Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Alacsonyan és magasan képzett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alacsonyan és magasan képzett személy között létrejöhet komoly kapcsolat?

Figyelt kérdés
Olyan nagy eltérésű esetek, mint mikor például a férfi ügyvéd, a nő bolti eladó, gondolom nagyon ritkán fordulna elő. De kisebb eltéréssel szerintetek működik? Mondjuk mérnök és ügyintéző/óvónő? Ti milyen foglalkozású párokat ismertek, akiknél működik a kapcsolat?

2020. febr. 19. 22:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
En diplomas vagyok, paromnak csak erettsegije van jelenleg meg, bar probalkozik valami okj-vel, de oszinten szolva a hetkoznapokban nincs jelentosege, es nem is utkoznek ki a szint kulonbsegek, viszont mig en egyre jobb poziciokban dolgozom, o nem igazan talalja a helyet, es ez titkon frusztral, bar neki nem mondom mert rajta nem segitene es megbantani sem akarom, csak kellemetlen latni a bugdacsolasat, hogy nem jut egyrol a kettore. Persze ez a szemelyes peldam es lehet komoly kapcsolat, de legalabb az egyik fel szerintem frusztrálva fogja magat erezni. Egyebkent en vagyok a srac.
2020. febr. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha szeretik egymást igazán, akkor nem fog számítani a másik karrierje, meg pénzügyi helyzete.
2020. febr. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Régen lehetséges volt, ma már ha a nő nem olyan nagyon finnyás, akkor talán.
2020. febr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
Persze, miért ne jöhetne? A férfiak általában tojnak a másik végzettségére, a nők közül sem csinál mindenki presztízskérdést.
2020. febr. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nálunk én vagyok az egyetemet végzett, asszony meg még csak fontolgatja. Egyelőre müxünk. Persze a végzettség nem garantálja, h olyan állásod lesz, ahol kell is az egyetemen megszerzett okosítás. Nekem is van szakmám mellette.

29/F

2020. febr. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az óvónőnek is diplomája van, miért lenne alacsonyan képzett. Lehet, hogy nem mérnöki, vagy orvosi, de nehogy egy óvónő már képzetlen legyen.
2020. febr. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#6: Részben egyetértek. Tényleg diploma és nem is akartam belekötni a kérdezőbe, de én sem tudom komolyan venni az óvónéniket, mint diplomásokat. 3 óvónőt ismerek és még egy kaktuszt sem mernék rájuk bízni. Pökhendik, tájékozatlanok minden téren és egyszerűen süt róluk a butaság. Konkrétan közülük ketten a semmi szintű beadandóikat (meserajzolás, verstanulás) olyan szintűnek állították be, mint egy 20 oldalas mérnöki számolást.

Lehet, hogy régen komoly dolog volt az óvodapedagógia, de jelenleg csak egy bárkinek elvégezhető gyűjtőhely azoknak, akik jobb helyre nem jutottak be. A leendő gyerekeim miatt ezt a helyzetet én is sajnálom.

2020. febr. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Van, akinek szàmít, van, akinek nem. Az ismerősi körömben a nők azok, akik beérnék kevesebbel. Viszont azt làtom, hogy egy idő utàn mindnél kiütközik, ami nàlam is, hogy nem működik, mert a pasikat frusztràlja a dolog, és végül "kikezdik" a kapcsolatot az önértékelési problémàik miatt. Meg persze a céljaink, nézeteink is màsok voltak, nem értették meg, hogy én pl. miért képzem magam (nem csak munkahelyileg), ami szintén sértő volt szàmukra. Én soha nem néztem le egyiket sem, eszembe sem jutott. Próbàlkoztam nem egyszer, de u.ez volt mindig, màr nem keresek, csak diplomàst. Így kiiktatom ezt a problémaforràst. Jah, és pedagógus diplomàval.
2020. febr. 20. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jogász és a férfi buszvezető, egy kollégám, 10 éve házasok.
2020. febr. 20. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Párom építőmérnök, én kisgyermeknevelő. Akkor ismerkedtünk meg amikor ő első éved volt egyetemen, én meg a burger kingben voltam kasszás. Aztán volt egy kis szünet, mert elmentem dadusnak külföldre. Ő közben mesterszakon lediplomázott, én meg "csak" okj-n tanultam amikor vissza jöttem.


4,5 éve vagyunk együtt. Támogat, szeret és nagyon sokszor elismeri a kreatívitásomat, az elhivatottságomat, a türelmemet a kisgyermekek iránt.

Rengetegszer van, hogy ha lát valami kreatív lakásdekor ötletet akkor megkér, hogy készítsük el együtt.


Bennem volt sokáig, nagyon sokáig kisebbségi érzés, de ő soha egy percig nem nézett le mert nem végeztem egyetemet.

De mindig támogat, odafigyel rám, látja rajtam ha picivel több volt a gyerekekből és akkor gyertyafényes relax fürdőt készít nekem, hagy időt egy csendes feltöltődésre.

Ez oda vissza működik, ugyanúgy megkapja a támogatást ha neki volt rossz napja.

2020. febr. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!