Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A sikeres nők miért sértődnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A sikeres nők miért sértődnek meg, ha férfiként bánnak velük? Mit várnak, amikor férfi-versenyszámokban versenyeznek?

Figyelt kérdés

Kicsit mintha a nyafizós, sírós-picsogós férfi várná el, hogy őt ne szánalmasként kezeljék.


Olyanokra gondolok, hogy rengeteg nő panaszkodik, hogy ő tanult, diplomás, jó állása van, jól keres, rendszeresen sportol, művelt, lakása, kocsija van, simán kicserél még egy traktorkereket is, pedig amúgy modellalkatú szépség és mégis maximum a külseje az, ami miatt számít a férfiaknak.


Ennyire mélyen megbetegítette az emberek elméjét a feminista propaganda? A férfilét sosem volt móka és kacagás.


Sosem voltam sem nőellenes, sem nőgyűlölő, mindig ugyanúgy tiszteltem azokat a nőket, akik saját erőből elértek valamit, akik viszont kerülőutakon (dekoltázs, flörtölgetés) ugyanúgy megvetettem, mint azokat a férfiakat, akik uram-bátyám trükközésekkel tették ugyanezt. Mindig azt vallottam, hogy az embernek ne a neme vagy bármilyen hovatartozása határozza meg, hogy mire viheti az életében és mit érhet el és ne diszkriminálják. Se negatívan, SE pozitívan. Mindenki induljon egyenlő esélyekkel ÉS ha valaki halnak született, ne akarjon fára mászni, egyenlő esélyek mindenkinek.


De mikor ilyen nyafogásokat olvasok már sokadszor, akkor felmerül bennem a kérdés, hogy ezek a nők tényleg vállveregetést várnak ezekért az elért teljesítményekért? Mintha tényleg a női létük során megszokott folyamatos dicséretet szeretnék kiterjeszteni. Mintha ugyanaz lenne a motiváció egy megszerzett diploma vagy egy traktorkerék kicserélése mögött, mint mikor megcsináltatja a haját, szempilláját, körmét vagy éppen vesz egy új ruhát. Hogy ő ezekért fürödjön az elismerésben és amikor rájön, hogy nemhogy nem kapja meg, hanem sokszor még ezáltal még nagyobb versenyhelyzetben találja magát, akkor kiveri a hisztit, hogy ő akkor is csak egy üresfejű cicababának van tekintve és folyamatosan bizonyítani kell újra és újra.


Hát üdvözlet az életben, a férfilétben. A kisfiúk már korán megtanulják, hogy sosem kapnak dicséretet. Ha nem kapnak büntetést, rossz jegyet vagy bármit, akkor azt már úgy fogják fel, hogy akkor valószínűleg jó úton járnak. Ezért ők nem is arra mennek, hogy dicséretben fürödjenek, hanem, hogy nélkülözhetetlenekké vagy legalább nehezen pótolhatóvá váljanak.


Egy férfi aki elér bármilyen sikereket, akár izomzat terén, akár iskolázottság terén azt azért teszi, hogy adhasson valami pluszt. A társadalomnak, a nőknek, a világnak. Hogy ő érezze hasznosnak, többnek magát a tettek által, amit azokhoz képest véghez tud vinni, akik nem rendelkeznek az elért képességgel, tudással, (saját erőből szerzett) vagyonnal.


Ehhez képest a kérdésben taglalt nőknél pont az ellenkezőjét veszem észre. Ők ezt nem saját belső indíttatásból, az adás öröméért teszik, hanem, hogy extra pontokat, extra dicséretet zsebeljenek be érte. És ha ezt nem kapják meg, akkor megy a hiszti, hogy hiábavaló volt a küzdelmük, mert a férfi úgyis külső alapján választ. Meg félnek az okos nőktől.



2020. máj. 25. 12:55
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
75%

Számomra egyáltalán nem érthető, mert nem látom cseppet sem férfiasnak azt, ha valaki sikeres, és jól keres. Nem jelenti azt feltétlen, hogy egyedül tartja el a családot, vagy ő keres többet.


Én csodálkoznék ha emiatt nem lenne normális, férfias, fiatal párom.

Tudok nőies lenni attól független, hogy most mellette sikeres vagyok-e vagy sem.

Nagyon maradi a felfogásod.

2020. máj. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
16%

3-as vagyok ismét. Alapvetően nem mond butaságokat a Kérdező, csak szerintem elment a hangsúly a lényegről és a példái nem a legjobbak.


Az én értelmezésem szerint nem azzal van a baja, hogy a nők dolgoznak, pénzt keresnek, autót vezetnek, hanem hogy alapvetően sok nő férfiasan viselkedik. Pl. versenyezni akar férfiakkal, 'ki ha én nem' és 'na majd én megmutatom hogy kell ezt csinálni' típusú. És tök mindegy, hogy többdiplomás vagy bolti eladó a hölgy, nem a végzettség a lényeg és hogy mennyi pénzt keres. Erre igenis legyen büszke egy nő.


Szerintem arra akart kilyukadni, hogy a férfiaknak nem vonzó a férfias tulajdonságokkal rendelkező nő, mint ahogy a nőknek sem vonzó a nőies férfi.


De cáfolj meg Kérdező, ha rosszul értelmeztem a mondandódat.

2020. máj. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
85%
Na, ha érteném ezt a zsák a foltját szitut, az jó lenne... ebben a szituban, az a nő aki traktor kereket is szerel (aki mondjuk épp nem én vagyok), és aki jó szakmai eredményeket is elér (aki szintén nem én vagyok), az miért lenne zsák egy fogatlan segédmunkásnak? Még én sem állok ilyenekkel szóba, nem hogy egy ilyen tökéletes nő. Vagy szerinted egy ilyen szóba áll, és csodálkozik? :) Hol élsz fiam? :DD
2020. máj. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
93%

Nos, ha a 12-es a kérdező véleménye, akkor egész egyszerűen nem vettem ezt észre. Körülöttem egészséges mennyiségű versenyszellem van a kollégák között, ha van.


Ugyanakkor ezt már el tudom képzelni, hogy probléma egyes helyeken.

11-es

2020. máj. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
96%

"Egy férfi aki elér bármilyen sikereket, akár izomzat terén, akár iskolázottság terén azt azért teszi, hogy adhasson valami pluszt. A társadalomnak, a nőknek, a világnak."

Mindenhol ilyen önzetlen és odaadó férfiakat látok, jól mondod:DD

2020. máj. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
97%
Hát igen, #15 rátapintott a lényegre. Az a nő, aki akár traktor kereket is cserél, azért teszi, hogy jobbá tegye a világot. :) Egyensúly, balance. Egy férfi is azért teszi oda magát az otthoni teendőkben (főz akár, vagy mosogat, porszívózik). Ez ilyen, ne a pöcsünk vagy a puncink tegyen minket emberré. Végre lassan eljutunk idáig. Nos, egyes férfiaknak ez még most is fura, lásd kérdező. :) És ha traktorkereket cserélünk, meg még pénzt is keresünk, akkor fiúk is lettünk. Ez igen. :DD
2020. máj. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
94%

"A kisfiúk már korán megtanulják, hogy sosem kapnak dicséretet. Ha nem kapnak büntetést, rossz jegyet vagy bármit, akkor azt már úgy fogják fel, hogy akkor valószínűleg jó úton járnak."


Huh ez nagyon szomorú. Ha ez tényleg így van nàlad akkor sajnalom hogy kimaradt az életedből.

Én csak ma azért mondtam köszönötet a pàromnak (aki férfi) mert nagyon finomat főzött. Kivitt egy pókot az erkélyre, megcsinàlta a rà eső hàzimunkàt (aminek ugye természetesnek kéne lennie de én mindig megköszönöm). Szóval olyan 4-5 köszönöm és egy dicséret a főztjére. Ez sztem elég àtlagos nap.


A diplomàkra nem tudok mit mondani, neki van egy nekem négy. Nem dicsekszem vele de őszintén dicsekedhetnék mert sok munka volt benne. Sztem mindegy hogy a diplomàmba a főztömbe vagy a kertembe fektetek energiàt ha sikereket érek el büszke leszek magamra és remélem hogy a pàrom is büszke lesz ràm. Ha versenytàrsat làt bennem, amit sztem te làtsz a sikeres nőkben akkor megette a fene, abból màr nem lesz jó kapcsolat és nem azért mert a nő sikeres.

2020. máj. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
96%

Tehát egy férfinak nem kell dicséret. Megyek és megmondom az apámnak, hogy az egy hónappal ezelőtti gratulációm az előléptetéséhez, vissza szívom. Mert neki nem kell dicséret, örüljön, hogy nem cseszték le. Anyának meg megmondom, hogy ha ő dicséretet akar, akkor vágja magát puccba, és irány a konyha, mert ne akarjon az elért teljesítményei miatt dicséretet, mert az olyan férfias.

Amúgy kérdező, te el tudnál tartani egy nőt, és minimum két gyereket? Mert ugye az olyan férfias, ha a nő is részt akar venni az anyagiakban. Vagy mondjuk ha te el is tudod tartani a családod, a szomszéd? A rokon férfiak? Az árufeltöltő a boltból? Szép és jó, ez az elképzelésed, hogy a férfi tartsa el a családot, csak kivitelezhetetlen.

Meg szerintem, te az a fajta "férfi" vagy, aki ha meghallja, hogy a nő azt szeretné, hogy az első randin a férfi meghívja egy kávéra, akkor rögtön jön a golddigger-ezés.

2020. máj. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
96%
Az a baj, hogy lassan jönnek rá a férfiak, hogy a férfi nem az uralkodó nem jelentése... A férfi egyenlő a nővel. Különbség csak a nemiszerv. Ezt lenne jó, ha végre felfognák. Mindenki rakja magát oda: mind külsőleg, mind belsőleg. Legyen sokoldalú, legyen ambiciózus, legyen házias, legyen családszerető. Mindegy, hogy mi van a lábad között! Ennyi.
2020. máj. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ez ijesztő, amit írtam előbb... egyedül a szexualitás, ahol van különbség, és meg is kell tartani (valamilyen szinten) a különbséget. Ott a nemiszervek adják a feltételeket: a nő befogadó, a férfi az adó, a befogadásra váró... nos, itt kell, hogy a nemiszervünk adja a különbséget. De csak az nyer befogadást, aki elérte azt a szintet, amit mi is (nők) már elértünk. Ha se testileg, se lelkileg (ember) nincs azon a szinten, akkor előbb-utóbb lapát lesz. Itt mi nők vagyunk helyzeti előnyben. És ez fáj manapság a férfiaknak... Hagy fájjon, a fájdalom ráébreszti őket előbb-utóbb a valóságra. Ébresztő kedves férfiak! :) Virítani kell most már többszörösen, nem elég az alap, azt egy nő is tudja. Hajrá!! :) :)
2020. máj. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!