Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Létező dolog egyáltalán, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létező dolog egyáltalán, hogy a férfiak tartanak az okos, sikeres és önálló nőktől vagy ezzel csak a nők nyugtatják magukat?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok, csak számomra furcsa ez a feltételezés. Persze, elhiszem, hogy valaki belefutott ilyenbe, de nem gondolnám azt, hogy egyből erre kell gondolni, ha valaki sikertelen. Ez a "túl jó vagyok" mentalitás kicsit elvakult számomra...


Nem mondom, hogy tökéletes vagyok, de úgy gondolom, rám is igazak ezek az állítások. Okosnak, értelmesnek, talpraesettnek és emiatt sikeresnek érzem magam az életemben (a környezetem is ezt sugallja), röviden eléggé abba a rétegbe sorolnám magam, aki hisztizhetne amiatt, hogy erős, okos, sikeres nő és biztosan emiatt nem kell a férfiaknak.


Nem tudom, hogy azok a nők, akik ezt vallják, hol ismerkednek és mennyire válogatnak, de nem mondhatnám, hogy nálam alacsonyan volt bármikor a léc, szóval ez sem a jó magyarázat... :D


Mégis, általában ezeket a tulajdonságaimat inkább kedvelték az emberek, mintsem gondot okozott volna valaha a társkeresésben. Sosem inzultáltak velem amiatt, mert okos vagyok vagy mert egyben van az életem. Ha kiderült, hogy értek valamihez, ami másokat is foglalkoztat, általában felcsillan az emberek szeme és nagyon lelkesen kérdeznek és osztják meg a saját gondolataikat. Nem egy randim volt anno, ami tervezgetésbe, ötletelgetésbe torkollott egy hobbi, szakma vagy valamilyen általános dolog kapcsán, amire mindkettőnknek volt valamennyi rálátása. Ugyanígy, örültek a végzettségeimnek, a munkámnak, annak, amilyen életet élek, nem éreztem úgy, hogy komplexusosak lennének. A párjaimnál sem jelent ez meg problémaként.


Sok emberrel ismerkedtem korábban, szingliként, nem gondolom, hogy mindig csak szerencsém volt. Mégis, teljesen ellentétesek a tapasztalataim másokéhoz képest. Nem érzem úgy, hogy ez ne lenne szimpatikus a partner számára, nem éreztem azt sem, hogy bárki el akar nyomni vagy le akar húzni. Miért ne tetszene valakinek, hogy a párja logikus, nem kell neki alap dolgokat szájbarágósan elmagyarázni, nem kell mellette szégyenkezni, eltartani, nélkülözni? Hiszen ezek a dolgok inkább könnyebbé, érdekesebbé teszik a másik fél életét a kapcsolatban...


Nektek mik a tapasztalataitok? Én látom rosszul és a kutya máshol van elásva vagy tényleg csak elkerültem a gyökereket? :D


2020. máj. 30. 21:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
50%

9


De ki mondta, hogy panaszkodnak? én inkább azt vettem észre, hogy sok férfi eleve alárendelt szerepben érzi magát velük szemben. Amelyik játsza a nagy színes papagájt ezek közül a nők közül, az még nincs ott. Azok akkor is ilyenek lennének valójában, ha a blahán pucolnák a wc-t.

2020. máj. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
85%
Nem a férfiak tartanak tőlük,hanem a lúzerek.(Nyugodtan pontozzon le az összes nyomi csicska,attól még nem lesz kevésbé igazam.;) )
2020. máj. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
74%
Léteznek ilyen férfiak (ti. akik tartanak az ún. okos nőktől), de azok olyanok is, hogy bottal se érdemes megpiszkálni őket, max kiröhögni vagy legyinteni rájuk. Egyáltalán nem értem, hogy ha az adott nő valóban értelmes, miért jöhetnek nála ilyenek egyáltalán számításba.
2020. máj. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
85%

"A legtöbb okos nő csak okoskodó."


Nah, egy újabb phaszfej, aki azt hiszi, hogy ő okos, mert farka van. Ilyenkor általában kiderül, hogy tanulatlan tuskó és csak a szája nagy.


------


Vannak olyan férfiak, akik tartanak tőlük, mert tudják, hogy ők kevésbé sikeresek, okosak és jóképűek, viszont azokat nem is keresik az ilyen nők.

2020. máj. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 peca1000 ***** válasza:
77%
Amelyik nő kérkedik vele, az taszító. Ha a màsik fél fedezi ezt fel nála, az inspiráló.
2020. máj. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
77%
A nővérem és én nagyon különbözőek vagyunk. Ő nagyon határozott, magabiztos, mindig tudja mit akar, és el is éri. Sok éve sikeresen vezet egy vállalkozást, jól él belőle, nagy az ismeretségi köre, igazi társasági ember. A párkapcsolatai viszont mindig elég viharosak voltak, és általában max. 2-3 évig tartanak. Én pont az ellenkezője vagyok. Bár buta nem vagyok, és a munkámban sikeresnek érzem magam (kisgyerekekkel foglalkozom, akiktől nagyon sok szeretet kapok), de sosem voltam egy határozott, törtető típus, inkább a kis kedves, aranyos, akit úgy általában mindenki kedvel. És engem a férfiak mindig megbecsülnek, védelmeznek, és hosszú távon terveznek velem. Eddig egy 7 és egy 10 éves kapcsolatom volt, ez utóbbi most is tart. Nincsenek nagy igényeim, soha nem követelőzök, inkább elfogadó vagyok, mégis olyan életet élek, amilyet szeretnék.
2020. máj. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Remélem,nem mindegyik férfi, de van ilyen, az biztos (bár nem vagyok benne biztos, hogy illik rájuk a férfi kifejezés.) Nekem meg se fordult a fejemben, hogy baj, hogy nem vagyok elég h.lye, amíg meg nem mondták. Le is cserélt egy butára. Ő úgy fogalmazott, te nagyon okos vagy, az meg ilyen "egyszerű". A fickó tele volt komplexusokkal, úgy akarta magát többnek érezni, hogy a másikat lenyomja. Ezt egy butább nővel könnyebb. Azért bízom benne, hogy az ép lelkű férfiak nem így gondolkodnak.
2020. máj. 31. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
24%

Hát ha valaki azzal kezdi hogy neki nincs szüksége senkire, független, egyedül is boldog, megold minden problémát, ambíciózus, stb, akkor mi szüksége van egy férfira?


Arról nem is beszélve hogy legalább ilyenek az elvárásai is, szóval kár vesződni vele gipsz jakabként.

2020. máj. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
50%
Igen, ahogy #18 írja, szerintem sem "tartanak" az ilyen nőktől, csak fölöslegesnek, szükségtelennek érzik magukat mellé. Úgy vannak vele, hogy 'ha a te életed ennyire klassz és egyben van így egyedül, akkor én ide nem is kellek igazából...'. Nem minden férfi, csak sok. És én meg is értem őket nőként. Még én, aki csak barátkozni szeretnék egy nővel, sem közelítenék ilyenhez. Egy egyszerű földi halandó a maga szerény képességeivel, nem ilyen jól összerakott, tökéletlen kis életével csak kolonc lenne a nyakukon, aki legfeljebb hátráltatja, visszahúzza őket. Érzi ezt az ember.
2020. máj. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
51%
Én nem tartok tőlük, de nem érzem magaménak azt az utat, hogy folyamatosan dominálnom kelljen, ez módfelett fárasztó és unalmas is.
2020. máj. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!