Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan kéne változtatnom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kéne változtatnom a hozzáállásomon? Hölgyek véleményére lennék kíváncsi elsősorban.

Figyelt kérdés

44 éves vagyok, mérnök. A végletekig racionális ember. 18 év házasság után újra egyedül vagyok, ami számomra nagyon fura érzés. Nagyon kevés párkapcsolatom volt a házasság előtt, mondhatni tapasztalatlan vagyok, bár nem ezt érzem magamon. Az elmúlt pár hétben volt jó pár randim, elég vegyes érzelmekkel. Senkit sem akartam megbántani, ezért végigültem velük a minimális időt, de legszívesebben felálltam volna. A volt nejem nagyon ideális partner volt számomra, tisztában vagyok vele, hogy nagyon magasra tette a mércét. Ő sem volt tökéletes, de számomra sokáig az volt.

Sokan mondták, hogy eresszem el az emlékét és próbáljak elfogulatlanul ismerkedni, de az eszem közbe szól. Tudom mire vagy kire van szükségem és nem akarom az ellentettjét kipróbálni. A barátok szerint túl konkrét elképzelésem van arról milyen partnert is keresek, bár én ezzel vitatkoznék. Amikor beszélgetek a jelőltekkel többnyire csak hallgatok(legtöbb nő szeret magáról beszélni), átadom nekik a szót, szeretem ha beszélnek hozzám, főleg ha mondani is akar vele valamit és élvezetesen és választékosan teszi mindezt. Sajnos ezalatt a pár randi alatt ez szinte senkinél nem tapasztaltam, a külsőségek alapján választottam mint alapszűrő, de lassan már ezt is elengedem(a mosoly és a kisugárzás számomra nagyon fontos). A képzettség is fontos de nem meghatározó, mégis olyan szakbarbár emberekkel hozott össze a sors, hogy az elképesztő. Nem baj ha olyan dologról beszélünk amihez nem értek, vagy nincs gyakorlati tapasztalatom, de ha már róla beszélünk órákat legalább tegye izgalmassá, tanítson, keltse fel az érdeklődésem és ne egy saját élménybeszámolót hallgassak végig úgy hogy az órámat nézem mikor lesz már szünet. 10 randiból 1 nő keltette fel az érdeklődésemet, de a randi után kijelentette, hogy nem vagyok az esete, bár nagyon jól érezte magát(majd 2 órát beszélgettünk és a megbeszélt programját is lemondta miatta). Mondanom sem kell, hogy pont ez a nő volt az utolsó akivel találkoztam és végre láttam valami fényt az alagút végén, de ez sem jött össze. A hölgy mentségére szóljon, hogy közös ismerősökön keresztül találkoztunk és már ő is volt férjnél, ez látszott a kommunikációján is.

Vajon mit rontok el?



2019. okt. 20. 17:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
73%
pont a leglenyegesebbeket mem irtad le. miyen elvarasaid vannak? te miert nem meselsz magadrol? a randi nem egy kiseloadas magunkrol jo esetben, hanem parbeszed.
2019. okt. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nincs elrontva még semmi, de már pár hét után besokalltál és türelmetlen kezdesz lenni. Adj még időt a dolognak! Mindkét oldalról tudni/érezni fogjátok, ha elindul valami...
2019. okt. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nem rontottál el semmit! Keress csak tovább! Még 3-5 év, és csak megtalálod "Tudom mire vagy kire van szükségem"-típusú hölgyet. Ha nem elég 5, legyen nyolc.


Sok sikert, és kitartást!

2019. okt. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem annyi a hibád, hogy 18 év után fogalmad sincs milyen jelenleg a randikultúra a 21. században. Türelmetlen vagy és a volt nejed keresed tudat alatt.

Te is kicsit állásinterjú szagúnak adod elő a hozzáállásod,ami igen csak kiábrándító.

30n

2019. okt. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
természetesen mindig párbeszéd folyik, csak nem mindegy, hogy irányított vagy spontán. Nem akarok abba a hibába esni, hogy kérdéseket írok fel előre a papírra és azokat teszem fel, mert nem állásinterjún vagyunk. Beszélgetünk egymással, elmondjuk ami éppen a szívünket nyomja vagy amit a partner személyisége kihoz belőlünk. Nem egyszer fordult már elő, hogy a partner a volt férjével eltöltött nyaralásokról beszélt, hogy milyen szép volt Egyiptom. Nem azt mondja, hogy visszavágyna oda a partnerével vagy szívesen megmutatná, csak közli mint egy tényt.
2019. okt. 20. 17:25
 6/26 A kérdező kommentje:
Tudom hogy párkapcsolati szempontból nem vagyok tapasztalt, de van elképzelésem arról milyen partnert keresek és szerintem nem irreális. Nem a régi partnerem hasonmását keresem, mert az sem volt tökéletes, de aránylag jól működött. Sajnos mérnők felfogásom van, csak abban hiszek amit saját szememmel látok és reprodukálható. ezzel is volt már éppen elég probléma, mert sok nő kezdett az ezotériáról beszélni ami számomra egy humbug. Ha neki ez fontos, akkor nem egymást keressük, számomra ez teljesen egyértelmű.
2019. okt. 20. 17:31
 7/26 anonim ***** válasza:
Engem első sorban az érdekelne,hogy hol találod a randi partnereidet.
2019. okt. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Kedves végtelenül racionális mérnök!


Miért ért véget a 18 éven át tartó házasságod?

2019. okt. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Elittárson próbálkoztam.

Sok tényező közrejátszott, köztük a gyerek kérdés is. A munkám miatt sokat voltam távolt egy ideig és ez kikezdte a kapcsolatunkat.

2019. okt. 20. 17:39
 10/26 anonim ***** válasza:
Figyu, elsőre mi nem volt világos?
2019. okt. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!