Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tapasztalom ilyen sűrűn, hogy a nők többsége csak akkor vevő szaftos beszélgetésre, amikor olyan kedvük van, ha viszont férfiként én kezdeményezek, akkor beskatulyáznak és leráznak?

Figyelt kérdés

Ez az elmúlt 10 év ismerkedésére meglehetősen jellemző volt, nem csak számomra, hanem a baráti társaságunk jelentős része is megfigyelte már ezt. Vajon miért?


Amikor ismerkedek, beszélgetek egy nővel, jellemzően előjön a szex, mint téma, általában megvárom amíg a nő hozza fel, ha felhozta beszélünk róla. Láthatóan ez eddig rendben is van a nő részéről és ugyanúgy kezeli, mintha egy általános témáról beszélnénk.

(lehet tévedek) de ilyenkor úgy tűnik, semmit háttér gondolata nincs erről, pusztán véleménycserének tudja be, mint amikor a hobbinkról beszélünk.

Azonban, ha egy másik beszélgetésben én hozom fel a szexet témaként, szinte kivétel nélkül rövidre zárják a komplett beszélgetést is.


Beszélgettem erről ismerős férfiakkal és az esetek többségében azt figyeltük meg, hogy a nők kis túlzással csak akkor nyitottak szexről beszélni, amikor ők akarnak, de ha te, mint férfi hozod fel, akkor arról meggyőződéssel állítják, hogy nem csak beszélgetni akarsz róla, utalásnak vélik hogy csinálnád is és arra következtetnek, hogy csak szexet akarsz tőlük. Utóbbit azért gondoljuk, mert többször visszajött már olyan infó, hogy xy azért nem jött össze zzs-vel, mert xy úgy vélte, hogy a férfi csak szexet akart tőle.


Igazából azt nem értem az egészben, hogy a nők jelentős többsége miért képtelen a férfi részéről elviselni ha az szexszel kapcsolatosan folytatná a beszélgetést? Miért ne lehetne ez is egy ugyanolyan semleges téma, mint a sport, a konyhaművészet, az utazás, stb? Miért jön egyből a bélyeg, hogy a férfi csak szexet akar?



2019. nov. 6. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is megfigyeltem. Franc tudja miért van így, de ez mit számít?

Őszintén engem sosem érdekelt, miért van így. Ha meg már összeköttünk, úgysem tabu a szex egyik részről sem.

2019. nov. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nekem azért fontos, mert szeretném megismerni a másik ízlését.

Ha nem illünk össze a szexben, akkor biztosan nem lesz hosszútávú a kapcsolat. És ugyanez igaz az érdeklődési körünkre is, ha nincsenek közös pontok, akkor úgysem lesz élhető és kielégítő a kapcsolatunk.

2019. nov. 6. 18:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem beszélgetéssel fog kiderülni, hogy összeilletek-e a szex terén!
2019. nov. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3, rendben, ez a te véleményed. Légyszíves a kérdésre is válaszolj érdemben.
2019. nov. 6. 19:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem azért van így (nő vagyok egyébként), mert a két nem máshogy tekint a szexre. Egy nőnek ez egy olyan téma, amiről csak akkor szeret beszélni, ha már úgy érzi, szabad erről beszélnie, vagyis kialakult egy "kötelék" féleség, úgy érzi, ez a téma már releváns az ismerkedés során. Mi előbb szeretjük megismerni a férfit más oldalakról, ez inkább egy későbbi téma nekünk, első sorban inkább a férfit magát közelítjük meg, hogyan viselkedik, mik a gondolatai, vajon összeillünk-e úgy egyébként (hiszen ha nem, miért feküdnénk le vele ? - persze kivétel, ha konkrétan szex miatt ismerkedik a nő).

Elismerem, fontos kérdés, és nem árt róla beszélni. De egyszerűen nekünk ez már egy olyan beszélgetés, ami előtt valami ki kell alakuljon, pl, biztosan szeretnénk az illetővel továbblépni, vonzódunk, el tudunk vele képzelni kapcsolatot stb.

És igen, ha a férfi hozza fel, nekünk gyanús tud lenni... vajon miért ilyen fontos neki ilyen hamar ? ... tudat alatt arra gondolunk, nem is akar többet. Vagy hogy neki ez a legfontosabb és más nem nagyon érdekli, vagy kevésbé, ez meg persze negatív pont. (tudom, nem feltétlen így gondolja a férfi, de egy nőnek ez fut át a fején ilyenkor)


Érdemes megvárni, hogy a nő hozza fel, vagy hozza fel a férfi, ha már tudja, hogy lesz a dolognak folytatása is (tehát 1-2 találkozó már megvolt...vagy hasonló mély témákról sikerült már beszélgetni).


Összefoglalva: Nekünk a szex eleve egy bizalmi kötődés, érzelmi kiteljesülés, ilyenkor már megbízunk a férfiban, megnyílunk neki. Így jól meg is fontoljuk, mikor, hol, kivel, és nem is beszélünk róla addig, amíg ez a bizalom nem épült ki igazán erre a szintre. Fontos a jó szex, de egy nő előbbre teszi azt, hogy a férfi maga milyen, így nem egy elsődleges kérdés, amit felvet vele szemben. Inkább egy "szint", amit el kell érni az ismerkedés során.


Ezeket a saját nézőpontomból írom. Lehet másnak más a véleménye, de szerintem sok nő gondolatát magában foglalja.

2019. nov. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Igazán hasznos volt a "női gondolatok és szemléletmód miatt".


"(tudom, nem feltétlen így gondolja a férfi, de egy nőnek ez fut át a fején ilyenkor)"

Igazából pontosan erre voltam kíváncsi!


Annyit azonban hozzátennék, hogy itt már rendre olyan nőkről írtam, akik korábban maguk felhozták a szexet mint témát és beszéltünk is róla, de amikor mi pasik hoztuk fel, akkor rövidre zárták a dolgot. Erre valami magyarázat?

Gondoltam arra, hogy az első szexről folytatott beszélgetés alapján nem tetszett nekik a dolog, viszont akkor miért keresnének ők és miért ismerkednének továbbra is?:) Tehát, ez alapján igazából tényleg nem értem mi lehetett a gond. Mert ez nekem nagyon kettős mércének tűnik, mert úgy tűnik, hogy a nő felhozhatja és akkor beszélhetünk róla, ha viszont én hozom fel akkor már nem partner.

Tényleg nem értem..

2019. nov. 6. 20:38
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azért nem szeretek a szexről beszélgetni, mert nem beszélgetni kell róla, hanem csinálni. Ahogy fentebb is írták, nem ez alapján derül ki, hogy jó lesz-e. A szexről beszélni nekem a szex előszobája, egyfajta előjáték, jelzés, amit adok a pasinak, hogy nyitott vagyok.


Ha a pasi elkezd az első randin egy kávé fölött faggatni a szexről, akkor azt úgy értékelem, hogy ajtóstul akar rontani a házba, előre akar szaladni a kapcsolat egy olyan pontjára, ahol még nyilvánvalóan nem tartunk.


30n

2019. nov. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahogy 5. is írta, ez egy bizalmi dolog. Ismerkedős fázisban kizárt, hogy erről beszéljek. Én még a férfi haverjaimnak sem szoktam, mert kizárólag a páromra és a kapcsolatunkra tartozik.
2019. nov. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!