Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Belebetegszem. Mit tehetnék?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hatengedjmarbe kérdése:

Belebetegszem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Volt egy párkapcsolatom. Fél év után összeköltöztünk, óriási volt a szerelem. Mindkettőnk családi háttere kissé zűrös, így jobb is volt elköltöznünk otthonról. Ő nagyon bulizós, meg kevés időnk volt egymásra alapból is (240 órát dolgozok/hó), de amikor lett volna, sokszor inkább a haverjaival ment. Én magamnakvaló vagyok, ha éjjel nem volt otthon, lerágtam a körmeim. Elkezdtem egyre többet beszélgetni a legjobb barátommal, aki férfi. Elkezdtem azt érezni, vonzódok Hozzá, amit a tudtára is adtam és addig mondtam, amíg el nem hitte. Néhány hónap szenvedés után szakítottunk az párommal Ott volt a lehetőség így a legjobb barátommal. Jól indult minden, Nála jobban senki nem érti az érzékeny világomat. De kb 1 hónap után megborultam. Hiányzik a volt párom, az emlékek, az érzések. Szeretem a legjobb barátom, de mintha az a nagy lángolás elmúlt volna. Kivételes ember, nagyon különleges! Félek elveszíteni! Tudja, hogy emészt a múlt. Tele vagyok öngyilkos gondolatokkal. Azt érzem rossz ember vagyok, aki hazudott mindenkinek és nem érdemel kegyelmet az élettől. Nagyon félek a jövőtől. Mit tehetnék?
2019. jún. 4. 16:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is tisztázd magadban az érzéseidet, ha nem szereted a jelenlegi párodat, legyél vele őszinte, és ne húzd az idejét feleslegesen.

Hogy az exbarátoddal megpróbáljátok-e újjáépíteni a kapcsolatotokat, az elég kétséges. Általában a szakítás tüskéje benne marad az emberben...


Mindezektől függetlenül érdemes lenne pszichológus segítségét kérned, hiszen azt írod, hogy tele vagy öngyilkos gondolatokkal, és ez semmiképp sem jelent jót.

2019. jún. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ha végiggondolom, belátom, hogy nincs értelme újrakezdenünk a volt párommal a kapcsolatot, mert az alapvető különbségek felemésztik a kapcsolatunkat. Nem tudunk rendesen beszélgetni sem. Ami Neki beszélgetés, az számomra meg sem közelíti ezt. Ellentétben a "legjobb baráttal". Ilyen embert többé az életben nem fogok megismerni és tönkretettem ezt is. A barátságot is és a kapcsolatot is. Nem tudok mást okolni, csak magamat, mindenért. Ez felőröl. Nem érzem érdemesnek magam egy kapcsolatra, vagy a későbbiekben ea családalapításra sem. És ha elmondom ezt az óriási bizonytalanságot, egyedül maradok. Már most egyedül élek néhány hónapja és kihívás ez is. A kapcsolatot pedig már felvettem egy pszichológussal.

Tudom, hogy nem volt kérdés, de nem tudom ezt olyan emberrel megbeszélni, akire azt mondanám, hogy megért.

2019. jún. 4. 17:08
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Na, ez a te problemad nem birsz meglenni egyedul. Egyiket sem szereted.
2019. jún. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az otthon töltött időm legnagyobb részében ezelőtt is egyedül voltam. Nyilván volt, akit hazavárjak. De nem attól az egyedülléttől félek, hogy nem leszek párkapcsolatban, hanem inkább attól, hogy tönkretettem a barátságot egy ilyen jó emberrel.

Eléggé zárkózott vagyok, így nem vesz körbe barátok tömkelege, sőt, még néhány barát sem. Lehet, hogy az én hibám, de nehezen értetem meg magam igazán az emberekkel. Vannak ismerőseim, akikkel elvagyunk, együtt dolgozunk, beszélgetünk hétköznapi dolgokról. Ezt viszont nem tudom barátságnak nevezni. Szóval az egyedüllét az ugy általában mindenre vonatkozik.

2019. jún. 4. 17:19
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, a kapcsolatot kellett volna valahogy rendbe tenni, vagy szépen elköszönni, aztán lenyugodni. Hülyeség volt a legjobb barátodat ebbe belekeverni ilyen minőségben. Utólag már mindegy. Tőletek függ, hogy lehettek-e még barátok. Ha nem, akkor is túl fogsz lépni, ilyen az élet.
2019. jún. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Próbálkoztunk rendbetenni, bár azt hiszem egyikünk sem küzdött eléggé, sajnos. Viszont ez elárul sok mindent. Tudom, hogy nem kellett volna ilyen szinten belevonni a legjobb barátomat, tudom, hogy ki kellett volna szenvednem a szakítást, időt adni ennek az egésznek. Viszont azt gondolom, soha az életben nem fogom egy megbocsájtani magamnak. Így pedig elveszek. Alapvetően jó embernek gondoltam magam és a felfogásom illetve gondolkodásom is egész jó. De most kicsúszott alólam a talaj. Az, hogy rossz vagyok és szörnyű dolgot tettem, behálózza minden gondolatomat. Eltűnök ebben
2019. jún. 4. 17:41
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne fújd fel ennyire. Az önostorozás sem vezet sehova.
2019. jún. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 lilla64 ***** válasza:
Az exeddel már nem lesz olyan mint régen ha kibékültök is.Ezzel a baráttal jobb lesz ha megmaradtok csak barátnak ha ez lehetséges.Nem vagy rossz,csak nem vagy tisztába az érzéseiddel.Talán egy ideig egyedül kellene maradnod és azután próbálkozz új kapcsolattal.
2019. jún. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igyekszem nem átvinni hisztibe ezt, viszont borzasztóan rosszul élem meg, az biztos. Az önostorozást egyelőre képtelen vagyok elengedni, ami sok depresszív gondolathoz vezet. Eltűntek az álmaim és az a bohókás, mosolygós, "védelmeznivaló" lány, aki voltam.

Valóban egyedül kellene lennem és összeszednem magam, próbálom ezt belátni én is. Ezért is "vagyok itt", hogy valaki, aki ezt teljesen kívűlről és nem elfogultan szemléli, mondja el a véleményét

2019. jún. 4. 18:05
 10/12 anonim ***** válasza:

Csak a te valaszaid olvastam el.


Én úgy látom, valószínűleg te is tudod, hogy egyik férfit se szereted igazán, de most benne maradsz a kapcsolatban, hogy ne maradj egyedül.


Borzasztóan drasztikusan fogod fel és nem értem miért. Nem bűn az, ha nem vagy szerelmes.

Mi a baj mi hiányzik most ebből a barátból? Az, hogy elmúlt a kezdeti láng az újdonság érzése még nem biztos, hogy az akkora baj.

2019. jún. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!