Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mitől függ, hogy egyesek pár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitől függ, hogy egyesek pár hónapnál tovább nincsenek egyedül, míg mások akár éveket leélnek úgy, hogy semmi kapcsolatuk?

Figyelt kérdés

Átlagos, normális, testileg, mentálisan ép emberekről beszélünk, egyik sem "béna" vagy "hátrányos helyzetű". DE!

Konkrétan ismerek olyat, aki 10-15 év kapcsolat után fél éven belül újra házas már, de olyat is, aki 15 év kapcsolat után 6 évvel még mindig egyedül van. Aztán olyat is ismerek, aki 40 elmúlt, de még két évnél hosszabb és igazán komoly kapcsolata nem volt stb.

Mitől függ, mi lehet az oka, hogy az egyik simán újabb kapcsolatba lép akár rövid időn belül, míg másokkal simán megtörténik, hogy évekig semmi.

És mondom, normális emberekről van szó.



2019. okt. 16. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
23%

Hogy milyen vagy te és milyen az, akit keresel.

Minél több dologra vagy képes, minél több értékkel bírsz, annál jobbak az esélyeid (külső, ész, kedvesség, ráérés, jó életszínvonal, jó kilátások a jövőre nézve, alkalmasság az együttéléshez, képesség az csapatmunkára, a közös beszélgetésekre, az elköteleződésre, az együttműködésre, megbízhatóság, érdekesség, sokszínűség, stb...)


Ennek megfelelően minél többre vagy képes, annál nagyobb eséllyel találsz az igényeidnek megfelelőt.


Viszont minél specifikusabbak az igényeid, annál nehezebb találni megfelelőt, akkor is, ha te megfelelnél a saját elvárásaidnak és egy jó kaliberű férfi/nő vagy, akitől ezek az elvárások korrektek. Egyszerűen azért, mert minél specifikusabb egy igény, annál kevesebb ember fog veled szembejönni az utcán, aki megfelel azoknak -még akkor is, ha az nem lenne akadály, hogy te is tudod nyújtani.


Például ha sportos vagyok és elvárom, hogy a párom is az legyen, lehet, hogy találnék magamnak megfelelőt, mert nincs az, hogy bálnaként várok szobor testet, ami nem annyira korrekt, ha a befektetett energiát nézzük, de már a népesség fele kiesett. És ez csak egy tulajdonság. Ráadásul pont olyan, amire nem lehet kapcsolatot alapozni önmagában.


Ha eleve kevés ember sétál veled szembe a megfelelők közül és emellé lehetőséget sem adsz neki, akkor tovább romlik ez az esély.


És persze van benne szerencsefaktor is, hiszen sosem lehet tudni, mit dob a gép, melyik nap vagy a megfelelő emberrel egy időben jókor, jó helyen.


Nem attól jó nő valaki vagy jó férfi, hogy könnyen talál valakit. Az csak egy faktor, ami azt jelentheti, hogy nem túl válogatós és a többség ideáljának megfelelő lehet. Magyarán ő megfelel a többségnek és mások is neki, vagy szimplán szerencsés. Viszont ha komplexebb elvárásai lennének, már neki is nehezebb lenne. Ha emellé kevesebb, mások számára vonzó dolgot tud felmutatni, akkor mégkevesebb, amíg a véletlen valószínűségére csökken az esélye.


És én is normális emberekről beszélek. 5 évig nem volt senkim. Kimaxoltam azt, amit vonzónak tarthatnak mások bennem, cserébe az egekbe emeltem az igényszintem is. Így lett az, hogy több száz emberrel beszélgettem, több, mint 60 randin ültem és egy emberre mondtam, hogy talán, ő viszont megmaradt azóta is.

2019. okt. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Azt tapasztalom, hogy attól is függ, hogy valaki mennyire ismerkedős/szociális, kommunikatív, nyitott. Sokan meg nem ismerkednek, de panaszkodnak, hogy milyen rossz egyedül. Úgy képzelik el a kapcsolatot, mintha azt várnák, hogy a szerelem berepüljön a ablakukon keresztül, mintha azt várnák. Aki zárkózott és semmi törekvést nem mutat arra, hogy ismerkedjen, lehetőséget teremtve a kapcsolatra, az nem csoda hogy egyedül marad.
2019. okt. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Én is ismerek olyanokat, akik hosszú évek óta egyedül vannak. Ami volt kapcsolatuk, az fiatalon volt, felnőttként meg már nem tudják kezelni (és nem is akarják) a dolgokat. Ezt saját maguk vallották be. Ránézésre ők is normálisak, de nem élsz velük nonstop, ahogy azokkal sem, akiket te ismersz. Valami van ott is.
2019. okt. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%
Van egy csomó lúzer ember. Fogalma nincs az életről, kommunikálni sem tud a másik nemmel. Más azért van egyedül mert úgy gondolkodik mint egy tinilány. Hogy ő a nagyőt várja. Csak közben eljár felette az idő. Pasik közt is sok az ilyen válogatós. Közben meg nem is a saját szintjéről ábrándozik. Az meg hogy valaki kapcsolatban van, netán az instán is tele vannak közös képekkel, még nem jelenti azt hogy jó is a viszony. Általában az ilyen hivalkodók hamar szakítanak. Persze hamar új kapcsolatra lelnek. A pasik skalpvadaszok, a nők meg többnyire pénzre, házra, kocsira mennek... És kevés ezek közt a normális ember, akár kapcsolatban van akár nem.(Sőt!)
2019. okt. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%
Attól, hogy milyen a midiklorián szintjük. :D
2019. okt. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5


LOL :D

2019. okt. 16. 20:47
 7/10 anonim ***** válasza:
12%

Ez sokmindentől függ. Pl.: valaki válás után csak egy 10 nm-es szobát tud bérelni, vagy visszakényszerül mamahotelbe. Na most elhiheted, hogy évekbe telik, mire újra talpra áll, mert se a mamahotel, se a szobabérlés nem vonzó már a 35 fölötti nők körében :)

Véleményem szerint akinek adott a lakás, kocsi, rendezett anyagi körülmény, sokkal hamarabb fog találni párt magának.

2019. okt. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sok mindentől.

Az illető milyen személyiség. Pl Introvertáltak kimondottan szeretnek egyedül lenni.


Maga a személyisége az milyen. Értsd lehet hogy ő maga

jól néz ki csak emberileg 10 p után sírva menekülsz tőle.


Lehetnek magánéleti körülmények. A suli munka, egyéb dolgai mellet nincs erre ideje.


Még ha akarna is kapcsolatot szimplán nem jön be senkinek.


Van mondjuk egy elég durva betegsége. Ami mondjuk fertőző.


Ilyenek.

2019. okt. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kinek csípik a szemét a válaszok, hogy mindenkit lepontoz? :D
2019. okt. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Magam részéről senkit nem pontozok le.
2019. okt. 19. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!