Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van hogy a nem diplomáso...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van hogy a nem diplomások bosszút akarnak állni az összes diplomáson a társkeresésben is?

Figyelt kérdés

Itt is sok olyan téma volt már, hogy pl diplomátlan fiú fogadkozott hogy majd jól megszivat diplomás lányt, csak azért mert diplomája van. Vagy az életben tapasztalni mikor szakik direkt elrontanak valamit a diplomásnál.

Fordítva ilyen nincsen, hogy a diplomás direkt kicseszne valakivel akinek nincsen diplomája, ők egyformán végzik a munkájukat mindenkivel, max egyesek a pénz szerint válogatnak. De pénz szerint is a nem diplomás jár jól, mivel kevés az olyan diploma amivel jobban lehet keresni mint egyes szakmákkal. Ilyenkor ezek a "bosszúállók" nem érzik hogy emberileg nagyon gáz amit csinálnak? Pl nem diplomás szülők csesztetik a menyüket mert merészelt diplomát szerezni, míg a fiukat erről lebeszélték anno. Stb.



2020. máj. 16. 09:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Ezt hogy érted?
2020. máj. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
78%

Kisebbségi komplexus. Tegyük fel x férfi/nő elutasít y nőt/férfit. X diplomás, y nem. Na most ha akit elutasítanak ezen megsértődik és esetleg önbizalomhiányos, nincs rendben magával, komplexusos akkor könnyen bemagyarázza magának hogy biztos a diploma hiánya teszi, csakis amiatt nem jöhetett össze a dolog. És itt jön a bosszú.


Nyilván nem minden nemdiplomás ilyen de gyakori probléma a kisebbségi komplexus akár a végzettséget, penzt, státuszt, fizetést, stb tekintve.

2020. máj. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Hogy nagyon sok a düh általánosítva és vakon a diplomások felé a nem diplomások nagy részénél, és ennek azok isszák meg a levét, akik semmiről nem tehetnek mert ők nem néznek le senkit a hiányzó papír miatt, csak segíteni akarnak a munkájukkal.
2020. máj. 16. 09:20
 4/30 anonim ***** válasza:
2%
Bosszút lehet, hogy nem állnak a diplomások, nincs is miért. Viszont rengeteg egyéb példa van az életben, mikor más módon "tapossák el" a diploma nélkülit, vagy épp simán lenézik. Ez sem jobb. Nos tisztelet a kivételnek. De vannak jócskán olyan diplomások, akik visszaélnek helyzetükkel.
2020. máj. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
2-es, tényleg elég gyakori én is úgy látom.
2020. máj. 16. 09:21
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Utólag meg annyit tennék hozzá hogy ez a kisebbrendűségi érzés nem csak a nemdiplomásoknal jöhet elő. Van olyan ismerősöm aki vezetőügyész (már nem is fiatal, középkorú tehát ezeken már túl kéne lennie) de mivel pasi létére kb 160 cm ha megvan (ami önmagában még nem lenne probléma) ezért folyton ordibál a munkahelyen (ismerős mesélte), mindenkivel lekezelő és bunkó. Ez persze nem 100% hogy amiatt van mert kicsi, de érdkes, mert az ember ha jóban van önmagával nem érzi szükségét annak hogy másokba gázoljon.
2020. máj. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
4-es, tudnál példát mondani? Mert én egyetlen ilyen esetről sem hallottam hogy valakit a hiányzó papírja miatt a diplomás rossz elbánásban részesíttt volna. Max a pénz miatt mint mondtam, de az meg a szakembereknél van jórészt így is. (Az igazán nagy pénzek, tekintve azt is, hogy min. 5 év előnyben vannak)
2020. máj. 16. 09:24
 8/30 A kérdező kommentje:
6 Ezt én is így látom néha az alacsonyaknál is sajnos. Sőt diploma és diploma között is előjön néha ez a dolog, (pl főiskola-egyetem, vagy város szerint stb) de azért kisebb mértékben mint a nem diplomások általános ellenszenve a diplomások felé.
2020. máj. 16. 09:29
 9/30 anonim ***** válasza:
60%
Nem igazán hallottam ilyet hogy bárki megszivatott volna valakit azért mert van neki diplomája. Ellenben azt gyakran látni hogy diplomás nők társkeresésnél nem hajlandóak lejjebb adni végzettség terén. (igen, inkább a nőkre jellemző ez)
2020. máj. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
93%
Azt én is tapasztaltam, hogy a nemdiplomások valahogy mintha extrán bizonyítani akarnák az intellektusukat felém a párkeresés során (diplomás vagyok). Akikkel legalábbis ismerkedtem (ismerkedni próbáltam, pontosabban), ők mind ilyenek voltak, hogy valami nagyon elvadult nézeteket és elméleteket fejtegettek nekem, mintha annak lenne bármi szerepe a párkapcsolatban, de nagy szavakkal villogtak és úgy általában próbáltak nagyon okosnak tűnni, lekörözni engem, csak hogy bizonyítsák, ők nem butábbak a diploma hiánya miatt, sőt, kábé mindig az jött le, hogy szerették volna ha én érzem magam kevesebbnek, mert "elpazaroltam" öt évet az életemből az egyetemre. Mintha egyébként külön bizonyítani kéne bármit is ezen a fronton, nyilván én azért kezdtem volna velük ismerkedni, mert számomra szimpatikusak voltak, úgy éreztem, intellektuálisan is vagyunk egy szinten, aztán csak kiderült, hogy mégsem, és ezt mindig ezzel az erőlködéssel bizonyították be. Végül ez a hozzáállás, hogy mint egy versenyként tekintettek az ismerkedésünkre, vagy nem is tudom, ilyen "legyen ön is milliomos"-féle vetélkedőként, ez borzasztó ellenszenves, és inkább hagytam is az egészet a fenébe. Amiből természetesen ők mindig azt szűrték le (páran a fejemhez is vágták, szóval biztos lehetek benne), hogy én is csak egy egoista diplomás vagyok, akinek derogál a nemdiplomás partner. Mindenesetre az biztos, hogy sokan félreértelmeznek egy csomó viselkedést, megjegyzést, pusztán azért, mert van egy alapfeltevésük (hogy ők kevesebbek/butábbak a szememben), és minden feléjük érkező negatív eseményt úgy vesznek, mint ami ezt erősíti meg, még ha egyébként ettől teljesen független dologról is van szó. Ez meg persze bántó, ha így nézzük, és ha valaki egész életében így látja a világot, akkor érthető, hogy lesz egy általános negatív hozzáállása a diplomásokkal szemben, még ha megalapozatlan is valójában. Nem feltétlenül gondolnám ezt kisebbségi komplexusnak, inkább csak bizonytalanságnak és egy rossz hozzáállásnak a világhoz és magukhoz.
2020. máj. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!