Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A beszédhiba hátrány?

Figyelt kérdés

Egy olyan próblémával fordulnék hozzátok, hogy ti össze jönnétek egy beszédhibás emberrel? (Dadogás, néha raccsolás). Sajnos egy ideig javult mind a kettő, majd végleg megálltam a javulásban 14 évesen. Most 19 vagyok, és szabályos fóbiám alakult ki az ismerkedéstől. Ha oda jön hozzám akárki ismerkedni, egyszerűen sírni tudnék. Nem tudom, hogy mit mondjak, hogy ne tűnjön fel neki a hibám. Ha ideges vagyok emiatt akkor meg veszet fejsze nyele...Olyankor olyan szinten dadogok, hogy csoda ha megérti akárki is, hogy mit mondok. A kondit is mondhatni ezért hagytam abba. Pár srác mindig jött ismerkedni, de nem ment nekem ez a dolog. Azóta is itthon edzem. Étterembe se járok, se kávézóba vagy hasonló helyekre ahol emberekkel kell beszélnem.

Szóval kérlek írjátok le, hogy ti adnátok-e egy lánynak így is esély, vagy sem.



#dadogás raccsolás beszédhiba párkeresés
2019. nov. 30. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az első barátom dadogott, engem nem zavart. Néha nehéz volt kibirni, hogy ne mondjam ki a szót, amivel próbálkozott, de egy idő után teljesen hozzá szoktam és egy kicsit sem volt zavaró.
2019. nov. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Hellmano ***** válasza:
100%
Nekem volt egy ilyen osztálytársam, aki még csoporttársam is volt és úgy mond jól elvoltam vele és ő is ilyenben "szenvedett". Mivel sokat voltunk együtt így megszoktam a dolgot, tehát valószínű én elfogadóbb vagyok az ilyennel, mint akinek soha nem volt ilyen ismerőse például. Sokszor inkább 20 mondattal körbeírta azt a szót, amit nem tudott kimondani épp a dadogása miatt , persze nevettünk rajta, de nem gúnyból, hanem kimondtuk helyette sokszor, amit kiakart dadogni. De sokszor hagytuk kicsit hadd "szenvedjen" meg a szóért, amit mondani akart. Már voltak neki rá speckó mondatai, ha valami nem jutott eszébe. Ilyenek pl. "hogy tudod na" vagy az az az aaa az aaa tudod" stb. Most 43 éves a figura és úgy, ahogy de kinőtte a dolgot, na nem mondom, hogy tökéletes a kommunikációja, de nem olyan, mint akkor volt.
2019. nov. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy haverom, aki szokott dadogni, bár ő fiú. De mi megszoktuk, néha szoktunk vele poénkodni, ő is lazára veszi. Kb 3 éves kapcsolata van jelenleg, de előtte is voltak barátnői. Szóval nem hátrány szerintem.
2019. nov. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!