Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nők, lányok, járnátok Asperger...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, lányok, járnátok Asperger-szindrómás férfival?

Figyelt kérdés
Ez ugye egy spektrum, és a skála enyhébb végéről van szó. Az illető meg tudja fogalmazni az érzelmeit, csak egy kicsit több idő kell neki ehhez, ezért a beszélgetés közben hajlamos néha apró szüneteket tartani, hogy összeszedje a gondolatait. Szüksége van rá, hogy időről időre elvonuljon a saját kis világába, a kis rítusaihoz, de képes társaságban is kommunikálni, elvegyülni. Kissé nehezen értelmezi mások érzelmeit, viszont a munkájában sikeres, hála annak, hogy a téma szakértőjévé képezte magát.

2020. jún. 2. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Hogyne.
2020. jún. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Nem.
2020. jún. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Aspergeres és aspergeres között is van különbség. Azzal a típusúval nem lenne problémám, amit te leírtál, de az is csak 1 forgatókönyv. Amíg tényleg enyhe addig nekem semmi problémám nincs vele, persze jöjjön. De aki erősen Aspergeres azzal nem feltétlenül kötném össze az életem. 22L
2020. jún. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Kissé nehezen értelmezi mások érzelmeit, viszont a munkájában sikeres, hála annak, hogy a téma szakértőjévé képezte magát."


Ez amúgy nagyon sok nem Aspergeresre is jellemző. A mentális problémákkal nem diagnosztizálható párok talán mindig mindent megbeszélnek normálisan? Egyből megértik egymás érzelmeit, és nincs játszma, megcsalás? Na ugye.


Párom amúgy Aspie-gyanús, először ő gondolt erre, de még nem volt lehetősége kivizsgáltatni. Valamiben tényleg olyan "más", de nagyon jól megvagyunk.

2020. jún. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Minek, ha kapok normálisat is?
2020. jún. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
a parom nagyvaloszinuseggel az, vagy enyhebb autizmussal el, nala figyelmesebb, gondoskodobb lelkizosebb ferfi szerintem nincs. pont azert ilyen, mert tudja, hogy kell ezekbe extra energiat fektetni, es megtanult beszelni az erzelmeirol.
2020. jún. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4%

Aham...ha valakit nem lehet a többi káposzta közé bedobni, mert egyénisége van, akkor egyből aspergeres, pánikos, skizofrén, autista, vagy bár mu más, de biztos nem normális. Lehetőleg gyógyszerezzük is.

És a sok birka még el is hiszi magáról és asszisztál hozzá.

Amiket felsoroltál szerintem teljesen normális dolgok. Mindenkinek szüksége van időnként egy kis csendre. Az meg, hogy nem ismered fel azonnal más érzéseit, abban mi a beteges? Én sem, mert baromi rossz az emberismeretem. Nem mindenkié jó.

Keresed a szavakat.. az sem baj. Nem is kell megállás nélkül fecsegni. Jobban szeretem, ha látom valakin, hogy gondolkozik is, miközben beszél. Szép lassan mindja el, átgondoltan a dolgokat. Nem csak úgy ömlesztve fossa magából a szót.

Nem értem tehát itt mi a probléma?

Aki tényleg súlyos eset, azzal nem jönnék össze. De azzal sem, aki a semmiért érzi mentális betegnek magát.

2020. jún. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem.

Barátom van, aki Aspergeres, így tudom, miről van szó.

2020. jún. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!