Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha biztosan tudnád, hogy ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha biztosan tudnád, hogy ha kezdeményezel nála, sikered lesz, de minimum kedvesen mond nemet és nem sérülsz, odamennél ahhoz, akikhez a bizonytalanság miatt nem mertél eddig?

Figyelt kérdés
Vagy így is túlgondolnád és jobb a teljesen biztos odasemegyek?
2020. júl. 25. 14:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ja, bocs, a lényeg nem biztos, hogy kiderült. Én nő vagyok, és egyébként sem kezdeményeztem soha. Nem közértben. Ne egy klasszikus munkahelyet képzeljetek el. Van olyan helyzet, ahol csak az egyik fél lehet befolyással a másik munkájára. Na, ez pont olyan.

Amúgy mit kell azon lepontozni, hogy nem mennék oda? Ha jól értettem, ez volt a kérdés.

#5

2020. júl. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ja, és 10-es! Állásra attól még természetesen jelentkezem, a kettő nem összehasonlítható.
2020. júl. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Csabeszmester ***** válasza:
55%
Ma 11.15. Van némi különbség egy állásra jelentkezésnél és egy neked tetsző nő megszólításánál ismerkedés céljából. Az állást többnyire hirdetik valahol,tehát nem vaktába megy oda az ember hogy hátha van felvétel. Gondolom olyan állást is pályázol meg ami passzol a végzettségedhez. Betanított munkánál mindegy hogy doktorid van vagy 8 általánosod. De gondolom kőművesként nem jelentkezel ügyvédi állásra,mivel nincs meg a jogi végzettséged (attól függetlenül persze lehetnél jó ügyvéd,ha megvannak a képességeid és csak a papír hiánya a korlátozó tényező) Pl nekem sem esik nehezemre álláskeresésnél "eladnom" magamat egy számomra idegen cégnél idegen interjúztatóknak,vagy teljesen új városba érve vadidegeneket megszólítani tájékozódás céljából,függetlenül a koruktúl-nemüktől-etnikai hovatartozásuktól. De pl kis városomban minden bajom van ha szembejön velem egy nekem tetsző féligmeddig szomszédlány és valami kontaktust szeretnék vele kialakítani. Még ha annyi helyzeti előnyöm is van hogy pl tudom hogy nincs neki x-éve senkije (kisváros,falu előnye BP.-hez képest),mégis bennem van a görcs hogy egy egyszerű köszönésnél is kb átnéz rajtam mint emberen (noha hetente többször is találkozunk valahol az úton,boltban stb). Vagy a másik verzió hogy visszaköszön ha egymagában van,de ha ott a barátnője,munkatársnője vagy egyéb rokona akkor hallgat mint hal a Tesco-s szatyorban ha ismét köszönök neki (jóesetben a társaságából valaki visszaköszön) Nekem pedig úgy jön ez le hogy emberileg abszolút nem vagyok szimpatikus,amolyan nemkívánatos elem. És ezt többször átélni ellenkező nemű kiszemelttől nem épp önbizalomnövelő megélni. Ebből pedig már csak 1 lépés ha esetleg "randira" hívod akkor jön a hímezés-hámozás majd a ghostingolás és a kibeszélése a ténynek hogy "hallod XY-nak volt képe köszönni meg találkozóra hívni..nem is értem hogy gondoljaaaa ez olyan gázzz volt nekemmm!" Tudom az én mentalitásom sem egészséges dolog,mármint hogy a múlt élményei miatt kialakult görccsel elzárom magam egy párkapcsolattól,de megoldást nem találok rá. Az élet más területein ilyen problémám meg soha nem volt....
2020. júl. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne mennék? Legalább megpróbáltam, nem jött össze, lapozok.
2020. júl. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"kedvesen mond nemet és nem sérülsz"


ez tényleg így megy, szép volt, kérdező

2020. júl. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Minden egyes elutasítás kibont egy téglát a férfi önbizalmának falából.


Hozzáteszem, a környezeted feléd való viselkedése már önmagában egy elfogadás/elutasítás.


Ha a nő azt akarja, hogy kezdeményezz nála, úgyis olyan metakommunikációt tanúsít, amivel ezt érzékeltetni. Nyitott testtartás, mosoly, szemkontaktus és egyebek. Ha meg zárt testtartás, levegőnek néz, varánuszarc stb, akkor hiába mész oda.


Én egy buliban kapásból meg tudom mondani az esetek többségében, hogy melyik pasas fog becsajozni az adott társaságban és ki megy haza egyedül.

Érdemes tehát nyitott szemmel járni, és csak olyanoknál kezdeményezni, akikről látjuk, hogy szívesen vennék.

2020. júl. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#13 Már bocs, de nem értem mirōl beszélsz. Miért kellene vaktába randizni hívni valakit, vagy nyomulni rá, amikor nem is ismered? Az ilyesmi is inkább úgy szokott mūkōdni, hogy elözōleg ismerkedsz, mondjuk legjobb esetben társaságban, nem az útszélén.

Én nem érzékelek olyan nagy különbséget, ezért írtam a hasonlatot, az álláskeresés is épp ilyen bizonytalan dolog lehet, a hirdetés alapján sem tudod föltétlenül, hogy mire számíthatsz. pl. Egyáltalán nem törvényszerū, hogy egy végzettség miatt felvesznek bárhova a szakmádon belül. Van akinek nehezére esik “eladnia magát” szakmában.

Nekem úgy tūnik, hogy túlmisztifikálod a társkeresést, lényegében nem jó helyen probálkoztál, ha nem jössz be valakinek, s így reagál, akkor fölösleges erōlködni. Ha te is érzed, hogy “nem kívánatos elem vagy”, akkor nyilván számítasz arra, hogy nem lesz jó kimenetele a dolognak. Szerintem elég egyértelmū, hogy nem szerencsés bárkit leszólítani csak azért, mert tudod róla, hogy szingli.

Gondolom tapasztalatlan lehetsz, éppen ezért látod ennyire kilátástalannak az egészet. Aki tapasztaltabb ilyen téren, az magabiztosabban áll hozzá, s kb. van sejtése arról, hogy milyen szempontok alapján válasszon, meg könnyebben is tud ismerkedni.

2020. júl. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Csabeszmester ***** válasza:
Ma 09.05. Nem konkrétan arra gondolok hogy hipp-hopp előugrok a bokorból hogy Szia cica van kedved ismerkedni?? Nekem az alapból nem is ment sosem mivel elég visszahúzódó személyiség voltam/vagyok. Nincs társaság sem ahol lehetne ismerkedni,főleg nem olyan ahol vannak szingli nők is. A "kolbászfesztivált" meg nem kedvelem,hisz mindíg is velük voltam körülvéve mind munkahelyen,mind a hobbijaimban,mind a tanulmányaim során. Olyan felállások vannak hogy pl 10 fős baráti társaság amit mondjuk a hétvégi italozgatás meg a foci tart össze,és akad 1-1 nőnemű is aki valamelyik srác barátnője. Lehet nekem tűnik csak rossznak az arány 10:1,vagy 10:2 főleg úgy hogy ők is foglaltak. Vagy a másik felállás mikor párok vannak baráti társaságban. Korombeliek kb. 28-33 év közöttiek. És itt a hangsúly megint azon van hogy ott sincsennek szinglik! Van Apu-Anyu-Gyerekek,és a másik-harmadik párocska is kb ugyanígy (na jó lehet gyerekük megint nincs). Munkahelyeket is próbáltam úgy váltogatni hogy ne a 40-50 plusszos korosztályból kerüljenek ki a munkatársak,lehetőleg 50-50%-os arányokkal a nemekben. Ott is a párocskák (vagy ott dolgoznak egymás mellett,vagy a baráti társaságukból kerül ki a párjuk),néha 1-1 szingli az emberileg vállalhatatlan kategóriából,vagy aki várja a Herceget,így ott is kiestem a megszólítottak köréből. A tapasztalatlanság is mindenkinek relatív,33 év alatt 3 barátnő illetve 1 kaland...Neked lehet kevés,másnak már-már hihetetlen szám ez. Én úgy mondanám hogy ahhoz képest amennyit kerestem-próbálkoztam ahhoz mérsékelt siker....DE...azokhoz a volt osztálytársaimhoz,régi munkatársaimhoz képest akik még itt ragadtak ebben a kisvárosban azokhoz képest elég jó arány. Nem egy olyan srác van a környezetemben aki velem egykorú,33 éves és még mindíg szűz vagy éppen most szerezte meg élete első nőjét,Az egyik is kb 1 éve van együtt a barátnőjével. Vajon hol ismerkedtek meg? A haverokkal beültek iszogatni egy bárocskába és a csajszi ott volt ilyen bárénekes féle...jahh és 60 km-re történt a dolog kicsiny városunktól. Pedig ők aztán jártak mindenfelé falkástól,nem olyan visszahúzódóként éltek mint én pl. És vajon miért erőltetném az élőben történő ismerkedést? 9 évnyi netes "ismerkedés" berakta a kaput nálam. Voltak randijaim is,tehát nem az volt konkrétan hogy "egyiksemírvissza" de mégsem lett egyikből sem folytatás,nem ütöttem meg a SZINT-et. Ami egy dolog,de a rájuk fordított időm elveszett és azt senki nem adja vissza. A való életben viszont zárkózottak az emberek,legalábbis vidéken/faluhelyen. Nagyon megválogatják kikkel mutatkoznak,és hol-és miért. Mert egyből beindul a falusi "ítélőszék" kombinálása és az abból kiinduló problémák. Tehát egyrészről meg van a vágy az ismerkedésre,de se lehetőség,se a sikerélményekből való pozitív indíttatás sincs meg. Ugye az internet felejtős (kipróbáltam 0 siker),társaság nincs (férfiként nem férfiakkal akarok ismerkedni),vadidegen emberekkel megint nem lehet hisz "idegenekkel" nem beszélgetünk,nem vagyunk rájuk kíváncsiak hisz meg vannak a kialakult baráti társaságok. De a magányosság sem opció,immár 2 éve a legutóbbi kapcsolat lezárása után.
2020. júl. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!