Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Meneküljek ti is menekülnétek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meneküljek ti is menekülnétek egy szüleinél lakó mamahoteles nőtől?

Figyelt kérdés
Megismerkedtem egy 28 éves nővel akit tök normális meg minden de kiderült hogy anyukájával lakik... Hát szerintem egy nőnek ilyenkor illik külön költöznie már, attól félek hogy anyuka pici lánya és igazi mamahoteles nő.
2019. aug. 3. 22:59
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
59%
Igen, nem kellene. :)
2019. aug. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
84%

#30 Ostoba vagy. Mindenki magából indul ki. Ha te itt minden kérdésnél össze-vissza hazudozol, és mást mondasz, az a te bajod. Ettől még vannak értelmes emberek. Nem három ember írogat itt, vannak nők akik más véleményen vannak, de én csak a saját véleményemért vagyok felelős.


A keresetek közötti különbség nem mítosz, legalábbis az nem, amit leírtam. Tény, hogy a nőket érdeklő és érintő szakmák akár diplomával (óvónő, szociális munkás, ápoló, tanárnő) akár anélkül (fodrász, kozmetikus, virágkötő, cukrász) nem annyira megfizetett szakmák, mint a férfiak által preferált szakmák. (hegesztő, villanyszerelő, diplomával IT stb) Én nem panaszkodtam és nem írtam okokat, hanem tényeket közöltem. (Nem állítottam olyan butaságot, hogy két orvos vagy ügyintéző közül az egyik kevesebbet keres, mert nő.)


Ami a vezetőket illeti, ne takarózz a pszichológiával amihez ugyanúgy nem értesz, mint oly sok minden máshoz a válaszaid alapján. A férfiak többsége is érzelmi alapon dönt. Ez az emberi természethez tartozik. Vannak remek női vezetők és pocsék férfi vezetők. Tény, hogy egy férfit nem fognak megkérdezni állás interjún, hogy mikor tervez gyereket. Attól hogy ezt a kérdést elvileg nem tehetik fel, a mai napig felteszik. Tény, hogy egy apának ha új állást keres, nem kell, hogy összeszoruljon a gyomra, hogy van két gyereke, mert az állás szempontjából ez lényegtelen. Akkor most fordítsuk ezt meg. Na látod. Nem tudsz te semmit sem a nőkről, sem a feminizmusról, de másról sem, csak ontod itt a hülyeségedet.

2019. aug. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
11%

"Tény, hogy a nőket érdeklő és érintő szakmák akár diplomával (óvónő, szociális munkás, ápoló, tanárnő) akár anélkül (fodrász, kozmetikus, virágkötő, cukrász) nem annyira megfizetett szakmák, mint a férfiak által preferált szakmák. (hegesztő, villanyszerelő, diplomával IT stb)"

Ez valóban tény, de ha egy férfi megy el szociális munkásnak, vagy egy nő informatikusnak, nincs lényegi különbség a fizetéseik között a másik nemhez hasonlítva. Annyi köze van a nemekhez, hogy a kiemelkedő fizikai erőt, illetve a kiemelkedő intelligenciát igénylő munkakörökben magasabbak a fizetések, és mindkettő gyakoribb a férfiak körében.


"Ami a vezetőket illeti, ne takarózz a pszichológiával amihez ugyanúgy nem értesz, mint oly sok minden máshoz a válaszaid alapján. A férfiak többsége is érzelmi alapon dönt. Ez az emberi természethez tartozik."

Ez egyszerűen nem igaz. Ellenben tény, hogy a nők sokkal hajlamosabbak érzelmi alapon dönteni, mint a férfiak.


"Tény, hogy egy férfit nem fognak megkérdezni állás interjún, hogy mikor tervez gyereket. Attól hogy ezt a kérdést elvileg nem tehetik fel, a mai napig felteszik."

A nő legfontosabb feladata az életben, hogy anya legyen, nem pedig az, hogy karriert csináljon.


"Nem tudsz te semmit sem a nőkről, sem a feminizmusról, de másról sem, csak ontod itt a hülyeségedet."

Mondod te, aki feminizmusnak tekinted a női felsőbbrendűséget és a férfigyűlöletet :D Elmondanám, hogy a feminizmus az egyenjogúságról szól, tehát ha valóban feminista lennél, akkor ma Európában a férfiakkal szembeni diszkrimináció ellen küzdenél.

2019. aug. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
92%

Sajnálom, hogy nem tudsz olvasni, szöveget értelmezni. Ez egyébként más válaszaidból is látszik, a százalékod alapján nem nehéz felismerni.


"Ez valóban tény, de ha egy férfi megy el szociális munkásnak, vagy egy nő informatikusnak, nincs lényegi különbség a fizetéseik között a másik nemhez hasonlítva. Annyi köze van a nemekhez, hogy a kiemelkedő fizikai erőt, illetve a kiemelkedő intelligenciát igénylő munkakörökben magasabbak a fizetések, és mindkettő gyakoribb a férfiak körében."

Ennek az ellenkezőjét én sem állítottam, le is írtam, hogy két tanár egyformán keres. Ami az intelligenciát illeti, a nőké nem alacsonyabb nemük szerint, az érdeklődésük más. Ezen a területen dolgozom, tudom miről beszélek.



"A férfiak többsége is érzelmi alapon dönt. Ez az emberi természethez tartozik."

"Ez egyszerűen nem igaz. Ellenben tény, hogy a nők sokkal hajlamosabbak érzelmi alapon dönteni, mint a férfiak."

Leállhatunk vitatkozni, de nincs értelme. Semmiféle tanulmányt, bizonyítékot, tényt nem tudsz felhozni erre az állításodra, mert csak városi legenda. Az viszont gyakori, hogy a férfi főnök dekoratív nőket alkalmaz. Persze, ez is logikus döntés, mert jó rájuk nézni és egyet-kettőt talán meg is lehet dugni. Hát logikus, nem? Érdekes, hogy ez nem zavar, vagy ha igen, ezért is a nőket hibáztatod, igaz? A sikeres emberek közül nem is a férfiaknak kell bizonygatni, hogy nem kifeküdte a sikert, hanem a nőknek.


"A nő legfontosabb feladata az életben, hogy anya legyen, nem pedig az, hogy karriert csináljon."


És ezt ki állítja? Te? Sok nő nem akar vagy nem tud gyereket szülni. Egy férfinak nem kell arról vallania egy állásinterjún, hogy meddő vagy nem szereti a gyerekeket, nem tartaná magát jó szülőnek. Aztán van aki már anya, de vannak támogató nagyszülők, bébiszitterek. Esetleg az ő végezettsége magasabb, mint a férjé, ő tudna könnyebben karriert csinálni, apuka mondjuk tanár és több ideje van a gyerekekre. Nekik ez így jó de a mai világban még mindig bizonygatni kell, hogy egy nő is tud karriert csinálni.


A feminizmus nem női felsőbbrendűség, hanem a nők jogainak (nagy részben megtörtént) és státuszának (nem történt meg és esélyt sem sokat látok rá) a rendezése, hogy megvalósuljon az egyenlőség. A férfiak jogaiért nem kell küzdeni, az csak annyiban csorbult hogy végre már nem az van, hogy nekik van csak joguk mindenhez IS. Sajnálom ha te ezt nehezen éled meg, de feleslegesen osztod itt az észt, ha szerinted én a női felsőbbrendűséget hirdetem, mert -hogy a kérdésnél maradjunk- engem nem zavar, ha egy férfi otthon lakik. Nagyon intelligens és logikus férfi vagy. Ja, nem. Azok megértettek.

2019. aug. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
53%

"Ami az intelligenciát illeti, a nőké nem alacsonyabb nemük szerint, az érdeklődésük más. Ezen a területen dolgozom, tudom miről beszélek."

Átlagosan kb. egyforma a nők és a férfiak intelligenciája, viszont férfiak között nagyobb a szórás. Ez azt jelenti, hogy férfiak között több az értelmi fogyatékos és a kiemelkedően intelligens egyaránt.


"Semmiféle tanulmányt, bizonyítékot, tényt nem tudsz felhozni erre az állításodra, mert csak városi legenda."

Mindenki tudja, aki ismer néhány férfit és néhány nőt, hogy ez így van. Sőt, van olyan nőismerősöm is, aki tisztában van ezzel, persze ő nem femináci.


"Az viszont gyakori, hogy a férfi főnök dekoratív nőket alkalmaz."

Te sem tudsz semmilyen bizonyítékot felhozni erre, ahogy arra sem, hogy a női főnökök ne vennének fel szívesebben jóképű férfiakat.


"A sikeres emberek közül nem is a férfiaknak kell bizonygatni, hogy nem kifeküdte a sikert, hanem a nőknek."

Talán azért, mert a nők szokták kifeküdni a sikert, nem a férfiak. Ti nők bármit elérhettek, ha szétteszitek a lábatokat, míg nekünk férfiaknak a legtöbb esetben mindenért meg kell küzdenünk.


"És ezt ki állítja? Te?"

Nem én, hanem a több ezer éven át működő társadalmak, ahol a férfi eltartotta a családot, a nő pedig otthon maradt házimunkát végezni és a gyerekekre vigyázni. Ez volt az ideális családmodell, amit a feminácik, kommunisták és liberálisok (a három valójában egy és ugyanaz) módszeresen szétvertek.


"Sok nő nem akar vagy nem tud gyereket szülni."

A családellenes libsi-femináci propaganda miatt, ami még az anyai ösztönt is képes elnyomni.


"A feminizmus nem női felsőbbrendűség, hanem a nők jogainak (nagy részben megtörtént) és státuszának (nem történt meg és esélyt sem sokat látok rá) a rendezése, hogy megvalósuljon az egyenlőség."

Ezzel egyetértek, éppen ezért írtam, hogy mivel jelenleg Európában a férfiak szenvednek a diszkriminációtól, ezért a feministáknak a férfiak jogaiért kellene küzdeniük, nem pedig még több előjogot követelni a nők számára.


"A férfiak jogaiért nem kell küzdeni, az csak annyiban csorbult hogy végre már nem az van, hogy nekik van csak joguk mindenhez IS."

Akkor miért van az, hogy az ismerkedéskor a férfinak kell kezdeményezni és mindent a férfinak kell fizetni? Miért csak a férfiaktól szabad elvárni, hogy végezzenek házimunkát? Miért csak a férfiaktól szabad elvárni, hogy jól nézzenek ki? Miért mehetnek nyugdíjba a nők előbb, mint a férfiak? Miért röhögik ki és nézik le azt a férfit, aki panaszkodik, miközben egy nőt hasonló helyzetben megvigasztalnak? Vagy hogy az eredeti témánál maradjunk: miért szánalmas az a férfi, aki az anyjával lakik, és miért lehet elnézni ugyanezt a nőknek? A sort még folytathatnám.


"engem nem zavar, ha egy férfi otthon lakik"

Hazudhatsz, amit akarsz, attól még te sem jönnél össze otthon lakó férfival. Na nem azért, mert önállótlan, hanem mert nincs elég pénze, hogy különköltözzön.

2019. aug. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
94%

"Átlagosan kb. egyforma a nők és a férfiak intelligenciája, viszont férfiak között nagyobb a szórás. Ez azt jelenti, hogy férfiak között több az értelmi fogyatékos és a kiemelkedően intelligens egyaránt."


Igen, ez így igaz. Éppen ezért nem magyarázat arra amit te írtál. :-)


"Mindenki tudja, aki ismer néhány férfit és néhány nőt, hogy ez így van. Sőt, van olyan nőismerősöm is, aki tisztában van ezzel, persze ő nem femináci."


ja, szóval te néhány nő és férfi ismeretéből levonsz következtetést és általános érvényű igazságnak veszed. Ez nem vall kimagasló férfi intelligenciára, vagy logikára, ugye tudod?


"Te sem tudsz semmilyen bizonyítékot felhozni erre, ahogy arra sem, hogy a női főnökök ne vennének fel szívesebben jóképű férfiakat."

Nincs is bizonyíték, hiszen ez ugyanarra való reakció volt, hogy én is tudok ilyen (egyébként megfigyelés alapján valóban korrekt, de amúgy légből kapott) állításokat felhozni, mint te.


"Talán azért, mert a nők szokták kifeküdni a sikert, nem a férfiak. Ti nők bármit elérhettek, ha szétteszitek a lábatokat, míg nekünk férfiaknak a legtöbb esetben mindenért meg kell küzdenünk"


Nem látod a veszélyt egyben? A férfiuralom kitermelte ezeket a nőket, akiket most ugyanannyira megvetettek, mint a feministákat, és ezért szépen összemossátok a két csoportot. Valójában kevesebb ilyen eset van, mint amit te gondolsz, nagyon ritka az ilyen, még is, ezekért a nőknek kell örökre magyarázkodni. És nem, a nők többségének nem hullik az ölébe semmi, cserébe egyes munkahelyeken alapból hátrányból indul na neme miatt. Ezek a jól fizető munkahelyek. Lehet hogy egy óvóbácsi is hátrányból indul a nők között, de ha valóban hátrányban érzi magát,akkor még elmehet jobb fizetésért kb bárhova. Mielőtt félre értenél, én továbbra sem amellett kardoskodom, hogy milyen rossz a nőknek, hanem, hogy a férfiak nincsenek elnyomva. Óriási különbség.


"A családellenes libsi-femináci propaganda miatt, ami még az anyai ösztönt is képes elnyomni."

Ej, ezek a libsibolsi meddő nők.... :-) Amúgy a legtöbben pontosan az otthonról hozott hibás családmodell miatt nem akarnak gyereket. Megnézik a szüleik életét, és köszönik szépen, nem. De nem is kell ennyi ember erre a bolygóra már, úgyhogy ez nem is baj.

Mindenesetre elég nagy surmóság, hogy te ez alapján elítéled az embereket.


" a feministáknak a férfiak jogaiért kellene küzdeniük" Ha a férfiak nem küzdenek értük akkor két eset van. Vagy képtelenek kivívni maguknak, ami meglepő, vagy nincsenek elnyomva. Igen, inkább ez lehet a helyet. És ez ki is derül az utolsó részéből elmés szösszenetednek:


"Akkor miért van az, hogy az ismerkedéskor a férfinak kell kezdeményezni és mindent a férfinak kell fizetni? Miért csak a férfiaktól szabad elvárni, hogy végezzenek házimunkát? Miért csak a férfiaktól szabad elvárni, hogy jól nézzenek ki? Miért mehetnek nyugdíjba a nők előbb, mint a férfiak? Miért röhögik ki és nézik le azt a férfit, aki panaszkodik, miközben egy nőt hasonló helyzetben megvigasztalnak? Vagy hogy az eredeti témánál maradjunk: miért szánalmas az a férfi, aki az anyjával lakik, és miért lehet elnézni ugyanezt a nőknek? A sort még folytathatnám."


Hogy ezeknek a légből kapott hülyeségeknek mi köze a jogokhoz, nem tudom. Nők is kezdeményeznek, ez egy külön téma, hogy aki nem az miért nem, nyilván a gyökere megint a férfiorientált társadalomra tehető vissza, amikor csak az olcsó nők kezdeményeztek és mi nők azóta is így nevelkedünk. (ne add magad könnyen, ne kezdeményezz, ha egy férfit érdekelsz, az kezdeményez, ha te teszed, nem fog tisztelni stb)De ebbe itt most nem menjünk bele, mert ennek ellenére rengeteg nő már kezdeményez.

A párok felesben fizetnek, ha nem másként egyeznek meg, ha ez neked nem tetszik, dobod a csajt és ennyi.

Az meg mi, hogy "csak a férfiaktól szabad elvárni, hogy végezzenek házimunkát"???? Mivel a nők végzik a nagy részét, azért. Hazánkban még mindig az az alapállás, hogy a nő végzi hiába dolgozik mellette. És ezt normálisnak tekintik még sokan nők is itt is olvashatod. Szerencsére egyre gyakoribb a munkamegosztás. Olyan viszont gyakorlatilag nincs hogy a férfi végzi munka mellett, ha ez így van, mindkét nem mondja neki hogy jó nagy hülye, ha ezt bevállalja.

stb stb mehetnék tovább, hogy mennyire a férfiak röhögik ki és nézik le azokat a férfiakat akiket bántalmaznak vagy problémájuk van. De minden fájdalmadat a nőkre vetíted ki, azt is amit a férfiak okoznak neked.


Ne írj többet, nem válaszolok, mert szétoffoltuk a topikot és amúgy is felesleges, mert ha neked az ismerkedési szokások a jogokkal azonosak, nincs értelme tovább társalognunk, szép napot neked. És fel a fejjel.

2019. aug. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
0%

"Igen, ez így igaz. Éppen ezért nem magyarázat arra amit te írtál. :-)"

Én kezdettől fogva azt írtam, hogy férfiak között több a kiemelkedő intelligenciával rendelkező, mint a nők között; nem pedig azt, hogy a férfiak átlagban intelligensebbek. Vagy nem érted a különbséget a kettő között, vagy szándékosan alkalmazol szalmabáb-érvelést.


"ja, szóval te néhány nő és férfi ismeretéből levonsz következtetést és általános érvényű igazságnak veszed. Ez nem vall kimagasló férfi intelligenciára, vagy logikára, ugye tudod?"

Én nem néhány nőt és férfit ismerek, hanem sokat, de néhányat is elég ismerni ehhez. Kérdezz meg találomra egy férfit vagy egy nem femináci nőt, ugyanezt fogja mondani.


"Nincs is bizonyíték, hiszen ez ugyanarra való reakció volt, hogy én is tudok ilyen (egyébként megfigyelés alapján valóban korrekt, de amúgy légből kapott) állításokat felhozni, mint te."

Arra sem tudok tanulmányt linkelni, hogy az ég kék, mégis mindenki tisztában van vele, ahogy azzal is, hogy a nők inkább döntenek érzelmi alapon, mint a férfiak.


"Valójában kevesebb ilyen eset van, mint amit te gondolsz, nagyon ritka az ilyen, még is, ezekért a nőknek kell örökre magyarázkodni."

Több ilyen eset van, mint gondolod. Alig van olyan nő (ha van egyáltalán), aki ne használta volna még ki a női mivoltát ahhoz, hogy elérjen valamit. Ezzel nem feltétlenül arra gondolok, hogy konkrétan széttette a lábát hozzá, bár a nők többségének ez is szokása.


"És nem, a nők többségének nem hullik az ölébe semmi, cserébe egyes munkahelyeken alapból hátrányból indul na neme miatt. Ezek a jól fizető munkahelyek."

Ez szintén legenda. Semmilyen munkahelyen nem indul hátrányból egy nő csak azért, mert nő. Akkor indul hátrányból, ha nem olyan jó azon a területen, mint egy férfi. Egy profitorientált cég pedig nyilván a legjobb munkaerőt fogja választani, amíg rá nem erőltetik a numerus clausus modern változatát, a női kvótát.


"Amúgy a legtöbben pontosan az otthonról hozott hibás családmodell miatt nem akarnak gyereket. Megnézik a szüleik életét, és köszönik szépen, nem."

Nem igaz. Régen akármilyen családban is nőtt fel egy lány, természetes volt, hogy anya akar lenni, mert ezt diktálta a természet. Ma csak a propaganda írja ezt felül.


"De nem is kell ennyi ember erre a bolygóra már, úgyhogy ez nem is baj."

A civilizált népek pont hogy fogynak, de a családellenes propagandát ennek ellenére nekünk nyomatják, nem a tízet kölykező primitív, szubhumán lényeknek.


"Az meg mi, hogy "csak a férfiaktól szabad elvárni, hogy végezzenek házimunkát"???? Mivel a nők végzik a nagy részét, azért."

Még ha így is lenne, akkor már természetes elvárás lenne, hogy minden házimunkát a férfiak végezzenek, a nők meg csak vakarják a lábuk közét?


"stb stb mehetnék tovább, hogy mennyire a férfiak röhögik ki és nézik le azokat a férfiakat akiket bántalmaznak vagy problémájuk van."

Ti nők sokkal inkább lenézitek az ilyen férfiakat. Nézd csak meg bármelyik kérdést, ami arról szól, hogy a kérdező a külseje vagy az anyagi helyzete miatt nem kell a nőknek! Annyi gyűlölet a világon nincs, amennyit az ilyen kérdezők kapnak tőletek.

2019. aug. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Anyádák toltak alád lakást, vagy ketten kétfelé fizetnétek az albérletet? Esetleg költözzön hozzád és neked fizessen?
2019. aug. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!