Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Létezik olyan, hogy tudatos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik olyan, hogy tudatos elengedés?

Figyelt kérdés
Vagy csak az idő segíthet? Én itt arra gondolok,hogy ha te valakihez ragaszkodsz,de nem akarsz,és emiatt elengeded tudatosan. Hogyan kellene ezt megtenni?
2019. jan. 19. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen. Szakításnak hívják.
2019. jan. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy fegyelmezed a gondolataidat, hogy ne az érzelmek után menjenek. Kerülöd a ragaszkodásod alanyát. Eltereled a figyelmed és lekötöd magad aktívan, amíg nem kerülsz olyan távolságra érzelmileg a történettől, az adott személytől, hogy objektíven tudd látni a helyzetet.
2019. jan. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Nekem volt egy fél éves kapcsolatom. Eddigi életem legnagyobb szerelmét éltem át, és azt hittem sosem lesz vége. De vége lett. Már több mint fél éve vége, de ahogy reggel felébredek még mindig Ő az első gondolatom. Kipróbáltam már mindent hogy hogyan engedjem el belül, de semmi sem működött. A legjobban a zen meditáció vált be, mert a gyakorlat közben legalább el tudom engedni ezeket a gondolatokat. Azt is látom hogy a múltban élek, és egy szenvedés a gondolkodás mert ilyenné teszem magamnak. De mégsem tudom elengedni. Talán azért mert rájöttem hogy nem akarok már soha másba szerelmes lenni (egyrészt mert még egyszer nem bírnák ki még egy ilyen szenvedést) mert nekem Ő volt életem nagy lehetősége. Ezt pedig elbaszcsiztam, úgy tűnik végleg. Talán hogy beletörődtem a magányba az segített valamit, és hogy a gyakorlás hatására látom hogy ezek a gondolathalmazok amikbe belemerülök igazából nem én vagyok - és így könnyebb ezt nem komolyan vennem. De attól még fáj belül, és talán soha nem fog elmúlni.

Tudatosan úgy kell elengedni - hogy ki kell venni a gondolatfolyamból az energiát.

Azt pl úgy lehet elérni hogy mikor észreveszi az ember hogy megint gondolkozik - ezt tudatosítja magában - és visszatér a jelen pillanatba. Ezt gyakorolni kell, de idővel egyre jobban fog menni. Más módszert én nem ismerek...

2019. jan. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs. Szépen lassan beszéld át a dolgot valakivel, úgy, hogy elmondasz mindent neki minden egyes alkalommal. Ezt terápiának hívják. Olyan kérdéseket fog feltenni neked, amitől könnyebbé válik a feldolgozás. A tudatos elengedés az elfojtás.
2019. jan. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálam pont ez van most. Van egy negatív dolog az életemben, ami a mindennapjaimra kihat. Jelenleg tetszik valaki, de nem engedem/nem engedhetem magamhoz közel, mert tudom, az neki nem lenne jó, ezért elengedem.
2019. jan. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A tudatos elengedés számomra azt jeleni, mikor van egy személy akit őszintén szeretsz, de tudod hogy nem passzoltok, vagy esetleg szakít veled, tehát a kapcsolat fizikailag megszűnik és ezután te elengeded őt. Először tehát elmondod neki hogy mennyire szereted, megköszönöd neki az együtt töltött időt, majd ha van rá lehetőség fizikai szinten is elbúcsúzol, pl megöleled, megcsókolod.Majd elmondod neki hogy időre van szükséged és hogy keresni fogod ha készen állsz,de addig megszüntetsz minden kapcsolatot vele. Az első napokban nagyon nehéz lesz, de ilyenkor nem a fájdalomra, hanem arra kell koncentrálni, hogy mennyire hálás vagy azért hogy együtt lehettetek, az időtartam nem lényeg, hanem az azalatt átélt élmények. Ezután szépen lassan a fájdalom megszűnik, és ha van rá lehetőség a kapcsolat barátságként tovább folytatódhat.
2019. jan. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!