Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Akkor most mi is a helyes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akkor most mi is a helyes hozzáállás? Mert nekem azzal ha jó vagyok másokhoz csak rossz tapasztalatom van!

Figyelt kérdés

Olyan ember vagyok/voltam aki a saját érdekeit nézte és azt, hogy neki minnéll jobb legyen. Soha nem voltam egy érzelmes ember, voltak kapcsolataim, de úgy igazán nem voltam szerelmes, de még csak nem is mondanám, hogy szerettem őket. Viszont egyenes embernek gondolom magam és soha nem b...sztam át senkit.

Idén új helyre keveredtem és egy kicsit úgy éreztem, hogy megváltoztam, lett néhány ember akivel megosztottam dolgokat és még segítettem is amiben tudtam. Viszont amire vékképp nem számítottam jött egy lány és beleszerettem. Mindent megtettem volna érte, de egy kis idő után teljesen megváltozott és jóformán úgy kezelt mintha nem is ember lennék, és ráadásul azok akiket a barátaimnak hívtam mind egytől egyig belémtapostak mikor nekem volt problémám. Amég anyagilag és szellemileg erősítettem őket addig kihasználtak, azután meg hátbatámadtak. Bár ezt felfogtam egy tapasztalatnak, de a lányt egyszerűen nem tudom elfelejteni és túltenni magam rajta.

A kérdésem az lenne, hogy végül is jó volt az eddigi hozzáállásom az emberekhez, és nem lehet senkibe sem megbízni és hiába vannak az ember mellett megkell tartani a kellő távolságot?


2019. máj. 6. 23:48
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Első mondatodban írod, hogy csak saját érdekeiket nézted, pár mondattal később meg, hogy sosem baxtál át senkit. Ez paradoxon. Érted? Csak a karma dolgozott, amit megtapasztaltál. Kiegyenlítő szerepe van. Nem utolsósorban egy helyesírási szótár sem lenne haszontalan >> minnéll, vékképp...
2019. máj. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem paradoxon. Az az embert a szükségletei motiválják, és társas lényként tele van társas szükségketekkel. Tehát amikor saját érdekeit nézi valaki, akkor igenis törekszik arra is, hogy hosszútávon ki tudjon alakítani kölcsönösen előnyös kapcsolatokat, mint amilyen a párkapcsolat, barátság... mert ez egy alapvető emberi szükségket.


A hozzáállásod rendben van. Ezzel a jelölttel egyszerűen csak nem illettél össze. Sajnos gyakran van ilyen. Most tovább kell lépned... 🙂

2019. máj. 7. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Eddig nem bonyolódtál ilyen mély kapcsolatokba. Most megtetted, ami másnak természetes. Most pont csalódtál. Fogsz is még.. majd el jön annak is az ideje, hogy nem fogsz. Annyit tehetsz, hogy tanulsz belőle. Ne légy naiv! Ennél a lánynál kezdeményeztél? Vagy mi történt?
2019. máj. 7. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ugyan így járok folyamatosan. Hiába vagyok jóindulatú és viselkedek úgy, ahogy én is szeretném, ha velem viselkednének, állandóan " hátba szúrnak". A sok év alatt rengeteg ilyen eset történt, és már " falakat építek" saját magam köré. Mentálisan elég sok problémát okoz, mert nem tudok megbízni. Paranoiás lettem, mindenkiben azt keresem, hogy mi a hátsó szándéka. Két lépés távolságot tartok mindenkivel, a privát szférámba senkit nem engedek be.
2019. máj. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
“belémtapostak” - mit értesz ez alatt, mit tettek? Talán az zavart, hogy kivételesen most nem csak a te érdeked került előtérbe....
2019. máj. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem butaság azon gondolkodni, hogy “az én érdekeim számítanak, vagy a másik-é”

Normális esetben mindkét fél érdeke számít, mindenki arra törekszik, hogy számítson. Nincs olyan, hogy csak rád kéne helyeződjön a hangsúly és csak te számíts, de olyan sincs, hogy neked kellene másokat kiszolgálni. Azt nem tudom, hogy mi olyan nehéz abban, hogy az ember egyensúlyt alakítson ki, és kölcsönösségre törekedjen a kapcsolataiban.

2019. máj. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!