Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nők, ti adnátok esélyt egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, ti adnátok esélyt egy férfinak, ha ilyen kiderülne róla?

Figyelt kérdés

Ha kiderülne, hogy gyerekkorában háborúban kényszerből ölt már embert. (Mert "rossz helyen született".)

És emiatt már kezelték pszichiátrián PTSD-vel, OCD-vel, paranoiával, pszichózissal, szorongás zavarral, szuicid hajlammal és depresszióval.

Sosem agresszív, csak szorong stressz hatására.

De gyógyszerek mellett normális életet él, van munkája, hobbija, barátai, életcélja.

17 év alatt teljesen egyedül felépített egy normális életet egy számára idegen országban, egyetemet végzett és a szakmájában elismerik.


2019. nov. 12. 13:09
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
91%
Kedves Kérdező. Gratulálok. Tényleg szívből örülök annak hogy a sok borzalom után amit átéltél, szép családod és jó életed van. Sajnos ritka az ilyen. Én pont ezért is írtam hogy ilyen jellegű problémákkal nem tudnék mit kezdeni, hiszen én csak ennek ellenkezőjét láttam. Ahogy írtam, a családomban van mentális betegséggel küzdő személy, mégpedig az édesapám. Depressziós, de nem az a - mondjuk divatból rá hogy az - hanem a kőkemény, idegösszeomlásokkal, öngyilkossági kísérletekkel, sírással, kézremegéssel. Élete végéig gyógyszert kell szednie hogy szinten tarthassa az állapotát. Az édesanyám egy-két napnál tovább nem tudja magára hagyni, mert magától nem veszi be a gyógyszereit, és ha pár napot kihagy, máris jönnek a tünetek. Szóval láthatod, én eléggé benne vagyok a témában, és szívből örülök a sikereidnek. 16-os voltam.
2019. nov. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

#21

Sajnálom, hogy lelkileg ennyire sérültél. :(

Szomorú a történeted. Viszont minden ember más, minden élethelyzet más, minden betegség más.

Te a saját sérelmed projektálod más emberekre. Tulajdonképpen Te szorulsz pszichologusra, hogy a történteket fel tudd dolgozni. Persze nem arról beszélek, hogy egy beteg emberben esélyt kell adnod, hanem arról, hogy hiányzik a lelki békéd és ez nyomod hagy.


Plusz további lelki sérelmeket tudsz okozni önhibádon kívül másoknak.

Pedig nem ismered őket. Pont itt a kulcsa a dolognak. Kimozdultok a való életbe és olykor olykor úgy fogtok beteg emberekbe futni, hogy nem is gondolnátok róluk, hogy azok.


Ezért tanácsolom az itteni kérdezőknek, hogy első sorban ne az itteni válaszokból induljanak ki, mert az borzasztó!


Sok ember sokféle sérelmét ismeretlen emberekre projektálja, persze nem szándékosan.


Egyből mindneki arra asszociál, amilyen dolgokon ő keresztül ment. Valóságban meglátnál nem erre asszociálnál, hanem egy boldog párra..


Fura az internet világa. Segíthet, de olykor többet vesz el, mint ad.

2019. nov. 13. 21:22
 23/30 anonim ***** válasza:

Szerintem meg egy baromi rossz reklám vagy!!!


Érzékeltetem:


Aludnátok együtt oroszlánnal?

Neeeem????


Pedig nekem van egy, és szuper szelíd! Szóval mozduljatok ki a világba, és ne higgyjetek a sok negatív embernek, akik azt mondják, hogy az oroszlánok veszélyesek. Itt vagyok én, aki együtt él és alszik az oroszlánjával, és semmi baj sem történik...


Szóval ha ennek hatására mások bevállalják ezt, és felfalja az oroszlán, akkor mit mondanál? Neeeem, nem lennék ennyire kalandvágyó.


Ha neked bejött az élet, akkor azt tedd csendben, ne bátoríts másokat egy veszélyes vállalkozásra.


A kérdésed meg a kis monológod után visszataszítóvá vált, mert még nagyképű is vagy.

2019. nov. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Kérdező, azért álljon meg a nászmenet ha lehet. :) Köszönöm a kimerítő analízist, de a lelki békém tökéletes. Mellesleg nincs szükségem pszichológusra, mert magam is az vagyok. Lehet az írásomból az jött le hogy sérültem, de egyáltalán nem, talán másképp kellett volna megválogatnom a szavaim. Mindenesetre a véleményem nem változik. Örülök hogy boldog családod van, de én ilyen helyzetet nem tudnék vállalni. Ennyi. 16-21 voltam.
2019. nov. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Pszichológusként az a véleményed, hogy egyetlen pszichés beteggel sem lehet együtt élni?

Pszichológusként nem látod át, hogy minden ember más?


És a szorongást összekevered az agresszióval.


Hajjaj.

2019. nov. 14. 08:45
 26/30 A kérdező kommentje:

És nem mellesleg az én pszichologusom pl pszichologushoz járt..

És amikor erről beszéltünk kifejtette, hogy egyetlen ember sem tud saját magával kapcsolatban objektív lenni...

Úgy látszik te kivétel vagy :)

2019. nov. 14. 08:48
 27/30 anonim ***** válasza:
Ezt mondjuk én hülyeségnek tartom, hogy senki nem tud objektív lenni magával. A többség lehet, hogy nem, de nem igaz mindenkire.
2019. nov. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

#27

De ő egy sérelme miatt a mai napig úgy véli, hogy minden pszichés beteg egy kalap alá vehető és egyikkel sem lehet hosszú távon gyötrődés nélkül együtt élni.


Mindemellett azt állítja, hogy ő teljesen feldolgozta a traumát, amit a családjában lévő beteg ember okozott.


Ráadásul állítólag pszichologus. Neki kéne a legjobban tudnia, hogy pszichés beteg emberek úgy mászkálnak köztünk, hogy senki nem tudja róluk..

Az emberek 3%-ának van szorongás zavara, ami extrém helyzetben eldurvulhat.


Őszintén azt is nehezen tudom elhinni, hogy egyáltalán pszichológus.

Hidd el jártam már sok pszichologusnál, egyel sem találkoztam még, aki abból indult ki, hogy egy beteg ember nem élhet teljes életet szakemberek rásegitésével..


Nem is mernék elmenni ilyen pszichologushoz, aki így áll hozzá, jelenleg nekem többet ártana, mint használna.

2019. nov. 14. 11:53
 29/30 anonim ***** válasza:
Csak tudnám minek jövök ide vissza. Nem azt mondtam hogy egyetlen mentális beteggel sem lehet együttélni hanem azt hogy én nem tudnék velük együttélni a munka és a privát élet teljesen más. De befejeztem veled mert egyszerűen nem vagy képes felfogni amit mások mondanak. „A szorongást összekevered az agresszióval „mondd már meg nekem kérlek hol írtam agresszióról? Úgy látom nem csak a mentális egészségeddel de a szövegértelmezéseddel is gondok vannak.
2019. nov. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

#29

És pszichologusként ide jársz lelombozni azokat, akik próbálnak mentális betegként normális életet élni..

Pszichologusként mit szoktál nekik mondani? Ennek az ellenkezőjét, amit itt?


Konkrétan itt ereszted ki a téged ért traumát, más emberek kárára, akik egy-egy ilyen kommentet után elgondolkodnak azok, hogy talán ők nem is élhetnek teljes életet.

Ezen csak tovább ront, ha azt hangoztatod, hogy pszichológus vagy..

2019. nov. 14. 15:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!