Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Létező dolog egyáltalán, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létező dolog egyáltalán, hogy a férfiak tartanak az okos, sikeres és önálló nőktől vagy ezzel csak a nők nyugtatják magukat?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok, csak számomra furcsa ez a feltételezés. Persze, elhiszem, hogy valaki belefutott ilyenbe, de nem gondolnám azt, hogy egyből erre kell gondolni, ha valaki sikertelen. Ez a "túl jó vagyok" mentalitás kicsit elvakult számomra...


Nem mondom, hogy tökéletes vagyok, de úgy gondolom, rám is igazak ezek az állítások. Okosnak, értelmesnek, talpraesettnek és emiatt sikeresnek érzem magam az életemben (a környezetem is ezt sugallja), röviden eléggé abba a rétegbe sorolnám magam, aki hisztizhetne amiatt, hogy erős, okos, sikeres nő és biztosan emiatt nem kell a férfiaknak.


Nem tudom, hogy azok a nők, akik ezt vallják, hol ismerkednek és mennyire válogatnak, de nem mondhatnám, hogy nálam alacsonyan volt bármikor a léc, szóval ez sem a jó magyarázat... :D


Mégis, általában ezeket a tulajdonságaimat inkább kedvelték az emberek, mintsem gondot okozott volna valaha a társkeresésben. Sosem inzultáltak velem amiatt, mert okos vagyok vagy mert egyben van az életem. Ha kiderült, hogy értek valamihez, ami másokat is foglalkoztat, általában felcsillan az emberek szeme és nagyon lelkesen kérdeznek és osztják meg a saját gondolataikat. Nem egy randim volt anno, ami tervezgetésbe, ötletelgetésbe torkollott egy hobbi, szakma vagy valamilyen általános dolog kapcsán, amire mindkettőnknek volt valamennyi rálátása. Ugyanígy, örültek a végzettségeimnek, a munkámnak, annak, amilyen életet élek, nem éreztem úgy, hogy komplexusosak lennének. A párjaimnál sem jelent ez meg problémaként.


Sok emberrel ismerkedtem korábban, szingliként, nem gondolom, hogy mindig csak szerencsém volt. Mégis, teljesen ellentétesek a tapasztalataim másokéhoz képest. Nem érzem úgy, hogy ez ne lenne szimpatikus a partner számára, nem éreztem azt sem, hogy bárki el akar nyomni vagy le akar húzni. Miért ne tetszene valakinek, hogy a párja logikus, nem kell neki alap dolgokat szájbarágósan elmagyarázni, nem kell mellette szégyenkezni, eltartani, nélkülözni? Hiszen ezek a dolgok inkább könnyebbé, érdekesebbé teszik a másik fél életét a kapcsolatban...


Nektek mik a tapasztalataitok? Én látom rosszul és a kutya máshol van elásva vagy tényleg csak elkerültem a gyökereket? :D


2020. máj. 30. 21:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

nekem volt egyszer kétszer ilyen kapcsolatom. én inkább azt vettem észre, hogy az ilyen típusú nők hálásak, ha valaki mer mellettük férfi lenni. ha valaki elismeri a nőiességüket és a társuk lesz.

Lehet nem leszek népszerű, de az a férfi aki tart egy ilyen nőtől, igazából a saját gyengeségétől fél.

2020. máj. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Sunshinedoll ***** válasza:
88%

Van olyan pasi, aki ilyen nőket keres, van olyan, akik tart tőlük.

Lehet egy nő okos, de ha egy pasinak se kell, az nem az esze miatt van.

2020. máj. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%

Javaslom olvasd el ezt az írást, ez egy férfi szemszöge, és teljesen jól elmagyarázza, az "erős nőknek" miért vannak problémáik a társkereséssel...


[link]

2020. máj. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
10%

A legtöbb okos nő csak okoskodó.


A férfiak többsége meg nem elég FÉRFI, és ráadásul csóró, hogy erős kézzel tartson egy ilyen nőt.

2020. máj. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem léteznek, én is tartok tőlük.
2020. máj. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
46%

Nah, a legtöbb nő ezért magyarázza be ezt magának, mert az alternatíva az lenne, hogy beismerje magának, full gáz és emiatt nem kérnek belőle a férfiak.


Én is ismerek ilyen nőt, aki túl okosnak tartja magát. Na most nem az okos szó jut eszembe, ha jellemezni kellene. Inkább az elviselhetetlen.


Főiskolán egy ideig dugtam egy nőt, aki túl szépnek tartotta magát ahhoz, hogy a férfiak kezdeményezzenek nála. Ezzel szemben az igazság, hogy annyira lekezelő és irritáló a stílusa, hogy mindenkinek (beleértve a nőket is) elment a kedve, hogy foglalkozzon vele. És én is emiatt kerültem jó ideig, aztán másképp alakultak a dolgok.

2020. máj. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
70%

6


Az a baj, hogy itt nem a te kisebbségi érzéseidről van szó, hanem az erős nőkről.


az, hogy okos és sikeres egy nő az nem azt jelenti amit te leírtál. :D

2020. máj. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
51%
Az olyan férfinak okoz ez gondot akinek kisebbségi komlexusa van, kevesebbnek érzi magát a nőtől. Belénk van nevelve, hogy a férfi legyen a családfő, ő hordja a nadrágot, ő legyen a biztonságot nyujtó hím.
2020. máj. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó, igazad van, az okos és sikeres nő nem azt jelenti, amit a 6-os ír, de ő is ugyanezt mondta.


Aki saját maga szerint túl erős, túl okos, túl szép, de mégis egyedül van, na ezeknek a nőknek a panaszkodásait lehet folyton hallgatni, és ez a típus találta ki a mantrát, hogy tőlük félnek a férfiak, mert sikeresek és erősek.

2020. máj. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
68%
7, hát ha neked azt jelenti a kisebbségi érzés, hogy hanyagolom a problémás nőket, akkor legyen így.
2020. máj. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!