Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hátrány a helyesírás és a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hátrány a helyesírás és a helyes fogalmazás online?

Figyelt kérdés

Tudom nem mindenki Shakespeare, de azt vettem észre, hogy már túl sok a nőknek ha helyesen írok és normálisan le tudom írni amit szeretnék. Ezekre az üzenetekre általában képtelenek ugyanolyan szintű választ írni, kicsit jobban kifejtve mi az amit gondolnak. A nőknek megerőltető, ha én is megértem, hogy ők milyen személyiségek?


F/23


2020. máj. 12. 21:58
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Csak a bmw, pénz, izom számít tesó
40 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Akinek hátrány az, hogy normálisan írsz azzal nem is érdemes ismerkedni.
2020. máj. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

te most magyarul azt kérdezed, hogy miért nem tudsz beszélgetni szellemi fogyatékosokkal...? keress olyat, aki örül annak, hogy tudod hol a vessző helye, és nem fullad bele egy predikatív szerkezetbe ő sem, és talán fogtok tudni kommunikálni.

primitív ember előtt ne akarj villogni az eszeddel, mert az ő szemében ez nem kvalitás, csak egy unalmas, ikszedik tulajdonság, amibe beleköthet.

2020. máj. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Lehet, nem azért nem írnak vissza hosszan, mert nem tudnak, hanem mert nem akarnak. Ha nem vagy jó pasi, hiába írogatsz helyesen,attól még nem fogsz kelleni nekik.
2020. máj. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A legrosszindulatúbb ***** válasza:
28%
Sokan szerintem úgy vélik, hogy aki két értelmes, összetett mondatot össze tud barkácsolni, az már túl körülményeskedő, faramuci alak. Általában azt írják, hogy mindenképpen előnyös, ha valaki értelmesen fogalmaz, viszont elég csak körbenézni akármelyik közösségi oldalon, hogy az emberek legalább 95%-a helyesírása és mondatalkotási képessége olyan ergya, mintha funkcionális analfabéták lennének. Noha az is tény, hogy az itteni felhasználók jelentős többsége grammar nazi, ergo ha valaki kiír egy olyan kérdést/hozzászólást, amiben elejt néhány hibát, akkor azonnal ráugranak harmincan a kérdés/hozzászólás lényegi részét hanyagolva. Személyes észrevételem, hogy nem kell foglalkozni azokkal, akik a számításba vetetni szándékozott mondanivalók tartalmát mellőzve folyton előkapják a grammatika kártyalapot.
2020. máj. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én alapból nem tudom komolyan venni azt aki képtelen összerakni egy értelmes mondatot.
2020. máj. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%
Nálam hátrány, de nem vagyok szőrszálhasogató. Elnézem, ha valaki elüt egy-egy betűt, de az alapvető szavakat tudja helyesen leírni.
2020. máj. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lehet rossz helyen ismerkedek.
2020. máj. 12. 22:53
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

Én lusta vagyok vesszőket rakosgatni és lehet hogy olykor vétek helyesírási hibát is. Egyáltalán nem zavar ha a másik is hasonlóan ír. Az szerintem kifejezetten fontos hogy ne legyen túl sok elütés és a nyelvtan a helyén legyen különben nehezen érthető és követhető a beszélgetés. Ugyanakkor engem zavar ha valaki a helyesírás élharcosa. Örülök ha precíz és a saját írására igényes de azt nehezen viselem mikor az enyémbe is beleszól. Szerencsére ritkán futok bele ebbe a helyzetbe de gondolom ez azért van mert nem ismerkedem a neten.

Így az egész helyesírás mizéria jellemzően hidegen hagy. Ha valaki értelmesen tud fogalmazni és jól olvasható amit gépel nekem már pont tökéletes akkor is ha olykor vannak benne hibák. Ha valamelyik hiányzik tehát értelmetlenül fogalmaz vagy olvashatatlan a sok elütéstől egyszerűen nem fogom folytatni a beszélgetést.

Az viszont ettől független hogy milyen terjedelmű választ írok. Ha érdekes a téma és értek is hozzá vagy legalább van annyi infóm hogy véleményt tudjak alkotni hát kifejtem a gondolataimat. Viszont ha egész egyszerűen fogalmam sincs mit is lehetne írni hát igen rövid és haszontalan lesz a válasz.

Az hogy ki mennyit tud/akar írni sokszor csak a közös érdeklődésen vagy annak hiányán múlik szerintem.

2020. máj. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Helyesen írni szexi. Keress olyat, aki értékeli!
2020. máj. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

Én a tinderes korszakomban örültem volna olyan beszélgetőpartnernek, aki képes leírni helyesen egy mondatot.


23/N

2020. máj. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!