Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Viszonyunk van az unokatestvér...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Viszonyunk van az unokatestvéremmel. Most akarjuk elmondani a családnak. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

6 hónapja kezdődött, addig alig ismertük egymást, szinte nem is tudtunk egymás létezéséről. De egy családi összejövetelen megismertük egymást. Én a személyében egy igazi férfias férfit ismertem meg, nagyon jóképű. Rögtön megvolt a vonzalom.


Először idegenkedtünk egymástól meg a helyzettől, de utánaolvastunk, és kiderült, hogy a magyar törvények nem tiltják ezt, sőt akár még házasodhatnánk is.


Mit gondoltok erről?


Elsőfokú unokatestvérek vagyunk.



2019. márc. 17. 17:46
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
Én egy olyan településen élek, ahol egészen a közelmúltig bevett szokás volt az első unokatestvérek közötti házasság. És hát mit mondjak, elég sok a "furcsa" ember... Különböző testi és értelmi fogyatékosságok sorozata.
2019. márc. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
63%

Gyorsan utánaolvasva a témának, az elsőfokú unokatestvérek közti házasság durván a duplájára növeli a születéskori genetikai rendellenességek esélyét. Ugyanakkor ennek az esélye így is csak egy elenyésző 5-6 százalék (szemben a normális 3-4 százalékkal).

Ezen kívül a világ más részein az unokatestvérek közti házasság teljesen normálisnak számít, leginkább a keresztény világban számít ekkora tabunak.

Ma is tanultam valamit...

2019. márc. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem hajrá, mellesleg nem lényegesen nagyobb kockázat a beteg gyerek esélye, mint egy nem rokoni kapcsolatban.


Az lehet a családotok ki fog tagadni, de nem kell foglalkozni velük.

2019. márc. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
76%

Régen ez meg úgyahogy rendben volt. Uralkodócsaládoknál főleg. Ahol egy családban volt 10 testvér meg 30 unokatestvér kb. Szokás volt. De akkor is kellett sok esetben engedélyeztetni. És sok esetben károsodtak a gyerekek.

Ezt vérfertőzésnek hívjuk manapság. Nem csak testvérek közötti kapcsolatra használják. Elég közeki rokonok vagytok, és elég nagy az esélye hogy a gyereketek valamilyen károsodással születne. A biológiát nen érdekli hogy azelőtf nem találkoztatok. Én nem cs**sznék ki a gyerekemmel. Nem éri meg. Nem akarnám egy életen át azt nezni hogy a gyerekem károsult ráadásul az én hibámból. Olvass ilyeneknek utána. Létezik.

2019. márc. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
69%

Gondolkozz már ember... "magyar törvény nem tiltja" igen mert a sok törvényhozó, azt gondolná, hogy ez alap az embereknek..

Gusztustalan vérfertőzés az egész szitu, remélem ki lesztek tagadva a p.csába, hogy ne kelljen látniuk majd a születendő fogyatékos unokákat.

2019. márc. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%
Azért kíváncsi lennék, mit szólt a család.
2019. márc. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
80%
Te okoska,akkor minek raksz fel kérdést,ha mindenkinek neki esel?Úgyis a többségnek az lesz a vékeménye,ami az itteni hozzászólóknak is.Ha annyira biztos Vagy a dologban,akkor hagyd meg magadnak. A véleményeket se viseled el.Mit gondoltál?Támogató vélemények lesznek?Azt csinálsz,amit akarsz.Az én véleményem meg az,hogy legalább csak annyi eszed legyen,hogy nem lesz gyereketek.Van már annyi beteg gyerek a világon.Imerősöméknek lett 2gyerek,első unokatesók a szülők,és pár éve 20évesen halt meg a nagyobbik gyerekük,aki az egész életét végigszenvedte,mentális betegként lebénulva....
2019. márc. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!