Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Voltál már együtt/ ismersz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Voltál már együtt/ ismersz "sznob" párokat?

Figyelt kérdés
Milyenek? Miben nyílvánul ez meg?
2019. jan. 5. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Mi a férjemmel. Borzalmasak vagyunk, de imádjuk :D
2019. jan. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%

Állítólag én az vagyok a barátnőmmel.

Az átlagnál jobban keresek, ő nem dolgozik. Sokat utazunk külföldre, eljárunk kultúrális programokra, nem veszünk szart.

2019. jan. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%

Minket is annak tart a barátom családja.

Pedig én nem vagyok az. Ő sem az, teljesen átlagos emberek vagyunk.

2019. jan. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Mondjuk náluk a Dankó édes vörösbor ihatónak számít. :(
2019. jan. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%
Mi is. Lázadó sznobok vagyunk 😃
2019. jan. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
27%
Nekem volt ilyen exem, akivel a borok terén mindketten sznobok voltunk.
2019. jan. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztalom, hogy válogatás nélkül bárkire rámondják, hogy az. Persze vannak tényleg sznobok, de sokkal több emberre ezt mondják, mint ahányan tényleg azok.


A szó jelentésével sincsenek sokan tisztában:

"A népetimológia logikája szerint átvitt értelemben az olyan embereket illetik e szóval, akik ugyan nem „nemesek” vagy tagjai valamely elit körnek, de mégis valamilyen rájuk jellemző attitűd felvételével olyannak akarnak tűnni, mintha oda tartoznának.


Mai értelmezés szerint sznob az is, aki lelkendezik divatos, korszerű művek, előadások, híressé vált valakik, valamik iránt, abból a célból, hogy a jobb társaság tagjának higgyék, valójában azonban keveset, vagy semmit nem ért meg a jelenségből.


A sznobizmus egyik kísérő jelensége a konzumizmus, amikor a fogyasztás elsődleges prioritásának, szempontjának az aktuális divatot tekintik a hasznossággal vagy szükségességgel szemben."


A fogalmi meghatározás szerint, csak azok a sznobok, akik valami másnak vagy máshová tartozónak akarnak tűnni, mint amik. Azokra az emberek, akik ténylegesen oda tartoznak és aszerint élnek azok nem sznobok.

2019. jan. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!