Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Asperger-szindrómám van, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Asperger-szindrómám van, de nagyon szeretnék egy kedves barátnőt, mit tegyek? 24F

Figyelt kérdés

Sajnos, nehezen megy nekem az ismerkedés. Volt olyan időszakom, amikor alig mozdúltam ki a szobámból. De ennek már nagyvonalakban vége van, most már gyakran járok el helyekre, legfőképpen könyvtárba, könyvesboltba, művelődési házba.


Álltalában kedvesek velem az emberek, mert mindig igyekszem nagyon udvarias és megértő lenni, de sajnos szokták érezni rajtam, hogy Asperger-szindrómám van. Vagy, legalábbis azt, hogy picit másmilyen vagyok, mint a többiek.


Lévén, nagyon sokat rajzolok (művészeti iskolába jártam) valamennyire képes vagyok rajzok formájában megfogalmazni az érzéseim. Ezért próbálkoztam nagyon sokszor művész lányokkal, de csak ritkán végződött sikerrel a dolog.


Pedig nagyon szeretnék egy kedves, rendes, megértő lányt, akivel kapcsolatban lehetnék. Régebben volt barátnőm, az egyik lánnyal majdnem 1 évig jártunk. Sajnos, most már második éve annak, hogy nincs társam és bizonyos dolgok nagyon hiányoznak.


A közös ébredés reggel, hogy beszélgethetünk, hogy átölelhetem őt, sétálás a parkban, kézenfogva járás, közös vacsora főzés, az intimitás, közös filmnézés és még rengeteg más. És az is nagyon hiányzik, hogy közösen segitettük egymást a lánnyal, motiváltuk a másikat, ha bajban volt közösen megoldottuk a dolgokat.


Elkeseredve látom, hogy az emberek elhidegűltek egymástól, már nem olyan közvetlenek, hiányzik az intimitás, a meghittség, a másikra való odafigyelés, a tolerancia. Pedig nekem ezek nélkülözhetetlen dolgok az életben és fullasztó érzés a hiányuk. Szeretnék ismét boldog lenni egy hölgy mellett!


Az sem tetszik, hogy felszínesen viselkednek egymással az emberek, sokak számára csak a külső számit. Pedig szerintem az igazán lényeges a belső. Hogy mennyire udvarias, kedves, megértő a másik. És mégis, ha ilyet mondok valakinek, sokszor még kis is nevetnek.


Milyen tanácsokat tudtok adni nekem? Hogyan tudnék sikeres lenni a lányok terén? Hogyan találhatnám meg a társam?


2017. máj. 7. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet az aspergeres lányokkal?
2017. máj. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szívesen és örömmel ismerkednék Asperges-szindrómás lányokkal, csak sajnos nem tudom, hogy hol találkozhatok ilyen hölgyekkel. :(
2017. máj. 7. 12:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy aspergeres vagy? Diagnosztizáltak?
2017. máj. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miben nyilvánulnak meg a nehézségek egy párkapcsolatban, ha az egyik fél aspergeres? Én erre kíváncsi lennék :)
2017. máj. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Biztos, hogy aspergeres vagy? Diagnosztizáltak?"


Nem 100 százalék a dolog, de nagyon sok jel utal erre. Rengeteg aspergeres tulajdonságom van és oxigénhiánnyal születtem. Én is nagyon szeretem az ismétlődő dolgokat és témákat (ezt különösen a rajzaim között lehet látni, meg a viselkedésemben), a beszédem erősen eltér az átlagos emberétől.


Tényleg volt olyan időszakom, hogy az érdeklődési köröm, nagyon be volt szűkülve, féltem nyitni új dolgok felé. Nehezen értem meg a testbszédet, gesztusokat is. Az álltalános normák jelentős része nagyon megterhelő a számomra.


Az ismétlés nagyon fontos dolog volt számomra, bizonyos mértékben, ma is az. Erőteljesen ragaszkodom bizonyos rutinszerű "szertartásokhoz". Ha ez elmarad, nagyon meg tud viselni.


De most már minden megteszek az új dolgok felé nyitás érdekében, különösen akkor, ha mondjuk ezzel másoknak segitek. Sőt, nagyon szeretek segiteni olyan embereknek, akiket valamien oknál fogva, sokan kiközösitenek.


Sokszor szó szerint értelmezen azt, amit mások mondanak, nagyon nehezen tudom csak megérteni a metafórákat. Sokszor még a humort is szó szerint értelmezem. Érzékeny lelkem van, szeretek álmodozni, igaz, mindent megteszek, hogy ne egy önmagam által kreállt álomvilágban éljek.


Bizonyos dolgokban nagyon elvagyok késvé és maradva, másokban bőven túlszárnyalom az átlag embereket. Nagyon visszahúzódó, járbor ember vagyok, akit megterhel a tömeg és az olyan dolgok, mint pl. egy ünnepség.

2017. máj. 7. 13:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy te egy nagyon értékes ember vagy. Nagyon sokan küszködnek hasonló lelki problémákkal, mint te, még a teljesen egészségesek közül is. Valószínű, hogy egy hasonló beállítottságú, aspi lány illene hozzád a legjobban. Azt valószínűleg te tudod, hogy ilyen leányzókat hol lehet találni. Szerintem nem elvetendő az ötlet, hogy több társkeresőn is regisztrálj, és kifejezetten ilyen hölgyek jelentkezését kérd! Gondolj arra, hogy ők is társat szeretnének, és ugyanazokkal a problémákkal küzdenek , mint te!Szóval sikerülni fog!:)Sok sikert kívánok!
2017. máj. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ohh, közben utánanéztem, első vagyok, 1 lányra 4 fiú aspergeres jut

így szívás, de semmiképp sem lehetetlen hozzád hasonlót találnod.

szerintem akár itt is, vagy a problémával foglalkozó fórumon, blogon, stb...

2017. máj. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!