Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Utcán zaklatásnak minősül a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Utcán zaklatásnak minősül a ismerkedés? Ha egy idegen férfi csak úgy oda jön hozzám céltalanul elkezd beszélgetni velem az zaklatás?

Figyelt kérdés

Ha a utcán sétálok és oda jön hozzám egy férfi és elkezdi ismeretlenül a Casanova szöveget akkor én zaklatásért kihívhatom rá a rendőrséget?


Nyilván a nők és én sem azért megyek a utcára hogy ismerkedjek hanem azért hogy elmenjek egy boltba stb és főleg ha sietel és feltartanak főleg egy idegen nyomja a szöveget azért én feljelentést tehetek a rendőrségen és a rendőrség elviszi a illetőt?



2019. okt. 16. 09:37
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
88%

Nem, szerencsére ez nem tekinthető zaklatásnak, az ugyanis egy rendszeres vagy tartós elkövetési magatartást igényel.

Ha minden nap odajön hozzád ugyanaz az ember, az tekinthető zaklatásnak, igen. A fenti eset nem, te "nagyon szép" lány.

2019. okt. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
83%
Amennyiben teljesen egyértelmű, félreérthetetlen módon kinyilvánítottad, hogy te ezt nem akarod, és fejezze be az "ismerkedést", viszont az illető ennek ellenére tovább próbálkozik, AKKOR fönn zaklatás ténye, és akkor már hívhatod is a rendőrséget. Még egyszer: zaklatásnak az minősül, ha az illető már tudja, hogy ezt te nem akarod, ennek ellenére mégsem áll le.
2019. okt. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
0%
#1: te most konkrét jogszabályra hivatkozol?
2019. okt. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
86%
Nem, hacsak nem elkuldes után is tovább nyomul.
2019. okt. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
89%
És amikor felteszem a kérdést, de hol kéne ismerkednem, az általános válasz: bárhol.
2019. okt. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
85%

A kérdezi 100%, hogy pasi.

Nézzétek a kulcsszavakat.

2019. okt. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
70%

2. A valóságban ez úgy néz ki, hogy amikor a nő mondja, hogy "Bocsi, sietek." vagy, "Bocsi, van barátom.", akkor indul is tovább az útjára, a férfi pedig tudomásul veszi a dolgot. Vagy ha a nő van álló pozícióban (pl. egy buszmegállóban vár), akkor az elutasítás után a férfi indul tovább a dolgára.


5. Ez csak egy nő, nem az összes. Megmondom neked és a többieknek is, hogy olyan nőkhöz érdemes odamenni, akik előtte hosszan (pár másodpercig folyamatosan) megbámultak maguknak, esetleg többször rád pillantottak. Az olyanok azok, akiknek nagyon nagy eséllyel tetszel. Random csak úgy minden nőhöz aki szép, nem érdemes odamenni.

2019. okt. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
33%
A BTK szerint ha egy ronda férfi leszólít egy szép nőt akkor halálbüntetés jár érte. Tényleg incelnek lenni már bűncselekmény. Olvastam Rendditten. 😂
2019. okt. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
95%

> #1: te most konkrét jogszabályra hivatkozol?

Igen. Btk. 222. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetve mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, őt rendszeresen vagy tartósan háborgatja, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2019. okt. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
52%

Ha az első közeledésére nem reagálsz és nem érti meg, akkor annak számít. Azért ne fosd már magad össze a feminizmus szellemében, ha valaki hozzád mer szólni. Szépen megmondod neki, hogy nem vagy érdekelt, vagy hozzá sem szólsz, csak mész tovább. Ha elállja az utad, akkor meg félrelököd. Ha utána bármit csinál, azért már lehet rendőrségre menni.


Félre ne érts, átérzem a problémád. Múltkor álmosan állok a lift előtt és odajön egy random fószer, hogy mi a bajom. Mondom, semmi, álmos vagyok. Elkezdi, hogy persze, biztos valami nő ügy meg a pasim meg mit tudom én, milyen szép vagyok. Fizet nekem egy forrócsokit. Hát mondom, köszönöm, de nem kérek -és tovább bámultam a földer. Csak nem akadt le rólam, elkezdi, hogy rossz rám nézni.

-Akkor ne nézz rám.

Aznap lépcsővel mentem inkább.


Viszont nem jelentgethetsz fel esztelenül mindenkit minden kezdeményezés miatt. Ha valaki kultúrált és nem erőszakos meg perverz veled, azt könnyen le lehet koptatni normális nő módjára. A másik két esetben általában az a céljuk, hogy provokáljanak. Ha határozottan, de higgadtan kezeled azokat a helyzeteket, akkor a többség leáll... A maradékra kell rendőrt hívni, de az 100000-ből ha 1-2. Olyannal még nem volt dolgom. A legdurvább az volt, hogy alámfotóztak, én meg elkaptam az illetőt, megszégyenítettem mindenki előtt és kitöröltettem vele a képet.

2019. okt. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!