Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Melyik az erősebb érzelem? A...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik az erősebb érzelem? A szeretet, vagy a szerelem?

Figyelt kérdés
2018. dec. 14. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A szerelem intenzívebb, de rövid ideig tart. A szeretet hosszabb távú, és "csendesebb".
2018. dec. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A szerelemben már gyárilag ott a szeretet is. Plussz intenzìvebb
2018. dec. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Szamomra a szeretet, foleg ha valakit evek ota joban rosszban szeretsz de hirtelen beleszeretsz masba, szerelem, langolas....de a szeretet az az igazi mely az mindig a felesegem mellett tart.
2018. dec. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
A szerelembem egyáltalán nincs szeretet, legalábbis a szó szoros értelmében. A szeretet erősebb kötődésre vall. A szerelem hamar elmúlhat, a szeretet pedig általában hosszútávú.
2018. dec. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy milyen sokan gondolják azt, hogy a szerelem az nem más, mint egy fellángolás, inkább egy olyan kangörcs, ami idővel elmúlik, és a szeretet a mélyebb érzelem.

Másoknak meg a szerelem teljesen más, hisz "életem szerelme" nem az, akit a legjobban kívántam fél évig, hanem aki a lelkem másik fele, akiért meghalnék, aki a legnagyobb hatással volt rám egész életemben.

2018. dec. 14. 22:32
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Azt mondják a szerelem elmúlik. Én úgy gondolom hogy ami elmúlik az a lángolás. A szerelem számomra az H együtt vagyok valakivel rég, ismerem minden gondolatát minden hibáját és így is szeretem és vele akarok lenni.
2018. dec. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Melyik a nagyobb sportteljesítmény ? 3 másodperc alatt lefutni 100 métert vagy egy szusszal ugyan abban a tempóban lefutni a maratont ?

32/f

2018. dec. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

Mindenképp a szerelem. Az embert ha úgy vizsgálnánk, mint az állatokat, ösztönileg, akkor azt lehet mondani, hogy a szerelem ideje alatt monogám csak. Szerelem nélkül viszon már nem monogám. Tehát semmi máshoz nem hasonlítható, intenzív, és ennek megfelelően kimerítő is (és hát ezért sem tarthat sokáig, max pár év...). Kábítószerhez hasonló, vagy inkább konkrézan kábítószerként ható kémiai vegyületek szabadulnak fel, mellettük a hormonok. Teljesen megváltoztatja az agy működését a szerelem.


A szeretet csak egy sima kötődés, ami már nem szabadít fel megterhelő hormonokat és vegyületeket.

2018. dec. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én 16 éve vagyok szerelmes. Ez idő alatt nemhogy nem csökkent az érzés, hanem egyre csak növekedett, mélyült. Ha meglátom, ma is ellepnek a pillangók. Nálam miért nem úgy működik, mint nálatok? Szerettem már több embert is, de ez minden felett áll, olyan erős. És senki másnál nem éreztem hasonlót sem. (És nem beteljesületlen szerelem.)
2018. dec. 14. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!