Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Van olyan társkereső oldal,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan társkereső oldal, ahol főleg művelt értelmiségiek vannak?

Figyelt kérdés
Nem ilyen sikeres pózer emberek társkeresőjére gondolok, amiket hirdetnek, hanem ami inkább elvont érdeklődési körű , az anyagi világban kicsit elveszetteket hoz össze.
2020. ápr. 21. 00:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát de mindenhol mindenki 3 diplomás világutazó insta celeb, ehhez nem is kell külön oldal.
2020. ápr. 21. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
78%

Az összesen!


Magát midnenki "művelt értelmiséginek" állítja, én még emberrel nem találkoztam, aki ne mondta volna magáról ezt :)



(ebből vannak a kínos randis beszélgetések:

-Hölgy: szeretem a színházat. - Valóság: utoljára 10 éve gimiben volt egy színdarabon, az nagyon teteszett neki, és szeretne újra menni

-Hölgy: szeretek olvasni. - Valóság: Szintén valami kötelező irodalmas szotir jön, esetleg 5 éve olvas egy limonádé szerelmes könyvet, de "nézd ilyen vastag", csak sosincs ideje rá, és persze magazinok.)

2020. ápr. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
76%
Olyan társkeresőt kell használni, ahol a bemutatkozó adatlapon legalább lehetőség van nagyon részletes bemutatkozásra, azaz viszonylag sok megadott kérdésre lehet válaszolni. Ilyen a randivonal.hu és a parom.hu is, és tapasztalatom szerint lehet értelmes hölgyeket találni ezeken, ha nincsenek is túl sokan. A lényeg, hogy eleve felsőfokú végzettségűeket keress (erre lehet is szűrni). Az adatlapok minőségéből, kitöltöttségi fokából és tartalmából tapasztalataim szerint általában igen nagy biztonsággal megállapítható, hogy milyen értelmi színvonalú, kifinomultságú a hölgy. Nyilván aki csak három közhelyes mondatot ír magáról, annak nem érdemes írni. A másik technika, amit javaslok, hogy rögtön az első kezdeményező levélben kérdezz rá, hogy konkrétan kik a kedvenc zeneszerzői, írói és költői az adott hölgynek. Aki erre nem válaszol vagy elkerülő választ ad, az valószínűleg nem az, akire vágysz. Szóval nem annyira nehéz kiszűrni az értelmesebb hölgyeket. De arra készülj fel, hogy nincsenek sokan, sem a társkeresőkön, sem a hétköznapi életben. Sajnos az egész magyar társadalom szellemi színvonala évtizedek óta folyamatosan süllyed, egyre vékonyabb rétegeket érdekelnek a kifinomultabb dolgok. A buta tévéműsorok és a lelketlen zene által fémjelzett szellemi középszerűség, lelki kiüresedés korát éljük. Szüleimnek középkorúan is még valóságos házikönyvtáruk volt, szépirodalmi műveket olvastak esténként lefekvés előtt. Mostanában az értelmiségiek is számítógép és tévé előtt töltik az estéjüket, és általában nem Móricz-regények adaptációját nézik rajtuk. Ha egy "értelmiségi" nőt megkérdezel, hogy ki a kedvenc költője, hatalmas többségük csak zavarba jön. Ezért számíthatsz rá, hogy sokat kell keresgélned.
2020. ápr. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
“ inkább elvont érdeklődési körű , az anyagi világban kicsit elveszetteket hoz össze.” Ez nekem összeférhetetlen a műveltséggel. Tehát olyan társ kell neked, aki mást se képes csinálni, csak otthon ülni, felesleges dolgokról filozofálgatni, de közben legyen csóró is, nehogy többnek gondolja magát nálad. Ha valaki elveszett az “anyagi világban”, az mindenhol elveszett, ugyanis nem a gondolataink világában élünk, hanem a valódiban. Egy értelmes, tényleg művelt embert nem fogja vonzani a szerencsétlenség.
2020. ápr. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
74%

#13 “ Ha egy "értelmiségi" nőt megkérdezel, hogy ki a kedvenc költője, hatalmas többségük csak zavarba jön.”

??? Tehát csak akkor lehet értelmiségi egy nő, ha van kedvenc költője? Az értelmiség nem egyenlő azzal, hogy egész nap Petőfi verseket olvas, van, akinek más érdeklődési köre is van, nem csak tettetni, hogy ő mekkora költészet-rajongó.

2020. ápr. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
#15: Az "értelmiségi" szó számomra azt jelenti, hogy a tudomány és a kultúra, művészetek egészében általános érdeklődése és pozitív affinitása van. Szívesen elmegy múzeumba, kiállításra, komolyzenei koncertre, érdekli a történelem, a természettudományok, és szívesen olvasgat, igen, legalább néha verseket is. Nem kell kimondott költészet-rajongónak lenni, nem kell minden költőt és írót imádni, állandóan az irodalmi magazinokat bújni, de akinek egyetlen költő vagy minőségi író sem okoz annyi örömet, hogy néha olvasgasson tőlük valamit, pedig egyébként volna rá ideje, s ezek helyett inkább a tévét bámulja szabadidejében, annak a lelke valószínűleg nem túl kifinomult, nem túl gazdag. Értelmiséginek lenni egy életforma, amely a szellemi és lelki emelkedettségben való létezést jelenti a bornírt életfelfogás helyett. Tudom, hogy manapság gyakran "értelmiséginek" hívnak szinte mindenkit, akinek diplomája van, de az én szótáramban ennek a szónak jóval szűkebb értelme van, s nem számítom közéjük például a szakbarbárokat, akikkel csak a szűk szakmai területükről és a földhözragadt hétköznapi életről lehet elbeszélgetni, semmi másról. Ahogy látom, a kérdező is az általam definiált "értelmiségit" keres. Ezért gondolom, hogy például a költészethez való affinitás jó próba lehet a társkeresésében.
2020. ápr. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
37%

"??? Tehát csak akkor lehet értelmiségi egy nő, ha van kedvenc költője? Az értelmiség nem egyenlő azzal, hogy egész nap Petőfi verseket olvas, van, akinek más érdeklődési köre is van, nem csak tettetni, hogy ő mekkora költészet-rajongó."


Teljesen egyet kell értenem Veled, de mégsincs összességében igazad :)


Az értelmiségi lét valóban nem azt jelenti, hogy szereted a verseket, a zenét, a könyveket, a színházat, és napestig Mozart szól, miközben Petőfi verseket mormolsz, és a Dostoyevsky kötetet csak azért teszed félre, mert menned kell színházba, utána pedig a barátaiddal beültök valahova megvitatni a libanoni politikai helyzetet a proxy háború tükrében.


Viszont az, az "értelmiségi", aki bár fennen hangoztatja magáról, hogy ő milyen művelt és érelmiségi, de se nem olvas, se nem fogalkozik kultúrával, se nem jár sehova el, nem tájékozott a világ dolgaiban... Az valójában akkor lehet, hogy nem is értelmiségi?


Nem mondom, hogy ebből mindet kell csinálni, de aki semmit nem csinál, az jellemzően egy pozőr.


Nekem például szegezett már kérdést értelmiségi nő, hogy ki a kedvenc költőm. Mondtam neki egy nevet, meg azt, hogy igazából nem vagyok vers rajongó, nem annyira az én világom. Viszont ezt követően például színházról és könyvekről már jól el tudtunk beszélgetni, a komolyabb zene (klasszikus, jazz, etc) egyikünknél sem játszott, míg a világ dolgai mindkettőnket érdekeltek.

2020. ápr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

“ inkább elvont érdeklődési körű , az anyagi világban kicsit elveszetteket hoz össze.” Ez nekem összeférhetetlen a műveltséggel. Tehát olyan társ kell neked, aki mást se képes csinálni, csak otthon ülni, felesleges dolgokról filozofálgatni, de közben legyen csóró is, nehogy többnek gondolja magát nálad. Ha valaki elveszett az “anyagi világban”, az mindenhol elveszett, ugyanis nem a gondolataink világában élünk, hanem a valódiban. Egy értelmes, tényleg művelt embert nem fogja vonzani a szerencsétlenség."


Ez így nagyon sarkos,azt hiszem teljesen félreértettél,meg a leírtak alapján nagyon materiális a világfelfogásod.

A mély érzelmek, odafigyelés egymásra, és a spirituális érdeklődés nekem sokkal fontosabbak, mint az anyagiak. Teremtsük meg együtt a léthez szükséges feltételeket, de ne az legyen a fő motiváló tényező.

2020. ápr. 21. 13:05
 19/24 A kérdező kommentje:
# 13/18 Ez nagyon jó válasz, akkor ezeket az oldalakat fogom felkeresni.
2020. ápr. 21. 13:07
 20/24 A kérdező kommentje:

#15: Az "értelmiségi" szó számomra azt jelenti, hogy a tudomány és a kultúra, művészetek egészében általános érdeklődése és pozitív affinitása van. Szívesen elmegy múzeumba, kiállításra, komolyzenei koncertre, érdekli a történelem, a természettudományok, és szívesen olvasgat, igen, legalább néha verseket is. Nem kell kimondott költészet-rajongónak lenni, nem kell minden költőt és írót imádni, állandóan az irodalmi magazinokat bújni, de akinek egyetlen költő vagy minőségi író sem okoz annyi örömet, hogy néha olvasgasson tőlük valamit, pedig egyébként volna rá ideje, s ezek helyett inkább a tévét bámulja szabadidejében, annak a lelke valószínűleg nem túl kifinomult, nem túl gazdag. Értelmiséginek lenni egy életforma, amely a szellemi és lelki emelkedettségben való létezést jelenti a bornírt életfelfogás helyett. Tudom, hogy manapság gyakran "értelmiséginek" hívnak szinte mindenkit, akinek diplomája van, de az én szótáramban ennek a szónak jóval szűkebb értelme van, s nem számítom közéjük például a szakbarbárokat, akikkel csak a szűk szakmai területükről és a földhözragadt hétköznapi életről lehet elbeszélgetni, semmi másról. Ahogy látom, a kérdező is az általam definiált "értelmiségit" keres. Ezért gondolom, hogy például a költészethez való affinitás jó próba lehet a társkeresésében."


Gyönyörű, bár képes lennék ezt én is így megfogalmazni. Nagyon szeretnék egy nőt, akivel együtt elmennénk ilyen helyekre, egyedül mozdulni se nagyon van kedvem.Esélye nem sok, de még reménykedem. Nemrég eljárogattunk a helyi művész moziba egy kedves kolléganőmmel, életem legszebb élményei közé sorolom, jól összebújtunk, tetszettek is neki a filmek. Aztán sajnos elküldött, azóta semminek sem tudok örülni. Hozzáteszem neki sem volt EGYETLEN könyv sem a lakásán, de ezen már meg sem lepődök.

2020. ápr. 21. 18:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!