Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ez manapság tényleg így van,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez manapság tényleg így van, és mitől alakult ez így ki, miért félnek ettől a párok, vagy miért teszik ennyire későre?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy elmondod, kimondod a másiknak hogy szeretlek, gondolom a szerelmes vagyok beléd kb. ugyanezt jelenti vagy van akinek nem? Meglepve tapasztaltam több sorozatba, hogy ezt ilyen fordulópontként aposztrofálják, a párok hónapok óta együtt vannak, csókolóznak, fogják egymást kezét, már le is feküdtek, de gondot csinálnak abból, hogy kimondta a másik, vagy kimondják, hogy szeretlek. Először nem is értettem, mert ha valaki ezeket a gesztusokat megteszi, egyértelmű, hogy szereti a másikat, hogy merülhet ez fel kérdésként, vagy új dologként, hogy ezt kimondja? Meg én eddig azt hittem, hogy ez az első lépés, hát nyilván azért közeledek egy lányhoz, mert szerelmet érzek iránta, általában már előre kimondom, hogy szeretem, legalábbis eddig ezt gondoltam ösztönösnek, őszintének. Lehet ezért nem is volt akkora sikerem a lányoknál? :D De komolyan ez így működik? Ez nem hazugság? Ez nekem nem normális, hogy ne vállald fel az érzéseid, ne mond el a valóságot, vigyázz azzal, mert akkor mi lesz, megkomolyodik a kapcsolat? Hát nem az a cél? Ez nem az a jelenség, hogy a kommunikáció ennyire nem működik az emberek közt már manapság, ennyire el vagyunk idegenedve? Nem tudom elképzelni, hogy lehet úgy fél évig járni, mindent csinálni, hogy arról mit érzünk valójában még nem is beszéltünk, és ennek az egésznek még egy ilyen negatív konnotációja is lesz, pedig szerintem annál kevés jobb dolog van, mint azt hallani, hogy valaki szeret, mi családban is sokat mondjuk egymásnak, mert erőt és azt az érzést adja, hogy számíthatsz a másikra. Ez ilyen sivár, lelketlen hogy csak úgy élünk egymás mellett. Olvastam itt is kérdést, és sokan tényleg 2-3 hónap min. de akár +0,5 év után mondták ezt. Egyszerűen nem értem. Oké, eddig én iskolába aki tetszett, ahhoz közeledtem, de ott azért is éreztem úgy, hogy ki kellett mondanom, hogy szeretem, mert már évek óta ismertem, már kialakult, h kb. mennyit töltünk együtt, nem akartam túl sok időt a közeledéssel tölteni, hanem így láttam jónak, hogy szinte egyből felfedem. Most nyilván ha egy társkereső oldalon megismernék valakit, főleg mivel egy profilkép alapján bele se tudok szeretni, van egy átfutási idő, hogy elhívom randizni, de én azt gondolom, hogy addig amíg nem mondom neki hogy szeretlek kvázi el se indul a kapcsolat, addig csak ilyen ismerkedés. Én vagy azt tudom elképzelni, hogy két ember ebből nem csinál gondot, mert annyi ilyen gesztust tesznek egymásnak, hogy nem is emlékeznek rá, h most mikor mondtuk konkrétan, nem tulajdonítanak neki jelentőséget, vagy azt amit mondtam, hogy már az elején mond ilyeneket az ember. Ezt, hogy jelentőséget tulajdonítunk neki, de nem mondjuk ki fél évekig, majd ha kimondtuk ez bonyodalomként merül fel, ezt én nem értem. Ti mit gondoltok erről?

2018. nov. 25. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell amerikai hulyesegeket nezni...ennyi.
2018. nov. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%

"Meglepve tapasztaltam több sorozatba"


Bocsi, de itt abbahagytam az olvasást.

2018. nov. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

"Meg én eddig azt hittem, hogy ez az első lépés, hát nyilván azért közeledek egy lányhoz, mert szerelmet érzek iránta, általában már előre kimondom, hogy szeretem..". Ez nem szerelem. Azért közeledsz valaki felé, mert bele vagy zúgva, nagyon tetszik neked, nevezd aminek akarod, de ez nem szerelem. Vagy lehet szerelemnek nevezni, ha számodra a szerelem egy felszínes érzés.

A legtöbb ember számára a szerelem akkor van, amikor ismeri is már a másikat kicsit jobban, és kialakul az az érzés, hogy "szeretlek". Nem tudsz olyan embert szeretni igazán, akit nem is ismersz igazán. Ezért "nagy dolog" amikor kimondják egymásnak a párok, hogy szeretik egymást.

Említed, hogy volt olyan, akinek hamar kimondtad, de már évek óta ismerted őt - itt a kulcs, évek óta ismerted már az illetőt. De egy olyan embert nem tudsz igazán szeretni, akit csak 2 hónapja ismersz. Oké, nagyon bele lehetsz zúgva, és ahogy egyre jobban megismered, szerelmes leszel belé, és kialakul az is, hogy szereted őt. De az biztos, hogy ha 3-4 randi után azt mondaná nekem a randipartnerem, hogy ő szerelmes belém/szeret, akkor menekülnék tőle, mert ez inkább az mutatja, hogy érzelmileg éretlen, nem tudja, mi az igazi szerelem és szeretet.


Legalábbis én így gondolom.

2018. nov. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Na hát majd ha idősebb és tapasztaltabb leszel megérted.


Én soha nem voltam az a típus akit elragadtak az érzései a szerelem érzése az ismerkedés elején.


Természetesen vonzalom az volt, vágy is. Vágytam rá, az érintésére, hogy velem legyen stb. De nem ismertem még úgy mint embert olyan mélyen. Láttam milyen kívülről és azt amit engedett láttatni magából. De az önmagában kevés a szerelemhez én úgy gondolom.


Egyébként én 8 hónap után mondtam neki hogy szeretem. Ő pedig egy év után. És bármennyire is fura ez sokaknak nem azért mert nem szerettük volna egymást. Hanem egyszerűen a szavak nekünk nem fontosak.


Egyébként az meg más kérdés hogy mindenkinek máshol kezdődik a szerelem, és más jelentése van mindenki számára.


25N

2018. nov. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Rettenetesen meg voltam sértődve, amikor kamaszkoromban azt mondták, hogy amit érzek, az még nem szerelem, hanem amolyan rajongás. Ugyan honnét tudja bárki is, hogy én mit érzek?

Aztán ahogy teltek az évek, úgy tapasztaltam meg a szerelem különböző mélységeit, fokozatait. S bizony be kellett látnom, hogy kamaszkorban valóban nem tud az ember igazán szerelmes lenni, ugyanakkor viszonyítási alap híján természetes, hogy ő maga iszonyúan szerelmesnek érzi magát.

2018. nov. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Na meg férfi vagy... a férfiak nem vállalhatják az érzéseiket, mert nyálas.


Egyébként is egy nő számára sokkal izgalmasabb, ha férfiként nem tárod fel minden belső érzésed, hanem kicsit misztikus vagy.


Igen, meglehet hogy ezért nincs sikered a nőknél. Néha tudatosan le kell korlátozni magadat, mert könnyen nyálassá válik a dolog.


Meg minek mindent kimondani? Ez ilyen szerelmes filmes hülyeség. Inkább tettekkel kell kifejezni magadat... Ha meg valamit kimondasz annak tényleg legyen súlya és ezért sem szabad már az elején ezzel kezdeni, vagy túl sokszor túl érzelmesnek lenni. A lényeg, hogy legyen tisztelete.

2018. dec. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!