Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Magyarországon tényleg az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyarországon tényleg az ingatlan örökség függvénye az, hogy egy férfi sikeres lesz-e a nőknél vagy sem?

Figyelt kérdés

Sajnos itt olyan alacsonyak a bérek az ingatlanárakhoz képest, hogy itt ha nincs saját lakásod, akkor meg vagy lőve. Viszont rengetegen örökölnek, mert az előző rendszerben mindenkinek adott lakást az állam. Akik meg nem örökölnek valamilyen okból, vagy mert sok testvérük van, vagy csak valami zsákfaluból örökölnének ahol nem ér semmit az ingatlan, azoknak nem lehet barátnője?

Mert hát mutasson valaki egy nőt ebben az országban, akinek nem elvárása hogy a férfinak legyen saját lakása. Nincs ilyen. De saját lakást itt meg csak örökségből vagy a szüleid segítségével lehet összehozni.

Ezért is ilyen sikeresek a nőknél a Nyugat-Európai férfiak, mert nem csak hogy magasabbak ott a bérek, de ott a fiatalok 90%-nak nincs saját lakása, és nem is örököl. De ott eleve a bérek olyan magasak, hogy a lakhatás az nem gond, a minimálbér töredéke egy albérlet. Tehát ők nem indulnak ilyen szempontból hátrányból. De a magyar férfiaknak már eleve elrendeltetett a sorsuk a nőknél?


2019. okt. 20. 14:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
32%

NEM!


De egy normális lakást tudj bérelni, egyedül.

2019. okt. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

"De egy normális lakást tudj bérelni, egyedül."


Magyarországon ehhez szükségeltetne egy a tételhez igazodó főbérlői/kiadói szemlélet, ami nincs. Itt úgy megy, ha van egy üres lakásom akkor azt jóóóóó sokért adom ki, mert abból akarok megélni önmagában.Ebből lesznek a hajmeresztő panel-garzon vagy régi gangos ház bérlakásai 140 ezer+rezsi szinten. Ami röhejesen magas, és igen tudom itt mindenki félmillát kaszál naponta meg ilyenek, de akkor is sok. Objektíven nézve.


Bár ez megint egy másik erősen unfair dolog, hogy vidéken egész uradalmat kapsz annyiból, mint pesten egy kétszobás "viszonylag új" - ergo '88 utáni - lakást.

2019. okt. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Van abban igazság, hogy ez nem fair. Értem, amit mondasz, hogy ha valaki alá raknak egy házat, az nem jelenti azt, hogy egyébként anyagilag életképes. És aki nem volt szerencsés es született ilyen családba, az sem biztos, hogy nem képes majd önálló lakást villantani.


A gond az, hogy senki sem akar a szülők nyakára vagy a lakótárs nyakára járni, mert lábujjhegyen kell járkálni és szófogadni abban a lakásban, ami nem csak a tiéd és nem csak te laksz benne. Komolyan, kit nem feszélyezne akár csak szex közben is a párja családja a szomszéd szobában vagy egy lakótárs, aki hallja, hogy nyögsz és másnap köszönni fog neked. Vagy akár csak abban, hogy fehérneműben vagy kisbugyiban kimenj a mosdóba este anélkül, hogy valaki más is látná a feneked, akiről nem akarod. És csomó ilyen dolog van.

A másik gond pedig az, hogy nagyon sok ember sosem fog kimászni ebből a helyzetből, talán le sem akarja küzdeni a problémáját ennek, hiszen egyedülállóként sok előnye lehet annak, ha valakivel együtt laksz. Sok ember nem akar felnőni, nem akar elkezdeni dolgozni a saját otthonának megszerzésén, ha már nem kapott csak úgy. Elveri a pénzét, fél a hiteltől vagy nem olyan eleve a munkamorálja és a jövőbeli elképzelései, hogy a párjaként az ember össze tudjon dolgozni vele egy közös otthon érdekében, esetleg azzal menti fel magát, hogy fölöslegesnek tartja a saját lakást és mindent, amihez szükség lenne egyre.


Ha nincs saját lakásod (és ezt tapasztalatból mondom, mert nekem sem tudtak adni a szüleim), abból csak úgy tudsz kimászni, ha nagyon fiatalon elkezdesz gyűjteni rá és nagyon hamar elkezded növelni a munkaerőpiaci értéked. És így is, általában csak 40 éves korodra lesz a tiéd, 10-15 év hitel után. 20-25 éves korában az embernek össze kell szednie magát nagyon, ha akar családot és saját otthont (ha a szüleitől nem várhatja). Mindenki más legfeljebb a párjától várhatja az áldást, az meg ugyancsak nem a legjobb... Nagyon kevés ilyen 20-25 éves létezik.

2019. okt. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%

Egyrészt nők is örökölnek, másrészt, és tudom, hogy ezért lepontoznak mínuszba, de mit csináltak a szüleid egész életükben? Messze nem vagyok milliomoscsemete, a szüleim sem vállalkozók, de folyamatosan tanultak, képezték magukat, spóroltak ésszel, és tudtak nekem lakást venni. Igaz, csak proli kis panel, de akkor is valami.


És ezt tanultam el tőlük.


A magyar férfiaknak pedig messze nem a pénzhiány a bajuk.

2019. okt. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%

Annyira szánalmasak vagytok. Az összes ilyen lakásos kérdést mindig egy gyökér írja ki, vagy ennyi h..lye gyerek van?


Nem a lakás a lényeg, hanem hogy pl. 30 évesen, ne csak fél millió megtakarításod legyen. Legyen pár milliód a számládon, hogy a pároddal majd közösen tudjatok jövőt építeni.

2019. okt. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%

Nyugat /Európában a minimálbér töredékéért lehet lakást bérelni

Maximum álmaidban. A nagyvárosokban kufejezetten drága a lakhatás. Falun meg nem akarnak élni a fiatalok ott sem

2019. okt. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

"Nem a lakás a lényeg, hanem hogy pl. 30 évesen, ne csak fél millió megtakarításod legyen."


Szerintem még csak nem is ez a lényeg. Én azt látom, hogy a nők egyre inkább észreveszik, hogy ha anyuci szoknyája mellől fogadnak örökbe egy kisfiút, az nem fog felnőni mellettük, hanem ugyan úgy továbbra is elvárja majd a hamikát meg a tiszta pelust, csak már az új "anyukájától". Rájöttek a nők, hogy nem buli a cseléd élet, így olyan férfit akarnak, aki egyedül is be tudja kötni a cipőjét és nem anyuci készíti ki reggelente a ruháját.

2019. okt. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"az előző rendszerben mindenkinek adott lakást az állam."


SENKINEK nem adott. Bérlakások voltak.

2019. okt. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
55%
Ez balázska, full hülye.
2019. okt. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%

"Nyugat /Európában a minimálbér töredékéért lehet lakást bérelni"



Hol, nyuszika? Az almaidban?

2019. okt. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!