Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden ember társas lény?

Figyelt kérdés

Sokszor el gondolkozok hogy ha minden ember társas lény akkor velem mi lehet a baj?..

5 éve egyedül vagyok 34 évesen és elvagyok egyedül, mindig van program amivel elfoglalom magam... Nincs az hogy most barátnő kell mint a legtöbb férfinak.

Mikor volt párom nagyon szerelmes voltam belé de megőrültem volna ha 3-4 napnál többet vagyok vele egy héten.

Ami még utáltam az a kézenfogva járást... Egyszerűen nem éreztem magam függetlenül... Pedig mondom nagyon szerelmes voltam...


2019. dec. 9. 07:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Ismertem olyat, aki egyedül élte le az egész életét. De ettől még nem mondanám, hogy ez a jellemző.
2019. dec. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez félre van értelmezve. A társas lény kifejezés nem azt jelenti, hogy kényszeresen más emberek társaságában kell élnie az embernek, és ha nem így tesz, akkor nem teljesül valamilyen elengedhetetlen feltétel, ami által szenvedni fog. Sokan ezt hiszik. Ez nincs így, mivel minden szenvedés a belső fájdalom teremtés által keletkezik, amit te működtetsz, és ami nem függ attól, hogy van e párod vagy nincs.

A társas lény kifejezés azt jelenti, hogy alapvetően csordában, csoportokban él az ember, ami megfigyelhető a közösségekben, falvakban, várásokban.

2019. dec. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kevés vagy a nőknek... jobb is ha nem erőlteted rájuk magad.
2019. dec. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom másképpen látnád és látnám a helyzetet, ha 5ből 4 nő valamilyen jelet adna legalább, hogy tetszel/tetszem neki. Én is csak azért érzem egyedül jól magam, mert egy ideje egyedül vagyok és már hozzászoktam. Érveket és ellenérveket hoztam fel a kapcsolat mellett és ellen, aztán sokszor az jött ki eredményül, hogy egyedül talán jobb, persze teljesen tudományos alapon. Hiszen az idődet nem befolyásolja más. Azt csinálsz amit akarsz.


Ez a kapcsolat, vonzalom a másik nem iránt belénk kódolt ösztön.

Mint a teknős, ha kibújik a tojásból, már ösztönösen a tengernek veszi az irányt. Se az anyja se az apja nem tanította meg rá.

Nekünk sem kellett tanítani. Páran átéltünk már gyermekszerelmet is kisiskolás korunkban. Független attól, hogy viszonzott lett volna vagy sem. Ezeket a dolgokat nem tanítják. Csak érezzük.

Működik a 6. érzék is. Megérzed ha figyelnek és ösztönösen oda nézel ahonnan figyelnek aztán az a valaki el is kapja a tekintetét.

Szóval mélyen bele lehetne ásni ezekbe a dolgokba. Az emberi tudat több annál, mint egy üres merevlemez, ami idővel megtelt információval amiből kialakult a személyiséged. A személyiség is egy születésedtől fogva adott dolog. Nem vagyok pszichológus, de ezt így látom.

Visszaemlékezve az első szerelmemre olyan boldog voltam, hogy a csillagokat lehoztam volna érte az égről. A világ legszerencsésebb emberének éreztem magam. Mintha 5ösöm lett volna a lottón. Később már kézenfogva sétálva az embereket néztem, hogy egyedül van a srác és mennyivel jobb neki, hogy annyi szabadideje van. Nincs kötöttsége.

Ezt meg kellett tapasztalnom, hogy lássam.

2019. dec. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4. És nem lehet hogy valakiből hiányzik ez az ösztön?
2019. dec. 9. 10:24
 6/7 anonim ***** válasza:
olyan nincs. ezért hívják ösztönnek. Csak el akarod magaddal hitetni, hogy te különlegesebb vagy.
2019. dec. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

37 vagyok, eddig tök, totál egyedül éltem le az életemet (kivéve családi kapcsolatot). Mostanában kezdek el azon gondolkodni, hogy végig ez lesz? Sosem lesz senkim? És a matek vége az, hogy igen, ez lesz végig.

Szóval üdv a klubban. (F)

2019. dec. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!