Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogy találhatnék hozzám illő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy találhatnék hozzám illő párt, ha nagyon kilógok a sorból (bizonyos dolgokban sokkal jobb vagyok az átlagnál, másban meg sokkal rosszabb)?

Figyelt kérdés

Nem nagyon találkoztam még közel hasonló emberrel se, mint amilyen én vagyok. Márpedig hosszútávon csak az működik jól, ahol a felek legalább egy kicsit hasonlóan gondolkodnak.

Ez nálunk valami családi vonás,h mind ilyen különcök vagyunk, bizonyos dolgokban nagyon jól teljesítünk, ami a társadalom többsége számára nehézséget jelent. Más egyszerű dolgokhoz meg tök bénák vagyunk. Bármilyen logikai fejtörőt könnyen megoldok,meg a világgazdasági kérdésekben remekül otthon vagyok, amerikai államokra lebontva pontosan tudom,hol milyen gazdasági, társadalmi helyzet van. De mondjuk az autóvezetéshez iszonyat béna vagyok, vagy bármilyen kézügyességben, semmit nem tudnék megszerelni. De ez csak néhány példa, számtalanat tudnék még sorolni.

Az a nehézség elsősorban, hogy egy közösségben sem találom a helyem. Mert ha olyan téma jön szóba, amiben nagyon otthon vagyok és túl sokat tudok róla másokhoz képest, akkor az frusztrálja a többséget, nagyképű felvágos f*szn*k gondolnak ilyenkor. Ezért már nem is nagyon mélyedek így bele nagyobb társaságban ilyenekbe, mert úgyis tudom,h csak untatom vele a többieket.

Ha meg olyan téma jön elő, amiben sokkal bénább vagyok másoknál, akkor meg nyilván szarul érzem magam.

Néha úgy örülnék neki, ha én is átlagos lehetnék, mert biztos ,hogy sokkal könnyebben menne a társkeresés.

Eddigi kapcsolataim pont azért voltak olyan rövidek, mert szinte semmi közös nem volt bennünk az adott lányokkal.


2020. júl. 27. 23:56
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Egyik sem kizáró ok.
2020. júl. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom a Mensa Hungariquát, ott valószínűleg megtalálod a párod.
2020. júl. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Van egy rossz hírem: Átlagos vagy. Minden ember pontosan így működik. Van olyan terület, amiben nagyon otthon van, másokban meg tök béna. Amiben pedig valakinek kiemelkedően sok az ismerete, azt úgy hívják, hogy érdeklődési terület. Sokat tud róla, mert érdekli, sokat foglalkozott vele. Annyi, hogy az emberek többsége ezzel tisztában van, és aszerint éli a hétköznapjait. Pl.tudom, hogy adott dologról mindent is! tudok,akkor keresek egy olyan helyet, ahol arról a dologról lehet eszmecserét folytatni. Amikor pedig nem azon a helyen vagyok, számítok rá, hogy a társaság többi tagja nincs annyira otthon abban a témában, mint én, sőt, valószínűleg nem is érdekli őket annyira, mint engem, tehát nem is traktálom őket azzal egész este.

Ez fordítva is működik. Alapvetően nagyon jó a memóriám. Amit egyszer már mondtak, arra emlékszem. Kivéve, ha nevekről van szó. Konkrétan semmi. A hozzám közel állók ezzel tisztában vannak és készséggel leírják nekem az alanyt, mert tudják, hogy a nevével semmire se megyek😂 Nem néznek hülyének, meg én se magam. Igen, tudjuk, itt van egy fehér folt, másban meg nagyon "ott vagyok", az IQ-m átlag fölötti. Egyáltalán nem zavar, ha a párom emlékszik a nevekre, de mondjuk nem tudja, hogy a kedvenc költőmnek hányas lába volt😀Nem így kell hasonlóan gondolkodni.

2020. júl. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdést olvasva ugyanaz ugrott be, mint a #3-asnak: Teljesen átlagos vagy.

Egyes dolgokban én is jó vagyok, másokban nem. Pont úgy, ahogy mindenki.

2020. júl. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Egyetlen kirívó van a személyiségedben a többi átlagos dolgod mellett: túl nagyképű vagy. Ezt nehezen viseli el egy másik ember.
2020. júl. 28. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én sokkal különlegesebb hópihe vagyok nálad, ezért én sem találom a párom, úgyhogy átérzem a fájdalmadat.
2020. júl. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lógsz ki semmivel sem a sorból csak egyszerűen nem akarsz/nem tudsz alkalmazkodni az adott szituációkhoz, emberekhez, társasághoz. Pedig ez alapvető lenne. Az ember máshogy viselkedik, más stílusban beszél a munkahelyén, mint a haverjaival egy szórakozóhelyen. A felvágós okoskodást pedig a legtöbben utálják, mert borzalmasab irritáló tud lenni főleg hosszú távon.
2020. júl. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A hozzád illő párod nem muszáj pont olyan legyen, mint te, nem kell azonos legyen az érdeklōdési körötök ahhoz, hogy megértsétek egymást.

Szerintem inkább a szociális készség hiányával lehet a gond, a társkeresésben is sokat számíthat, hogy hogyan adod elō magad, miként komunikálsz. Általában vonzó szokott lenni a magabiztosság is és jó önértékelés. Ha te így adod elō magad, hogy hangoztatod hogy “mennyire fura meg különc vagy s téged senki sem érthet”, az talán zavaró is lehet. Pedig ezt csak te meséled be magadnak.

2020. júl. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a többiek is írták, valószínűleg szociális téren vannak komoly elmaradásaid. Illetve az jutott eszembe, hogy nagyon szűk körű az érdeklődési köröd.

Én szinte bármiről szívesen beszélgetek és tudok meg többet. Így kicsit sem zavar ha olyan téma van, amiben nem vagyok otthon. Figyelek, érdeklődöm, kérdezek és így, majd legközelebb már ehhez is hozzá tudok szólni ha máshol előkerül. Ha érdekes, vagy megfog a téma, még utána is olvasok. Így tágítható nagyon jól az érdeklődési kör.

Csak ehhez kell, hogy az adott dolog valóban érdekeljen is, vagy az adott ember akivel beszélgetsz.

Vagy marad az, hogy gőzerővel keresed a hasonszőrű társaságot.

Abban pedig valószínűleg igazad van, hogy ez családi örökség. Az ember elsődleges szocializációs közege a család. Ha ott gondok vannak, azok utánzás útján beépülnek a gyerek viselkedésébe is.

Az viszont felnőttként rajtad áll, hogy teszel-e ellene, vagy jó így neked.

2020. júl. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

Én átérzem a kérdező helyzetét. Van sok erősségem, de pont azokban a dolgokban vagyok béna, amik másoknak könnyen mennek, és aki csak azt látja belőlem, idiótának néz. Ezzel ez a gond.


Kérdező, én azt ajánlom, hogy látogass el az érdeklődési körödnek megfelelő rendezvényekre, lépj be csoportokba, fórumokba.

2020. júl. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!