Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért beszél sok ember ismerke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért beszél sok ember ismerkedés témában arról, hogy a világ nem fair?

Figyelt kérdés

Egyszerüen nem értem. Valaki elmagyarázná?


Nem tudom értelmezni, a világ nem fair meg nem fair.. A világ pont leszarja szerintem az emberek igényeit.


Plusz azt sem értem mi ez a hülyeség, hogy jár valami. Nem jár semmit! Ha kell valami, azt meg kell szerezni, el kell érni, küzdeni kell érte. Aki nem képes küzdeni, az életképtelen ez a rideg valóság.


Szerintetek gáz a világnézetem?


Nem értem azt sem, hogy sok ember siránkozik, hogy milyen adottságai vannak. Nekem sem osztott túl jó lapokat az élet.

A valóság az, hogy akik rosszabb lapokkal indítanak, azoknak nem hogy jár valami kompenzáció a fair play miatt, hanem 3x-osan kell odatennünk magunkat.

És ebben semmi különös nincs. A világ az ilyen.


Az egész világ szerintem így épül fel. Az állatok között sem az hal éhen, amelyik megsebesül, hanem amelyik képtelen vadat elejteni. Ha képes hozni az átlagot törött lábbal, mert valamivel kompenzál, pl taktikával vagy akármivel, akkor túlél. De ha egy teljesen egészséges állat egyszerűen képtelen elejteni egy vadat. Senkit nem izgat, hogy egészséges e, a világot a legkevésbé sem.


Nekem túl szélsőségesek a nézeteim, vagy itt vannak felnőtt emberek, akik még nem nöttek fel?



2019. szept. 13. 08:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%

Abszolút egyetértek veled, egy komplexus nélküli ember így gondolkodik.


20/L (csak hogy lásd, hogy ennek megértéséhez nem kell éveken át elmélkedni, vagy nagy élettapasztalatot szerezni.)

2019. szept. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%
Ugyanazt a helyzetet te másként értelmezed. Szerinted az normális, hogy van, akinek a rosszabb adottságai miatt többet kell ugyanazért teperni, más szerint meg nem normális. Ha sok munkával sikerül elérned a célod, akkor persze büszke vagy, és jól esik hogy elmondhatod magadról, hogy megcsináltad. Más meg úgy gondolja, hogy nincs az úgy jól, hogy egyeseknek minden az ölébe hull. Nem ettől lesz valaki felnőtt vagy nem felnőtt.
2019. szept. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem ezész életemben küzdök mindig valamiért, mint mindenki más is, én nehezebb "sorsot" kaptam. Mi ebben a nem fair?


Szerintem észre kell venni azt ami van. Mindent. Semmit nem szabad figyelmen kívül hagyni. Nekem az jutott, hogy a sok küzdelem miatt más emberré válhattam, mint az átlag. Olyan dolgokat tudok értékelni és megbecsülni, amit más nem. Boldoggá tud tenni olyan, ami másnak alapvetés hogy van.

2019. szept. 13. 08:29
 4/18 A kérdező kommentje:

#2 miért ne lenne normális, hogy van akinek ugyan azért többet kell küzdenie?


Beleeröszakolhatunk egy ilyen vonalat a társadalomba, lehetünk akár hiperliberálisak és elfogadoak (én is az vagyok). De szerintem a világ egész egyszerűen nem így müködik.


Szóval a te meglátásod szerint a világ nem müködik "normálisan". Akkor feltenném a kérdést, mi egyáltalán a normális?

2019. szept. 13. 08:35
 5/18 A kérdező kommentje:

ma 08:26


Élettapasztalat nem a korból ered. Hanem szerintem abból, hogy mit akar meglátni az ember. Van aki egy életet leél komolyabb élettapasztalat nélkül. Van aki meg 16 évesen rájön mi van körülötte.

2019. szept. 13. 08:37
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ohohoho, pont ugyanazt mondtad, mint én nemrég, mikor bekérdeztek tőlem valami kapcsán egy ehhez passzoló kérdést, a világ igazságosságáról. (és nő vagyok, és empatikus is mellékesen megjegyzem)


"Szerinted az normális, hogy van, akinek a rosszabb adottságai miatt többet kell ugyanazért teperni, más szerint meg nem normális. "

- Nem, félreérted: senki nem mondta itt, hogy ennek KELL lennie a normálisnak. - Ugyanakkor, nézz körül a világban: ez A normális! Ez a világ vesz körül minket.

Ez tény és objektív dolog. Ami utána jön( gondolkozás és cselekvés), már szubjektív és az egyéntől függ.



Tehát: arról van szó, hogy van egy adott dolog, amiben élünk, amin nem tudsz változtatni. PL szarabb helyzetből indulsz bizony mint más sok dologban. (mert pl szegény a családod, és nem tolják a segged alá)

2 féle ember van:


-az egyik beletörődik, hogy "az élet nem fair, nekem semmi esélyem", és szépen determinálja is a jövőjét is, nem lesz soha semmi belőle. Mert mindent a körülményekre fog.


- a másik: ő szívósabb. Tudja ő is, hogy rohadt igazságtalan ez így. De ahelyett, hogy nap mint ap csak siránkozna és picsogna, és nem tenne semmit sem ezért, mert neki 3x annyira nehéz előrébb jutnia, mint néhány másiknak.. Megfogja találni az útját, hogy boldoguljon, mert szívós és nem nyugszik bele a "sorsába.


Nekem pl nagyon szegények a szüleim, a továbtanulásról is le akart beszélni anyám is, (dolgozzak inkább, hiszen így van=lesz pénzem.. ugyanis már középiskola után is értelmes voltam annyira, hogy kezdésnek picit jobb munkát kaptam, amint az átlag aki frissen jött ki... mondjuk hogy mi a jobb az is szibjektív).


soha nem lettem volna most ott, ahol vagyok, ha elhiszem sok embernek, hogy amit szeretnék és akarok, az h_lyeség. Tudod hányszor mondták, hogy semmi esélyem ezen a pályán? Hány friss egyetemista szaktársamból nem lett semmi kb, mert mind feladta, mert ezen a téren kemény volt nagyon elhelyezkedni?

Ők vért hugyoznának azért a munkahelyért, ahol vagyok.


Pedig ugyanonnan indultunk. ;) Nagyon sokat küzdöttem, míg a legtöbbünk fel is adta, mert nem vállalta az ezzel járó szopókákat, amiken a célért végig kellett mennem nekem is. EZ az élet.


(Ha innen nézzük, valamilyen szinten mégis igazságos, mert az állhatatosságot ha nem is egyből, de általában jutalmazza bizony.)


Aki akar, az tesz is valamit az életéért.

2019. szept. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

Csak egy kis megjegyzés: attól, hogy valami így vagy úgy van, nem biztos, hogy úgy normális. Ennyi erővel soha semmin nem kell változtatni, mert bármilyen sz@r is legyen, az úgy normális...

Nagyon dicséretes, hogy elfogadod a sorsod, és teszel is érte. Ugyanakkor azt gondolom, neked sem lenne ellenedre, ha a dolgok könnyebben, igazságosabban mennének. Igen, persze, ezt a kérdést párkapcsolati témában tetted fel. Azzal, hogy ki kihez vonzódik, nemigen lehet mit tenni, legfeljebb a gyerekeinket arra nevelni, hogy a lényeges dolgokra fókuszáljanak.

2019. szept. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Azon nem sok vitatnivaló van, hogy ez így van, ez tény. A kérdés inkább az, jó-e ez így vagy akarunk rakta változtatni.
2019. szept. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

De hogy változtattok a világ működésén?

Ilyen a világ, ezen nincs mit változtatni.


Abból kell a legtöbbet kihozni, amink van. Én azzal a hozzászolással tudok azonosulni, hogy valahol fair ez is. Hiszen a sok fárasztó munka, törekvés, küzdelem általában meghozza a gyümölcsét.


Számtalan kérdést láthattok itt is, hogy miért van az, hogy ránézésre gázul kinéző férfiak, nők megtalálják a társukat. Kerekes székes, vak, duci, sebhelyes arcú, mindenféle ember találhat magának társat. Nem tudjátok mennyi küzdelem van mögötte. Ezt előbb utóbb meglátta valaki és vonzóbb volt számára, mint a "tökéletes" külsejű másik ember, aki azonnal sopánkodik, ha gondja van.


Szerintem ez valahol így normális! Szerintem a nőknek sem olyan férfi kell, aki mindenben tökéletes, hanem akire fel lehet nézni, biztonság érzetet nyújt, kiegyensúlyozott, vannak céljai az életben. Gondoljatok már bele, miért akarna egy nő családot valakivel, aki a saját apró problémáit sem képes leküzdeni?

És ez tudat alatt is mehet.


Vagy ne mondjuk már azt, hogy nem fair, ha valaki biztonságra vágyik. És ezt a biztonságot sokminden megadhatja. Megadhatja az is, hogy nincs olyan szituáció, amit az adott férfi vagy ellenkezö esetben nő ne tudna kezelni. Ez is egy nagyon csábító tulajdonság. És nem kell ehhez gazdag családba születni, nem kell makk egészségesnek lenni...

2019. szept. 13. 10:20
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

A sikeres emberekről, akiknek jól megy valami, sokan azt hiszik, ezt csak úgy kapják. Nem tesznek érte semmit.

Pedig emögött nagyon komoly munka megy.

Ronaldo napi 5-10 órákat is edz. Nyilván tehetséges is ezért világ klasszis.

Thomas Edison nagyjából 5000 sikertelen kísérlet után tudott működő izzót készíteni.

Az első porzsák nélküli porszívó feltalaloja 10 évig több mint 1000 prototípust készített. Utána lett egy hatékony megoldása.


Azt viszont nehéz megállapítani a jelenben, mi a megváltoztathatatlan és szélmalomharc vagy mi az, amit tudunk befolyásolni?


A normális vagy etikus pedig szerintem mindig a társadalom által elfogadott viselkedési norma.

2019. szept. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!