Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Azok a nők, akik ismerkedés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azok a nők, akik ismerkedés során felhozzák fontos szempontnak az egészséget, szakítanának ha a párjuk később megbetegszik?

Figyelt kérdés

Én önhibámon kívül vagyok beteg. Nem is látványos és problémát is ritkán okoz. Mégis mindig egy törés az ismerkedésben, amikor szóba jön (azt meg becsapásnak érezném, ha nem hozom szóba még összejövetel előtt, persze nem ezzel kezdek nyílván)

Felmerült bennem, ezek a nők mit tennének, ha egy egészséges férfival jönnek össze és később önhibáján kívül megbetegedne.



2019. szept. 27. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Van aki igen, van aki nem. Ismerek olyat aki együttmaradt a krónikus beteg barátjával - ma férjével. Fordított nemekkel is ismerek ilyet.


De gyakoribb az - mindkét felállásban -, amikor elhagyják - természetesen papíron nem a betegsége miatt, hanem keresnek valami pici hibát amit fel lehet nagyítani és "amiatt" és "a betegségének ehhez semmi köze", mert hát azt a mai kor emberei nem tudnák lenyelni, inkább ráfogják valami másra és mehet tovább utána az álszent politikai korrektkedés meg a többi öntelt önfényezés, mert hát ők aztán jó emberek. Mégegyszer írom, mindkét nemre érvényes ez, nemcsak a nőkre.

2019. szept. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Azért ez attól függ. Ha olyan betegség, amivel teljes életet lehet élni és kis odafigyeléssel kábé észre sem veszi (pl cukorbeteg vagy ételallergiája van, most mondok valamit), az nyilván nem probléma. Ha olyan betegség, amivel ő maga teljes életet élhet, de mondjuk meddő lesz tőle, akkor az részemről válóok (hacsak nem hajlandó mesterséges megtermékenyítéssel foglalkozni), mert én szeretnék gyereket, így bármi, ami ezt megakadályozza, már startból nem pálya nálam. Nyilván ez olyan dolog, hogy ha menet közben alakul ki, akkor megbeszélem a párommal, hogy ő hogy látja, de ha semmilyen alternatív megoldásra nem hajlana, nem lenne tovább értelme együtt maradnunk. Aztán persze vannak azok a betegségek, amik határozottan nagy befolyással vannak az ember életére (rák, HIV, mittudomén), na ezek esetében ha eleve így ismerkedünk, akkor én is berekeszteném a dolgot elég hamar, mert semmi szükségem a folyamatos aggodalomra, kórházba járkálásra, félelemre, satöbbire. Ha már a párom, sőt, évek óta együtt vagyunk és jóban-rosszban meg minden megvolt már, akkor kitartok mellette, persze, de ez hosszú távon biztosan felőrli a kapcsolatot. Egészséges ember nem szívesen pazarolja az életét beteg mellett, akármennyire is önzőn hangzik ez. A szerelem persze szerelem, és én sem tudnám könnyedén kizárni az életemből a párom, ha oda jutnánk, de amíg még fiatal vagyok, addig nekem fontos, hogy ne öregkori problémákkal (bevetted a gyógyszered? mikor van a következő orvosi ellenőrzés? stb) foglalkozzak. Sajnálom, ez van.
2019. szept. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Értem. Hát akkor azt kell, hogy mondjam, hogy a betegségem egy áldás.

Mert ha a betegségem miatt össze sem jönnek velem, nem kell attól tartanom, hogy megbetegedés miatt szakít velem valaki. :)

Biztos lesz olyan, akinek így is megteszem, mert mindenki más. Addig meg jobb egyedül, mint hogy extrém csalódás érjen.

És itt most nem arról beszélek, amitől sokan "szenvednek itt", hogy visszautasítják öket. Én ezt egy természetes dolognak veszem, ha valaki visszautasít, még akkor is, ha a betegségem miatt. Ez nem az én hibám és nem is az övé, hogy nem engem keres. Ez nem csalódás, ilyenen kér rágódni.

Csalódás alatt azt értem, hogy nekem K..vára fájna, ha megszeretnék valakit és egy közben kialakult betegség miatt távolodna el tőlem.


Szóval belegondoltam, hogy tulajdonképpen szerencsés vagyok. Mert van egy szűrő, ami ettől megvéd, mégpedig az, hogy már beteg vagyok.. :D

Baja meg bárkinek bármikor lehet. Az egészséget nem lehet alapvetésnek venni. Az én tüneteim is egy teljesen hétköznapi nap teljesen hétköznapi szituációjában kezdődtek, anélkül hogy bárki akár 5perccel előtte tisztában lett volna vele, hogy onnan számított 2 év szenvedést fog eredményezni.

Nem akarok senkire ráijeszteni, de ez benne van a pakliban, akár a következő 5percben is, bárkinek. Nekem ez a tapasztalatom.

2019. szept. 27. 11:15
 4/10 A kérdező kommentje:
*megtetszem, nem megteszem :)
2019. szept. 27. 11:16
 5/10 A kérdező kommentje:

És hozzátenném, senkinek nem kell szégyellnie vagy rosszul éreznie magát semmitől, attól sem, ha belegondol és azt mondja, igen szakítana, ha idő közben megbetegszik.

Nyílván ha ilyen eset fenn áll, az fájdalmas mindenkinek. Mindenki máshogyan reagál rá. Az élet ilyen. Ezzel nincs gond. Csak foglalkoztat picit, ti hogyan látjátok ezeket a dolgokat.

Mert pl. nekem fogalmam sincs, hogy amíg egészséges voltam teljesen, addig hogyan reagáltam volna egy ilyen szitura.

Lehet rossz ember vagyok, de igen, megvan az esélye, hogy nem bírtam volna kitartani a másik mellett.


És még személyes tapasztalatként annyit elmondanák nektek, hogy egészen meglepő dolgok történnek, amikor az emberrel van valami gond. Látszólag semleges kapcsolatok erősödnek meg, szorosnak látszó kötelékek szaladnak el.

És néha az marad mellettetek, akiről sosem hittétek volna.. közhelynek hangzik, de átélni nem az!


Nagyon kíváncsi vagyok a gondolataitokra, a témával kapcsolatban mi jut az eszetekbe? Ti hogyan látjátok?

2019. szept. 27. 11:36
 6/10 A kérdező kommentje:

*elmondanék.


Bocs a hibák miatt. Telefonról írok.

2019. szept. 27. 11:38
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nem. Tekintettel arra,hogy évek óta kivizsgálásokra járok. Nyilván nem e körül forog az életem,de ez van. Nem tehetek róla.
2019. szept. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Neked milyen betegségre van?
2019. szept. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy nekem szólt e a kérdés,de válaszolok:immunrendszerem nem okés
2019. szept. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én ilyen típus vagyok, aki nem szívesen jönne össze beteg férfival - nyilván függ attól is, hogy milyen betegség, milyen stádiumban van stb. Nyilván ha már "mesgzoktuk" egymást, vannak mögöttünk együtt töltött évek, érzelmek, nem hagynám ott. De amíg van esély arra, hogy mivel az összeismerkedésünkkor egészséges, legyen pár szép, gondtalan évünk együtt, addig azt választanám. Nem vagyok egy terézanya / máltai szeretetszolgálat típusú nő, így sztem egy beteg, főleg egy tartós ellátásra kényszerülő beteg férfinak sem én lennék az álom / a megfelelő nő. Pl. nem adnám fel egy mjadhogynem vadidegen srác ápolására sem a munkám, életem, és nem változtatnék az életritmusomon sem (ismerek pl. több mozgássérült, idegsérült embert, többen is kb. mindenkivel, aki bekerült az életükbe, akár párkapcsolat, akár barát, ELVÁRTÁK, hogy adják fel a saját programjaikat azért, hogy őket kísérgessék ide-oda, amikor csak ők füttyentenek, és nem olyan helyekre, ahova tényleg el KELLETT menniük... szóval nem fizikai foglalkozásra, nem orvoshoz, hanem péntek du. 3 órán keresztül könyvtárba meg akkor elmenni a boltba, amikor ő akar, apelláta nélkül... na direkt tartottam velük a 3 lépés távolságot, hogy ne én legyek az, akinek beolvasnak nyilvánosan, amiért szerda délután inkább a saját dolgaimat intézném, minthogy Józsit tologassam át kerekesszékestül a város másik végébe az egyetemről, mert ott van a kedvenc fodrásza, és máshoz nem hajlandó menni). Ameddig fiatal vagyok és van lehetőségem élni, addig nem én szeretnék lenni valakinek az etetője, fuvarosa stb-stb-stb... ráadásul ismerkedéskor még nem is ismerem igazán, azt sem tudom, hogy nekem megéri-e a befektetett energia a végén, tényleg tartós lesz-e a kapcsolat, tényleg illünk-e egymáshoz.
2019. szept. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!