Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Téged zavarna, ha akivel ismerkedtek anyagilag jóval jobban áll tőled?

Figyelt kérdés

Sikeres fiatal nő vagyok, vállalkozásaim vannak, amiket én építetettem fel az egyetemi tanulmányaim mellett. Az átlagnál 4-5x többet keresek. (Nekem ez siker.)

Van egy férfi, akivel nagyon közel kerültünk már egymáshoz, mondhatni együtt vagyunk, de engem picit zavar, hogy bár nem élek rosszul, nemrég kiderült, hogy ő fényévekkel magasabb életszínvonalat engedhet meg magának, mint én. Nem tanult, nem is kell sokat dolgoznia, de tehetős családba (komoly gazdagságba) született és másképp él meg sok mindent.


Én szerény családból származom, 2x annyit keresek körülbelül, mint a 3 legközelebbi családtagom együtt. Amit nagyon sajnálok, mert az ő munkájuk is értékes és igyekszem támogatni őket,ahogy bírom.


Ami nekem rossz, hogy én bár jól keresek, alig költök, mindent félreteszek, befeketetéseim vannak, amiknek a hozamát nem veszem ki, hanem így gyarapítom a kis pénzem (nem költök a látszatra).


De ő... az utóbbi másfél-2 hétben, mintha egy tesztidőszak véget ért volna, nagyobb luxusmárkák darabajait hordja, a középárkategóriás autó helyett egy felsőkategóriásat használ és olyan programot talál ki, mint hogy menjünk el Rómába, Párizsba, wellnesezni, szeretne nekem designer darabokat venni és segíteni a stílusom kialakítáásában (ő tényleg jól öltözködik, én pedig egyszerűen, de mindig ápoltan). Durván és sokkolóan hangzik ez az egész, mert úgy érzem, ez egy próba volt, hogy engem a pénze érdekel -e, így hogy kiderült, hogy nem, mintha a saját külsőégeit rám akarná vetítetni. Szerintetek? Én sosem várnám el, hogy más ajándékokkal halmozzon el, meg nem is tudom hogy én ekkora anyagi különbség mellett meg tudnék -e lenni, kiszakadni az eddigi spórolós életemből.


2020. jan. 17. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát erről hosszasan tudnék mesélni. 2 évig voltam férfiként ilyen kapcsolatba, nekem az exem született dúsgazdag családba és ő egyke volt, mindent megkapott a szüleitől.

Ahogy összejöttünk már az is megér egy misét, de ezt most nem írnám le, mert ráismerne. A lényeg, hogy ő nem dolgozott, illetve ez nem igaz, heti 1-2 napot dolgozott. A szabadidejében tervezgette a közös programokat, síelés, rendezvények, nyaralások.

Én ezt egyszerűen nem engedhettem meg magamnak, de az elején annyira szerelmes voltam belé, hogy nem mertem elmondani. Hitelt vettem fel a lakásomra, hogy vele tudjak menni, mindent felesbe fizettünk.

Utólag belegondolva nagyot hibáztam, az elején kellett volna ezt tisztázni, de féltem hogy ez szakításhoz vezet. Viszont amiatt hálás vagyok neki, hogy eljutottam olyan egzotikus helyekre ahová az eszem szerint soha nem mentem volna.

2020. jan. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem jönnék össze nálam pénzesebb pasival, mert akkor csak ki lennék szolgáltatva neki.
2020. jan. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Engem nem zavarna, mert már a t. tele van a kisebbségérzéses faszikkal, meg a titkoljam hogy új kocsim van, mert ő nem engedhet meg magának egy szakadt kocsit sem, három műszakos szar meló mellett. Ami persze nem számít nekem, de amikor javaslok neki jobb munkát, ahhoz már lusta.

Jó volna egy pénzes pasi, hogy ne legyenek ekkora különbségek köztünk, akinél nem téma egy síelés, utazás, nyaralás.

2020. jan. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Semmit nem jelent az anyagi helyzet beli kulonbseg, ha intelligensen tudjatok kezelni a helyzetet.
2020. jan. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem akarok aranyásónak tűnni, de ha az ilyen nagy igényeket,amik főleg felőle jönnek ezeket állja, addig nincs probléma. Egy-két ajándékot elfogadhatsz.

De ha pl ő maldívra akar menni nyaralni 5 csillagos hotelbe,te meg csak egy 4 csillagos spanyol hotelt tudsz magadnak megengedni és ő elvárja,hogy félbe fizessetek, ott jönnek a problémák.

A párommal ilyen szempontból mindig közös nevezőre jutunk, mindig mindkettőnk pénztárcáját nézzük (3x annyit keres,mint én,pedig én sem keresek rosszul). Szóval az anyagi dolgokat már illik az elején tisztázni és akkor később nem lehet probléma belőle.

Szerintem még működhet is a kapcsolat, csak ne akarja annyira megváltoztatni a külsődet.

2020. jan. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!