Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Túllépés az első szerelmen?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túllépés az első szerelmen? (sikertörténetek)

Figyelt kérdés

Másfél éve hagyott el az első és eddig egyetlen szerelmem. Őt tartottam a tökéletes nőnek. Nem az a fajta, aki után minden férfi megfordult, de nekem pont az ilyen egyszerűbb kinézetű, természetesebb nők jönnek be. Személyiségét is nagyon szerettem, hasonló volt a világnézetünk. Mivel már másfél év eltelt, így a fájdalom alábbhagyott, de még mindig őt tartom számomra a legtökéletesebb nőnek és úgy érzem senki más nem ér majd fel hozzá.


Nagyon jól tudom, hogy nem így van, de így érzem. Pont ezért szeretnék olyan "sikertörténeteket" hallani tőletek, amikor azt hittétek, hogy soha többé nem találtok olyan nőt, mint az ex és mégis jött egy még jobb.



2019. jún. 3. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Az egyik által okozott sebeket mindig csak egy új tudja teljesen begyógyítani. Ha majd jön valaki, akibe szerelmes leszeld újra, hidd el jobban fogod találni mint az elsőt :) Most nincs senki mas aki lekötné a figyelmed, ezért érzed ezt.
2019. jún. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Meddig voltatok együtt? Biztos találsz majd valakit, de csak akkor menj bele, ha túlléptél.
2019. jún. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem már 16 éves koromban is egy fehérmájú lány volt a barátnőm.. Azóta majdnem 9 év telt el és nem látom , hogy változtak volna a nők.
2019. jún. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kicsit kevesebb, mint 2 évig.
2019. jún. 3. 19:07
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

kedves kérdező, hadd osszam meg veled a saját történetemet!

Én ugyan nő vagyok, de nálunk sem könnyű megtalálni az ideális társat.

Kiskoromban váltak a szüleim és új iskolába kerültem. Nagyon visszahúzódó voltam, ennek ellenére egy fiú osztálytársam mindig ott sürgött-forgott körülöttem, állandóan mellettem volt. Nagyon zavart, mindig elküldtem, de ő sosem tágított, nem udvarolt, de nagyon barátságos volt velem. Idővel beleszerettem. 5. végén szerelmet szerettem volna neki vallani, mikor kettesben voltunk az utolsó iskolai napon, de nem sikerült. Nyáron összeszedtem minden bátorságom, hogy 6. elején szerelmet valljak neki, de ő nyáron elköltözött és iskolát váltott. Nagyon megviselt, de idővel elfogadtam...

A középiskola első évében a folyosón láttam egy hozzá hasonló fiút elmenni mellettem és ráköszöntem, hátha... És ő volt az! Elkezdtünk barátkozni, sokat beszélgettünk, találkoztunk, nagyon kedveltük egymást és össze is jöttünk. Emlékszem, anyukám úgy félt mikor először aludt ott nálunk, mi lesz ebből, de ő semmi olyat nem akart velem csinálni, ellenben hajnalokig beszélgettünk mindenféle témáról. Remek lelki társ volt, összeillettünk. Minden téren az elsők voltunk egymásnak. 2 évig és 8 hónapig voltunk együtt, mikor is szakítottam vele. A kapcsolat végén az ő családján belül történtek változások, amit nem bírt elfogadni, emiatt betegesen féltékeny, parancsolgató, és mondhatni elég idióta lett amit számtalan beszélgetés és (véges) türelem után már nem bírtam...

Azt hittem, SOHA SENKIVEL se fogok így kijönni. Voltak utána párjaim, de egyik se volt hozzá fogható.

A jelleme teljes mértékben illett az enyémhez.


Idővel megismertem egy nálam 6 évvel idősebb férfit, akivel hasonlóképp remekül kijövök. Érdekes, és nem is magamtól vettem észre, de többen mondták nekem, hogy a jelleme picikét hasonlít a legelső pároméhoz. Nyugodt, kedves, türelmes, gondoskodó, szeret sokat nevetni.

Ugyanúgy gondolkodunk, ugyanolyan terveink vannak. Ha van is vitánk, minimális és gyors letudjuk, majd megy minden tovább, ahogy kell, senki se duzzog, nincs harag. Sosem hittem volna, hogy felnőttként találok egy olyan embert, akivel ennyire stimmelni fog minden.


Tizenéves koromban nem egy barátom mondta is nekem, hogy egyszer majd újra egymásra találunk a legelső párommal. Aztán ezt másoktól is hallottam az eltelt évek során.

De mára már persze egyértelmű lett, hogy nem így van. Bár örökké szép emlék és fontos múltbéli szereplő lesz az életem egy bizonyos szakaszában, mára már teljesen lezárt az ügy (pár éve még kerestük egymás társaságát, mostanra már teljes mértékben elszakadtunk egymástól) általa körvonalazódott bennem leginkább, milyen személyiségű férfi illene mellém a későbbiekben, mi az, amit mindenképp szeretnék "meglátni" a másikban.


És ezt sikerült is elérnem.


Hiszem, hogy az emberek életútjai okkal keresztezik egymást, és okkal is válnak szét. Hol negatív, hol pozitív tapasztalatot szerezhetünk belőle.

2019. jún. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, pont ilyen történetekre gondoltam, örülök, hogy megosztottad velem.
2019. jún. 4. 19:01
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Remélem ösztönzően hatott Rád és mindenkire, aki olvasta/olvassa és hasonló szituációba kerül. :)


A szerelem bármikor és bárhol rátalálhat az emberre, nincs sem korhoz, sem adott helyhez kötve, nekünk csupán készen kell állnunk rá, mind testileg-mind lelkileg.

2019. jún. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az első által említett újjal csak annyi a gond, hogy csúnyán becsaphatod a másikat. Kellemetlen átmeneti búfelejtőnek lenni, főleg ha elkezdesz kötődni az illetőhöz :(
2019. jún. 9. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!