatársam péntekenként mindig vagy vidékre utazik a szüleihez vagy egy másik nagyvárosba a barátjához, tehát péntektől vasárnapig egyedül vagyok. Úgy voltam vele, hogy egyszeri alkalommal belefér, max vigyázunk, hogy senki ne lássa meg, hogy a lánylakásba besétálok egy sráccal. Na mindegy, nagyjából este 8 körül értünk oda hozzánk, én elkezdtem vacsorát csinálni, rajta pedig látszott, hogy nagyon habozik. Nagy nehezen kibökte, hogy mi a helyzet. Hogy tudja, hogy milyen messze lakunk egymástól, meg hogy még képben van nálam az exem, de megpróbálhatnánk, hogy működne-e a dolog köztünk. Majdnem három órán keresztül mondtam neki, hogy ezt nem tudom megtenni jelenleg és hogy nem lenne őszinte miközben még nem engedtem el a volt barátomat. Ő erre azt csak mondta, hogy ez a válasz nem konkrét nemleges válasz, és hogy ha beengedtem az albérletbe, megszegve a szerződést és kockáztatva az itt lakásomat, akkor biztos hogy nem közömbös számomra. A barátai már telefonon is keresték, de sorra kinyomta őket, és követelte ahogy adjak választ. Újra meg újra elmondtam, hogy nem tudok erre igent mondani, én sem várnám el senkitől, hogy velem legyen miközben tudom, hogy mást szeret. Megkérdeztem, hogy mi mást mondjak még, azt felelte, hogy azt hogy próbáljuk meg... Annyi volt, hogy végül elment a haverjához valamikor éjfél előtt, de csak azért, mert én küldtem, mert az utolsó villamosok jártak már akkor. Kicsit csillapodott utána a helyzet, ugyanúgy beszéltünk üzenetben, de kicsit távolságtartóbb voltam, amit meg is jegyzett. Folyton poénként felhozza az esetet, de ezt ignorálni szoktam. Most az van, hogy mivel tudja, hogy a szobatársam péntek délutántól nincs itthon, közölte, hogy akkor feljön és filmezünk egyet (nyáron sokszor csináltunk olyat, hogy többen is egyszerre néztünk egy filmet a neten és közben beszéltünk, tehát nem ez az átlátszó filmezzünk duma), utána vagy itt alszik vagy átmegy az innen nem messze lakó haverjához. Alapból nemet mondanék erre, de mondtam is neki, hogy a péntek nekem nem jó. Nem akartam magyarázkodni hogy miért, elsőnek csak annyit mondtam, hogy nem jó. Nemrég küldött egy képet, hogy megvette a vonatjegyet és hogy hányra ér be a vonata. Mondtam neki, hogy ajánlom, hogy valamelyik haverjához megy mert én tényleg nem érek rá. Erre azt mondta, hogy nem beszélt meg senkivel semmit, tényleg hozzám fog(!) jönni. Megmondtam neki, hogy ezerszer leírtam már, hogy nekem a péntek nem jó és különben sem járkálhat be az albérletbe (főleg hogy konkrétan ameddig én a konyhában a vacsorát csináltam, ő mint egy dedós kölyök unalmában hozzányúlkált a szobatársam cuccaihoz, elvett egy furulyát és utána nem tudta honnan szedte elő, és a galérián - ami fából van - húzódzkodott). Csak azt mondogatta, hogy hát de már megvette a jegyet és mi dolgom van, hogy nem érek rá. Elmondtam, hogy az egyik szaktársamnak szülinapi bulija lesz, ami miatt alapból nagy vacilálás volt, hogy pénteken vagy szombaton legyen. Én direkt szóltam, hogy nekem a munka miatt a péntek jobb lenne, és tegnapelőtt a szaktársam külön meg is kérdezett, hogy akkor megyek-e és igent mondtam. A srác erre azt mondta, hogy mondjam le, kamuzzam be hogy beteg vagyok vagy hogy közbe jött valami. Természetesen nem fogom lemondani. Egyszerűen nem tudom mit kezdjek vele. Alapból úgy viselkedik néha, mint ha a féltékenykedő pasim lenne. Az íróasztalomon van egy plüssmaci, amit tavaly kaptam karácsonyra a legjobb barátnőmtől, és egyből kérdezősködött, hogy kitől kaptam. Most kicsit elegem lett belőle. A semmiből közli, hogy jön és akkor mondjam le minden programom, mert beszélni szeretne (mellékesen megjegyzem, hogy szombaton pont össze tudnánk futni nagyjából 3 órára, szóval teljesen értelmetlen ez a holnapi dolog). Mostanában úgy viselkedik, mint ha egy negyedikessel beszélnék, pedig elvileg már rég felnőtt korba lépett.
2018. nov. 29. 13:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
2018. nov. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Ha hiszed, ha nem, egy ideje keresem ezt a zenét, de nem emiatt :'D
2018. nov. 29. 14:12
 3/26 anonim ***** válasza:
64%
Ha hiszed, ha nem, minden ismerősöm körében arról vagyok a leghíresebb hogy bármennyire régi zenét az internet mély bugyraiból is elő tudok kaparni, akár csak egy kis részlet alapján is :D
2018. nov. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
80%
Most nem azért, de ebből az egészből az jött le nekem, hogy te nem igazán mondod meg szegény srácnak, hogy hagyjon ezzel a témával. Azt mondod nem tudsz igent mondani neki arra, hogy próbáljátok meg, meg a most péntek nem jó. Ha nem tetszik ez a helyzet, ne húzd szegény szerencsétlen agyát és azt mondd, hogy NEM akarod vele megpróbálni és, hogy NEM jöhet fel, nem most pénteken, hanem amúgy se kettesben filmezni. Vagy magyarázd el neki világosan, köntörfalazás nélkül a dolgokat, vagy ne lepődj meg, hogy próbálkozik, mert azt hiszi van esélye. Szóval semmi ilyen nem tudok igent mondani, most nem megfelelő, ez vagy az van, közöld vele kategorikusan, hogy nem és húzd meg a határt, saját lakásban nem lesztek kettesben, mert nem érti meg és kész.
2018. nov. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
70%

Nem olvastam vegig. Addig birtam h megint fel akar jonni hozzad.

Ne talakozz, ne facebookozz vele egyaltalan. Kinzod ot es magadnak is kellemetlenseget okozol.

A ne talalkozz nem azt jelenti, higy ritkan. A ne irj neki nem azt jelenti, hogy csak boldog karacsonyt kivansz neki. Nem, nulla, zero. Ezt jelenti. Csinald ezt, kulonben meg fogod szivni. O azt hiszi hitegeted. Erre ne vagd ra, hogy te nem, mert nem rolad beszelek hanem az o erzeseirol. Ha folyton nemet mondasz neki abbol o a nemet meg se hallja, csak azt erzi h hozzaszolsz. Keruld ot amennyire tudod, ne valaszolj az uzeneteire se. Ha nem igy teszel be fog gorombulni es csunyan fog veled banni. Ezt ne provokald ki.

Aki szerelmes beled azzal nem lehet baratkozni. Nem tudod azt megcsinalni, h ebbol a kapcsolatbol csak a szamodra hasznos dolgot szeded ki. Engedd el ot.

2018. nov. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
63%

Nem, nem lépett felnőtt korba (max felnőtt életkorba).



Sajnos te sem, hogy 356743 oldalon nyavajogsz az egész miatt. Küld a fenébe, és ne törődj vele, hogy miért nem fogja fel. Neki teszel jót, mert minden apró diplomatikus megfogalmazást csak kiskapunak fog vélni.

2018. nov. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Az előbb leírtam neki, hogy felejtse el a holnapot. Azt írta, hogy ha múltkor sem buktam le miatta, akkor most mitől félek. Leírtam neki, hogy nem járkálhat be ide, megegyeztem valamiben a szobatársam szüleivel, egyszer megszegtem, nem fogok ebből rendszert csinálni. Ha meg bohóckodásból eltöri a galériának a korlátját húzódzkodás közben, akkor nekem kell magyarázkodni. A legjobb barátnőm is itt lakik Budapesten, őt se hoztam ide egyszer sem, ő megértette, hogy nem lesz pizsipartizás.

Amikor itt volt és felszállt a villamosra, akkor azt mondta hogy gondolkodjak rajta, és akkor is elmondtam, hogy nincs min gondolkodni. Most is leírtam neki, hogy amúgy sincs értelme a holnapnak, hogy azt várja tőlem, hogy lemondjam a szaktársamat (akivel akár nagyon jó barátok is lehetnénk és nem hülye, nyilván nem veszi be, hogy az utolsó pillanatban jött valami közbe), aztán ugyanaz történik meg mint a múltkor, hogy három, majdnem négy órán át mondogatom neki, hogy de én még az exem szeretem, nem tudok így mással kapcsolatba kezdeni. Állítása szerint csak szeretne egy kicsit velem lenni az új év előtt, mert a szilvesztert külön töltjük, korábban meg nem nagyon találkozunk.

2018. nov. 29. 14:54
 8/26 anonim ***** válasza:
71%
Én úgy érzem, hogy egy kicsit határozatlan vagy te magad is... tedd teljesen egyértelművé szavakban és tettekben is azt, hogy nem szeretnél vele komolyabban összejönni. A srác meg egy éretlen nagy gyerek...
2018. nov. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
67%

Mond meg neki megegyszer utoljara, hogy nem akarsz vele talalkozni, nem akarsz vele jarni.

Ha nem hasznal, tiltas.


Mondjuk ilyen eroszakos nyomulas utan mar reg tiltottam volna.

2018. nov. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
81%

"Leírtam neki, hogy nem járkálhat be ide"



Nem! Nem jo! Tenyleg nem erted, amit tobben is irtak?

Ebbol csak annyit vesz le, hogy te szeretned, csak a korulmenyek nem jok.


Azt ird meg neki, hogy TE NEM akarsz vele talalkozni, es TE NEM akarsz vele jarni.

2018. nov. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!