Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A sikeres nők miért sértődnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A sikeres nők miért sértődnek meg, ha férfiként bánnak velük? Mit várnak, amikor férfi-versenyszámokban versenyeznek?

Figyelt kérdés

Kicsit mintha a nyafizós, sírós-picsogós férfi várná el, hogy őt ne szánalmasként kezeljék.


Olyanokra gondolok, hogy rengeteg nő panaszkodik, hogy ő tanult, diplomás, jó állása van, jól keres, rendszeresen sportol, művelt, lakása, kocsija van, simán kicserél még egy traktorkereket is, pedig amúgy modellalkatú szépség és mégis maximum a külseje az, ami miatt számít a férfiaknak.


Ennyire mélyen megbetegítette az emberek elméjét a feminista propaganda? A férfilét sosem volt móka és kacagás.


Sosem voltam sem nőellenes, sem nőgyűlölő, mindig ugyanúgy tiszteltem azokat a nőket, akik saját erőből elértek valamit, akik viszont kerülőutakon (dekoltázs, flörtölgetés) ugyanúgy megvetettem, mint azokat a férfiakat, akik uram-bátyám trükközésekkel tették ugyanezt. Mindig azt vallottam, hogy az embernek ne a neme vagy bármilyen hovatartozása határozza meg, hogy mire viheti az életében és mit érhet el és ne diszkriminálják. Se negatívan, SE pozitívan. Mindenki induljon egyenlő esélyekkel ÉS ha valaki halnak született, ne akarjon fára mászni, egyenlő esélyek mindenkinek.


De mikor ilyen nyafogásokat olvasok már sokadszor, akkor felmerül bennem a kérdés, hogy ezek a nők tényleg vállveregetést várnak ezekért az elért teljesítményekért? Mintha tényleg a női létük során megszokott folyamatos dicséretet szeretnék kiterjeszteni. Mintha ugyanaz lenne a motiváció egy megszerzett diploma vagy egy traktorkerék kicserélése mögött, mint mikor megcsináltatja a haját, szempilláját, körmét vagy éppen vesz egy új ruhát. Hogy ő ezekért fürödjön az elismerésben és amikor rájön, hogy nemhogy nem kapja meg, hanem sokszor még ezáltal még nagyobb versenyhelyzetben találja magát, akkor kiveri a hisztit, hogy ő akkor is csak egy üresfejű cicababának van tekintve és folyamatosan bizonyítani kell újra és újra.


Hát üdvözlet az életben, a férfilétben. A kisfiúk már korán megtanulják, hogy sosem kapnak dicséretet. Ha nem kapnak büntetést, rossz jegyet vagy bármit, akkor azt már úgy fogják fel, hogy akkor valószínűleg jó úton járnak. Ezért ők nem is arra mennek, hogy dicséretben fürödjenek, hanem, hogy nélkülözhetetlenekké vagy legalább nehezen pótolhatóvá váljanak.


Egy férfi aki elér bármilyen sikereket, akár izomzat terén, akár iskolázottság terén azt azért teszi, hogy adhasson valami pluszt. A társadalomnak, a nőknek, a világnak. Hogy ő érezze hasznosnak, többnek magát a tettek által, amit azokhoz képest véghez tud vinni, akik nem rendelkeznek az elért képességgel, tudással, (saját erőből szerzett) vagyonnal.


Ehhez képest a kérdésben taglalt nőknél pont az ellenkezőjét veszem észre. Ők ezt nem saját belső indíttatásból, az adás öröméért teszik, hanem, hogy extra pontokat, extra dicséretet zsebeljenek be érte. És ha ezt nem kapják meg, akkor megy a hiszti, hogy hiábavaló volt a küzdelmük, mert a férfi úgyis külső alapján választ. Meg félnek az okos nőktől.



2020. máj. 25. 12:55
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem viszont ez a "mindenki rakja magát oda, virítson stb." iszonyúan káros. Ebből csak görcs, teljesítmény- és megfelelési kényszer, sok csalódott, el- és megkeseredett egyedülálló ember lesz. Szerintem ne csak hiperszuper, csodálatosan nagyszerű tökélyeknek legyen esélyük. Írom ezt nőként. A mai embertelen mérce szerint alacsony színvonalat képviselő nőként, aki pont emiatt labdába sem rúghat, mert nem elég jó. Míg pl. szüleink idején simán az lett volna. Akkor nem volt kevés, kutyának nem kellő az, aki nem tudott semmi különöset "villantani". Nem is volt ennyi 30 évesen sincs senkije ember... Persze ettől még voltak más problémák, de legalább esélyt kapott az is, aki nem übermensch.
2020. máj. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
20%

Sőt, nem csak az alap, hanem egyszerűen ráébrednének arra, hogy nincs különbség... Nem tudok villanyt szerelni, nos a párom sem, kell szakember, nem tudok mosógépet javítani, nos a párom sem... Elmosódik a körvonal, nincs férfi meg női munka, férfi meg nő dolga. Ahol szakember kell, ott szakember kell. A pénz, amivel ezt kiválthatod...nos, keress pénzt és van rá embered, aki megcsinálja helyetted. Ma már ez van, és ezt nők is tudják. Nem kell traktor kereket cserélni, mert van ki megcsinálja (nem a párjuk).

Más világ van, csak a férfiak hunynak szemet... Hiába, elmúlt. Aki halad a korral marad, aki leragad, annak sírás-rívás jut. Nincs mit sajnálni rajta.

2020. máj. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Értem, kedves #21. De nehogy azt hidd, hogy te nem tudsz virítani... pont most virítottál... Te azt hiszed tudod hol a helyed...nos, nem ott, amit hiszel... idáig el kell jutni. Melyik férfi jut el idáig...egyáltalán: melyik férfi gondolkozik el ezen... Érzelmi és értelmi intelligencia kell hozzá, ami neked megvan. Akit te választasz ill. aki téged választ, tudja ezt visszaadni, tudja ezt rólad?.... Itt jön az ember, akik közül te a felsőbbrendűt képviseled. Vajon, a párjelölted is azt képviseli? Te virítasz (tudton kívül), ennyi. Vagyis ez nem ennyi, csak te nem is tudsz róla, mennyi kincs van benned. Nem sok ember jut el idáig, ezt jobb, ha tudod...
2020. máj. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
13%

Cderélgrtik a szerepüket. Amikor az Érdek úgy kívánja akkor férfiak és igenis ugyan abban a ligában akarnak játszani egyenrangúan, aztán hirtelen váltanak törékeny lánnyá ha vesztésre állnak, vagy jönnek a diszkrimináló szöveggel.

Sokáig nem voltam nő ellenes, de egyre inkább azt gondolom, nem véletlen adta el őket régen 2 tehénért az apjuk és dobta be a férj a konyhába meg a gyerek mellé. Ahhoz értenek.

2020. máj. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
77%
Végre megszólalt egy Férfi #24-es személyében. :) Igen, mi érzelmi intelligenciában fölényben vagyunk, vagyis fölényben vagyunk. :) Nem az a baj, hogy férfi vagy, az a baj, hogy nem tudod, hogy érzelmeid is vannak hozzá. A nő ezt tudja és használja. Kihasználja, mert megteheti, mert egy faszok vagytok, mert az érzelmeiteket nem merítek használni, mert nem mertek érezni. Jót, rosszat, de leginkább olyat, ami másnak is jó lenne...
2020. máj. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
77%
Egyelek meg 24-es, ki bántott?
2020. máj. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
71%

24. neked egyáltalán honnan jön, hogy feltétlen egymás ellen kell lenni, hogy bárki vesztésre álljon?

Egyáltalán a témában próbáltál meg írni, vagy csak fáj a szíved valami nő miatt, és itt írod ki?

2020. máj. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

#12: Igen, lényegében erre akartam kilyukadni. Meg a másik még a felvágás. Amikor egy nő azzal akarja "eladni magát", hogy ő diplomás, sikeres, jól kereső, stb. az ugyanaz a kategória, amikor a bárpultnál a srác megpörgeti az Audi slusszkulcsát.


És utóbbi ugyanúgy csodálkozik, hogy miért csak aranyásók jönnek neki mindig össze, de legalább ő nem önérzettel és támadással reagál, ha erre finoman felhívod a figyelmét.


A nő viszont látszólag nem érti, vagy szándékosan nem akarja érteni, ahogy a #13-as sem.


#13: Szép lenne olyan világ is, ahol nem megy oda az emberhez úton-útfélen egy koldus, de sajnos ahogy ilyen se valószínű a közeljövőben, egy darabig még a női lét velejárója az, hogy bizony bepróbálkoznak mindenfélék, öreg bácsik, tizenéves kisfiúk, fogatlan segédmunkások és néha még agresszív bedrogozott etnikai kisebbségek is, akik a rendőrnek is nekimennek.


Erre mondtam, hogy ha ezeket a FÉRFIAS tulajdonságokat domborítja ki magába valaki, akkor meg főleg ne csodálkozzon, ha még több ilyen embert vonz be. Érted már? Nem azon volt a hangsúly, hogy a nő szóba áll-e vele, vagy szóba szeretne-e, hanem, hogy ha nyers húst hordasz a zsebeidben, több kutya fog megtámadni.


Egy ilyen "mindenmindegy" lecsúszott ember számára ezek a dolgok zöld jelzésnek számítanak, hogy ha 1000-ből 1 nő is összejön neki, akkor már lesz hol laknia legalább pár hónapig.


És remélem nem kell arról is felvilágosítanom téged, hogy valószínűleg nem úgy fog ismerkedni, hogy "Dezső vagyok, fél éve szabadultam Baracskáról, most húsüzemben dolgozom és munkásszállón lakom 7 ukránnal egy szobában.", hanem megkapja a havi fizetését, kiöltözve elvisz egy közepes étterembe, költőktől, íróktól idéz, behazudik egy semmire se jó bölcsészdiplomát és hogy múltbéli vállalkozásai voltak, csak csődbe mentek, legtöbbször a kormány miatt, ezért is ment ki külföldre dolgozni, ahonnan most haza vágyik, de jelenleg a lakásába még albérlők laknak és nem akarja őket pici gyerekkel utcára tenni, ezért szállodákban lakik, csak az elég drága, úgyhogy amíg nem talál valami megfizethető albérletet, addig ide-oda ingázik.


#18: Attól függ, milyen életszínvonalon, de igen. Viszont ezzel nem szoktam kérkedni érthető okokból. Volt már, hogy több hónapos kapcsolat után kellett csalódnom az illetőben, akkor értettem meg igazán, mit okozhat az egyszerű átlagember elméjében egy hirtelen jött örökség, a lottó ötösről már nem is beszélve és azt, hogy én tényleg mennyire kívülállónak számítok... (ami nem feltétlenül jó, mert így a társamat sem találom).


Egyébként nem az a férfias, ha a nő részt akar venni az anyagiakban, olvasd el még egyszer a kérdést, meg amiket írtam.


A szomszéd, árufeltöltő meg a rokonok ha nem is magas életszínvonalon, de el tudnáknak tartani szükség esetén egy NORMÁLIS nőt. De egyrészt nem az árufeltöltői fizetéssel rendelkező emberekkel szoktak a kérdésben említett nők összejönni (kivéve ha tanár vagy művész, de az se annyira jellemző).


Gazdasági szempontból megközelítve pedig ahogy a nők egyre jobban beléptek a munkaerőpiacra úgy feleződött szépen lassan a fizetések vásárlóértéke. Hiszen a gazdaság beárazta azt, hogy innentől egy helyett két kereső van.


És amilyen lassú folyamat volt ez, olyan lassú lenne visszafordítani is. De semmi esetre sem kéne visszafordítani. Egyszerűen minden embernek ki kellene állnia azért, hogy a fizetéséből egyedül is el tudja tartani a családot, ha történik a másikkal valami. De amíg nagyobb államot kérünk több adóelvonással (ami visszaoszt valamit abból amit nem lop el), addig ettől egyre csak távolodunk. Majd állambácsi megoldja helyettünk, nekünk ne kelljen se gondolkodnunk, se felelősséget vállalnunk semmiért. De ne kanyarodjunk el az alaptémától.


Egyébként én az a fajta férfi vagyok, aki nem szereti a kliséket és a kávézó a legsnasszabb és legáltalánosabb randihelyszín. Más, ha a nő kifejezetten kávérajongó (én is szeretem a kávét), de egyéb más esetben ennél sokkal izgalmasabb és egyedibb randikat is tudok. Ahol természetesen fizetek, de azt is elfogadom, ha a nő akarja fizetni a részét.


#20: Tényleg nem akarok ennyire mélyre süllyedni színvonalban, de erről rengeteg szingli nő mesélhetne, hogy mi mennyire alap.


A kereslet-kínálat az élet minden területén érvényesül. Hiába szeretnél te hipertérugrásra képes űrsiklót venni, ha olyan még nem létezik (az a férfi nem született meg, akire vágysz, a kívánt tulajdonságok mindegyike nincs meg egyikben sem). De hiába akarsz Ferrarit venni, ha azt meg az istennek nem akarják leakciózni (az olyan férfi rád se néz, nem téged akar), de egy kastélyt is hiába örökölsz (szexre megkapsz egy olyat, aki megüti a szintedet), ha azt meg fenntartani nem tudod (nem illetek össze vagy ő nem akar többet tőled).


#21: Miért tartod magad alacsony színvonalat képviselő nőnek?


#22: Látom, te is rátapintottál a lényegre. Nem erről van szó, hanem az alapvető intelligenciáról és az abból eredő sokoldalúságról. De látom a traktorszerelőzés is kiverte a biztosítékot, úgyhogy akkor még egyszer fussunk neki...


Nem az a baj, ha nem tud főzni a lány. Főleg ha az élethelyzetéből adódóan sose volt ráutalva (és nem azért, mert lusta volt és hagyta magát kiszolgálni, hanem mert nem kényszerítették rá, őt meg önszántából nem érdekelte). Az a baj, amikor fogja a zacskó tarhonyát (megtörtént eset) a 25 éves lány és hangosan gondolkodva tanakodik, hogy "ebből a mama valamilyen főzeléket csinált de nem emlékszem pontosan mi kell hozzá... asszem liszt, tojás... á, nem emlékszem. Fel kéne hívni a mamát, de már késő van. Á, ráírok a Szandira fészen, ő ilyenkor még fent van, hátha ő is tudja."


A másik (ez egy diplomás, ráadásul gazdasági informatikus lánnyal történt eset) nagyszülő látogatáson voltunk és egy tönkrement kapcsolót hirtelen jött ötlettől vezérelve gondoltam megcsinálok 5 perc alatt. Megkértem a lányt, hogy tartsa oda a vezetéket, amíg én odaforrasztom. Folyamatosan azt kellett hallgatnom, hogy én nem vagyok villanyszerelő, nem ezt tanultam, nem ez a végzettségem és mekkora katasztrófa történhet abból, ha én ezt csinálom. Mikor elmagyaráztam neki, hogy "Látod, ez itt a forrasztó, ez a cín, ez a fáziscezura, ez a három vezeték meg itt a fázis, 0 és földelés, ez az óvodai alkalmassági szint, amikor a kockával, körrel meg háromszöggel bele kell találni a megfelelő lyukakba. A villanyszerelő ennél azért bonyolultabb dolgokat is tanul.


Egy dolog a korral haladás és a kényelem, illetve az opportunity cost, meg megint más, mikor valaki buta. Főleg, ha még reklámozza is. És azt nagyon szeretik a szakemberek, olyankor csak úgy szaporodnak a nullák a végösszegnél.


Szeretek sokoldalú lenni. És minél többet tudok egyes szakterületekről, annál inkább elképedek, hogy verik át az átlag laikus embereket kisebb-nagyobb trükkökkel.


Volt már, hogy orvoshoz is úgy mentem, hogy megmondtam a diagnózist meg hogy milyen hatóanyag kell rá és ő is ugyanazt állapította meg.

2020. máj. 26. 02:43
 29/33 anonim ***** válasza:
92%

Elmész az orvoshoz,közlöd vele a diagnózist és a terápiát? Ha ilyen sokoldalú,polihisztor vagy,akkor minek raboltad a drága idejét?

Nagyon fordítva ülsz te azon a bizonyos lovon.

2020. máj. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
89%
Jolvan kérdező értjük, a nők haszontalanok, semmire se jók, a férfiak csodálatosak és több megbecsülést érdemelnének, csak kussolj már
2020. máj. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!