Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ti mit gondoltok erről? Egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit gondoltok erről? Egy kapcsolatban hogy oszlanak meg a költségek.

Figyelt kérdés

Ha a férfi keres nettó 350et a nő pedig 130at akkor ti mit gondoltok kinek mennyit kéne beleadni? Fele fele arányban vagy a férfinak többet esetleg? Mivel neki jóval több a fizuja? Ki mit gondol erről?


Nálatok hogy működik?


2019. jún. 14. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Mi közös kasszán vagyunk :)
2019. jún. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Ez esetben 480 a havi keret. Normális kapcsolatban nincs enyém-tiéd.
2019. jún. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%

A "normális" jelző csak benned él. Más számára más lesz a "normális". Vannak nagyon jól funkcionáló olyan kapcsolatok, amelyeknek mások egy percet nem adnának.

Én elképzelni nem tudom a közös kasszát. Teljesen mindegy, hogy ki mennyit keres, vagy hogy milyen viszonyban állunk, mennyi ideje tart, stb... Van enyém, van tied és van mienk.

Én nem a számokon szoktam rugózni. Hanem az igényeken.

Ha olyan életszínvonalat akar élni, amihez "kellek" akkor az nem tetszik. Addig nyújtózkodjon mindenki, amíg a karja ér. Aztán ha az a másik félnek érdekében áll akkor majd megtoldja. Nyilván ha ő ellenne egy garzonban, viszont te nem szeretnél lyukban élni akkor te fogsz mélyebben nyúlni a zsebedbe. Viszont ha neked nincs affinitásod épp komolyabb étteremben enni, akkor ne várja el, hogy virítsd a lóvét. Mentek szépen a közeli törökhöz és mindenki megveszi a magáét. Hisz azt ő is meg bírná magának teremteni. Maximum ha nagyon meg van szorulva mert meglepte magát egy két dologgal vagy valahogy kicsurgott a kezéből a pénz hjó végére akkor kisegítem. És akkor kvázi tőlem kapta azt, amire költött.

Sorolhatnám.. a lényeg, hogy ne legyél majomlétra.

2019. jún. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

A legtisztább a fele-fele. Egy kapcsolat arról is szól, hogy fejlődni akarok és többet akarok a közösbe adni, hogy ne a páromon legyen szinte minden költség terhe. Nem korrekt ha az egyik fél a jövedelmének sokkal kisebb részét tudja csak félrerakni és a céljaira költeni csak mert a másik fél dolgait is neki kell fizetnie. Ezért nem működik a közös kassza. A célok és álmok tökéletes gyilkosa, megáll vele az élet. Ebből lesznek a legrosszabb, legmérgezőbb kapcsolatok ahol mindenki úgy érzi, hogy a párja miatt lemondott az összes álmáról. Normális párkapcsolatben nincs olyan, hogy megszűnnek az egyéni dolgok.

Persze ilyen esetben lehet olyannal játszani, hogy mondjuk a férfi fizeti azokat a költségeket amiket amúgy is kéne ha egyedül lakna. Tehát mondjuk fizeti a rezsit vagy albérletet egyedül mert ez akkor is ennyi lenne ha egyedül élne. Vagy mondjuk a kevesebbet kereső fél viszi a házimunkát, ezzel kiegyenlítve a dolgokat.

A közös életből mindenkinek egyenlő részt kell kivennie, különben egyszerű kihasználás.

2019. jún. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nem mindenkinél működik a közös kassza. Nálunk tökéletesen megy anélkül, hogy le kéne mondanunk dolgokról a másik miatt. Valószínűleg azért is van mert közösen tervezzük a jövőt és nagyon sok mindent ugyanúgy látunk/értékelünk. Meg tudjuk beszélni a dolgokat és mérlegelni.


De tény, hogy olyannak kell lennie mind a két félnek akik ezt kezelni is tudják.


De azért ne menjek párommal nyaralni mert külön kasszán vagyunk és másra spórolok? Nekem például ez az ami hihetetlennek tűnik.


Le kell ülni megbeszélni ki hogyan gondolja és ki próbálni.

2019. jún. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!