Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van hogy a nem diplomáso...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van hogy a nem diplomások bosszút akarnak állni az összes diplomáson a társkeresésben is?

Figyelt kérdés

Itt is sok olyan téma volt már, hogy pl diplomátlan fiú fogadkozott hogy majd jól megszivat diplomás lányt, csak azért mert diplomája van. Vagy az életben tapasztalni mikor szakik direkt elrontanak valamit a diplomásnál.

Fordítva ilyen nincsen, hogy a diplomás direkt kicseszne valakivel akinek nincsen diplomája, ők egyformán végzik a munkájukat mindenkivel, max egyesek a pénz szerint válogatnak. De pénz szerint is a nem diplomás jár jól, mivel kevés az olyan diploma amivel jobban lehet keresni mint egyes szakmákkal. Ilyenkor ezek a "bosszúállók" nem érzik hogy emberileg nagyon gáz amit csinálnak? Pl nem diplomás szülők csesztetik a menyüket mert merészelt diplomát szerezni, míg a fiukat erről lebeszélték anno. Stb.



2020. máj. 16. 09:04
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Nekem mesélte egy haverom aki szakikkal dolgozott, hogy főleg a tanároknál, diplomásoknál direkt elrontottak valamit kicseszésből (ő ezzel nem értett egyet csak tapasztalta). Meg a hátráltatás, kiközösítés. Pl volt egy jogász ismerősöm akit a nemdiplomás haverjai mindig megvicceltek (kisváros). Pl eldugták a cuccait, aztán röhögtek.

Aztán a párom szülei akik szerint ingyenélők vagyunk mert nem végzünk fizikai munkát (szerintük nem végzünk, mert egyébként szoktunk). Aztán az állandó beszólások hogy villanykörtét se tud becsavarni (téves mert mindent megcsinálunk). Akkor meg látják hogy de megcsináljuk akkor a módjával van bajuk hogy nem pont azzal az anyaggal amivel ők, nem pont úgy ahogy ők. Akkor a szerény lakás kritizálása hogy diplomás aztán igénytelen még a fal is egyszínű nem kidekorált. Mindent jobban tudnak. Rokonaim is hasonlókat mesélnek. Itt a szakik az atyaúristenek. (Ez főleg kisvárosokban jellemző)

És én is tapasztaltam régebben amit az utolsó írt. Első exemnek se volt diplomája, szintén nem diplomás haverjai rendesen ellenem beszéltek, mikor elkezdtem az egyetemet (mer ugye az összes egyetemista lány így meg úgy (pedig sose csaltam meg).

2020. máj. 16. 10:40
 12/30 anonim ***** válasza:
85%

Nehezen tudnak megszivatni, mert nem ismerkedem velük.


"társkeresésnél nem hajlandóak lejjebb adni végzettség terén"


És az neked miért baj? Mindenku maga dönti el, kit akar .

2020. máj. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt így általánosan nem lehet kijelenteni. Én tavaly voltam túl egy komolyabb felújításon és azért a szakik többsége nem rontja el szándékosan a dolgokat. Olyat kell választani, aki igényes a munkájára és magára nézve sértőnek tartja, ha x@r munkát ad ki a kezei közül. Az is alap, hogy vállaljon garanciát.


Amúgy a kérdésben szereplő jelenség sokkal gyakoribb emberi tulajdonság és nemcsak a végzettséggel kapcsolatban. Például sokan hülyének nézik azt, aki szalonból vesz új autót, amikor "használtan jobbat kapna". De a sörhasú apukák is szeretik lenézni a "felfújt" testépítőket. Az is alap közfelfogás, hogy a sikeres vállalkozó "biztos adót csal vagy illegális dolgot tesz". Az a lényeg, hogy ha valakinek kisebbségi komplexusa van valami miatt, akkor úgy próbálja a belső békéjét megőrizni, hogy fikázni kezdi a másikat.

2020. máj. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Aha ez tényleg így van utolsó. Nemcsak ebben a diplomás témában van ez. Amúgy én is találkoztam rendes szakikkal, főleg régebben. Amúgy ők általában dinasztia, szóval a fiaiknak mindig van hová menni dolgozni a képzés után. Ezért is nem akarják ereszteni anyós após a fiukat a diplomás nő mellé, nehogy elvigye. Pláne ha az anya még háztartásbeli is.
2020. máj. 16. 12:04
 15/30 anonim ***** válasza:
72%
De honnan tudja a szerelő, akit kihívok, hogy mi a munkám?
2020. máj. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Mert pletykafészkek :) Párod, gyereked erre rákérdeznek szinte azonnal, ha nem is közvetlenül akkor közvetve, a munkát meg kiderítik, de sokan arra is rákérdeznek. De ez vidék, Bp-en nem így van, ott nem tapasztaltam.
2020. máj. 16. 16:37
 17/30 anonim ***** válasza:
32%
Ilyen kérdést feltenni...
2020. máj. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
44%
Ezek általában az olyan büfészakos diplomásoknak szólnak, akik szereznek valami teljesen értelmetlen diplomát és utána 2 méterrel a föld felett járnak.
2020. máj. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Azét tettem fel a kérdést, mivel a gyakorin olvasgatva, az alsó linkeknél megjelent egy "szidjuk a diplomásokat" kérdés. Így ez eszembe juttatta hogy ugyan miért is van ez, amit én is sokszor tapasztaltam és rossz dolog. Mindenesetre nem tudom miért akar az összes szaki büfészakos lányt, hogy ez elegendő legyen számukra a diplomások ekézésére. Miért nem szakadnak le inkább a büfészakos lányokról? Mindenkinek jobb lenne.
2020. máj. 17. 17:06
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Eleve ez a büfészakozás hülyeség. Sokan mondják erre vagy arra hogy büfészak, de ezt sokszor olyanok, akik életükben nem jártak egyetemre. Vagy meghallanak egy nevet, amit adnak a szaknak, de közben fogalmuk sincs hogy mit kell ott tanulni vagy milyen a rendszer.

Az egyik legjobb barátnőm bölcsészkarra jár, anglisztikára. Sokan szokták lebüfészakozni. Tény és való hogy RENGETEG felesleges dolgot tanul (abból amit elmesél, hogy miket kell tanulni csinálni stb) aminek sok értelme nincs. De előre ezt nem lehet tudni, nem tudta előre hogy PONTOSAN milyen tárgyai lesznek és mennyi. Mert náluk egy félévben simán van 12-14 tárgy. És az rengeteg. tehát lehet mondani hogy hülyeség, de közben meg keményen kell hajtani, hogy ne rakják ki az államiról és egy félévben 12 tárgy bődületesen sok és sok a nehéz tárgy is. lehet rá mondani hogy hülyeség de attól még a számonkérések nem lesznek könnyebbek.

Én közgázra járok, ezt is sokan szokták büfészakozni. Tény és való hogy egyrészt rengeteg közgazdász van, viszont ez érdekelt egyrészt másrészt pl az informatika nem is érdekel és nincs is hozzá érzékem..tehát semmivel sem lennék sikeresebb ha pl informatikusnak tanultam volna. illetve ha sokan meghallják hogy turizmus-vendéglátás (én nem arra járok) akkor rögtön jön hogy büfészak. csak abba nem gondolnak bele, hogy pl az alaptárgyakat a mikroökonómiától elkezdve, a gazdaságmatematikán át, a számvitelig, statisztikáig MINDENKINEK kell tanulni és ezek nem könnyűek, tehát könnyebb vagy büfészak maximum az utolsó évben lehet, már a tárgyakat tekintve, de az alapok mindenkinek ugyanazok és azok meg nem könnyűek.

Tény hogy a matematika amit pl egy közgázon oktatnak sehol sincs a mérnöki matekhoz képest, de nem is kell: Miért kéne egy közgazdásznak mérnöki szintű matematika feladatokat megoldani??

Plusz nem lehet mindenki mérnök meg orvos. Ugyanúgy kellenek tanárok, gyógytornászok, ápolók, közgazdászok, jogászok (ezt is sokan szidják hogy büfészak) egy társadalomba.

illetve bírom amikor valaki olyan büfészakoz bármilyen egyetemet hogy közben ő életében nem járt egyetemre egy félévet sem, ergo fogalma nincs arról hogy mit kell csinálni, mennyi mindent kell teljesíteni, mennyit kell vizsgázni stb stb. Úgy meg persze könnyű.:D

Na megyek is, mert épp vizsgaidőszakom van és szétvet az ideg mert tele vagyok vizsgákkal:D Még hogy semmit se kell csinálni....D

2020. máj. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!