Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Anyagi nehézségek miatt nincs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyagi nehézségek miatt nincs önbizalmam a férfiakkal való ismerkedésben, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Legfontosabb, amit az elején fontosnak érzek leszögezni, hogy támogatáson alapuló viszonyba sosem mennék bele, erkölcsi elveimmel összeegyeztethetetlen. Röviden összefoglalva a lényeg: ügyvédjelöltként dolgozom egy irodában Budapesten. Egyedül vagyok jelölt, nagyon sok feladatom van, sok teendőt bíz rám a principálisom. Az elvégzett munka mennyisége és súlya cseppet sem áll arányban a munkabéremmel. Ténylegesen olyan rosszul keresek, hogy nem tudom önállóan fenntartani magam, fizetni az albérletemet, közüzemi számlákat és az étkezésemet, pedig tényleg csak a legszükségesebb dolgokra költök. Emiatt még 26 évesen is segíteni kényszerülnek a szüleim egy bizonyos összeggel, ami nagyon fuszrálttá tesz. Az ismerkedésben is gátol, hogy nem engedhetek meg magamnak hetente 1-2 fizetős programot (nem kell nagy dolgokra gondolni), egy idő után unalmas lenne mindig csak sétálni. A principálisomnak utaltam rá, később szó szerint megmondtam, hogy szerenék fizetésemelést, nemleges választ kaptam, ugyanakkor kiemelte, hogy a munkámmal meg van elégedve. Szeretek itt dolgozni olyan szempontból, hogy nem egy jogterületre fókuszálunk, változatos ügyekkel foglalkozhatok, nem mennék el egy nemzetközi irodába vagy kizárólag gazdasági vonalon mozgó nagyobb irodába.

2020. szept. 3. 10:39
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

Tekintsd ezt úgy mint egy átmeneti állapotot.

Mellékállást is nézhetsz, ahonnan némi extra bevételre szert tehetsz.

A principális hozzáállása meg ultra gáz, gondolom neki is kenyérre kell amit nem fizet ki neked...

2020. szept. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
0%
és mit szólnál egy lelki támogatáson alapulóhoz
2020. szept. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
Munkahelyet kell változtatni. Leírtad milyen kiadásaid vannak. Nagyjából tudod milyen fizetés lenne megfelelő számodra. Elég szomorú, hogy ilyen munkakörben nem tudnak annyi fizetést adni amiből fedezni tudnád a mindennapi megélhetésedet. A szüleidhez visszaköltöznél, már azzal is csökkenteni tudod a kiadásaidat. 2 megoldás létezik: haza költözöl vagy jobban fizető munkát keresel. Ez miatt ne legyél önbizalomhiányos az ismerkedésnél, mert nem állandó probléma csak átmeneti.
2020. szept. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

#1 Nagyon diplomatikusan erre csak annyit mondok, hogy nem lenne rá időm, ez nem egy hétköznapi fixen 8 órás munka.

#2 Azt megkapom a barátaimtól és családomtól.

#3 Kivitelezhetetlen, a szüleim 240 km-re élnek tőlem. Folyamatosan nézem az álláshirdetéseket több portálon és facebook csoportban, fizetés mindenütt megegyezés szerint van, ami gyakorlatilag ugyanezt az összeget jelenti. Nemzetközi irodában kereshetnék jobban, olyan helyre semmiképp nem mennék, nagyon távol áll tőlem.

2020. szept. 3. 11:29
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

"Az elvégzett munka mennyisége és súlya cseppet sem áll arányban a munkabéremmel."


"Isten hozott nálam öcsém ez a való világ!" - nyekeregte Ganxta Zolee 25 évvel ezelőtt. Sajnos ez már csak így működik, általában picit sincs arányban az elvégzett munka nagysága és hossza az érte kapott juttatással. Majd ha te is principális leszel, akkor dől a lóvé, mikor kihasználod szerencsétlen jelölteket, ahogy ő teszi veled. Az ügyvédbojtárokkal mindig így jártak el, ez nem új dolog, most megismerheted idősebb kollégáid "lelkivilágát", hogy nem véletlen vannak olyan szép előítéletek az ügyvédekről. Vagy ment át közjegyzőnek. Azok nem akkor szemetek és minimális munkáért kaszálnak hatalmas összegeket.


Ráadásul most gyűrűzik be csak igazán a válság, úgyhogy ezt a pár évet ki kell bírnod így. Utána lesz jobb, rengeteg per lesz majd + egyéb elintéznivalók, de addig marad ez.

2020. szept. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
16%

Ügyvédként gondolom majd pénzes pasid lesz. Akkor majd vele is kimatekozzátok, hogy mindent feleztek?

És jobb ha tudod, egy magamfajta FÉRFI számára alap, hogy anyagilag IS támogassa a nőjét. Pl.: Ha te most hozzám költöznél, akarnád fizetni a "lakbért"? És ha nem fogadnám el, akkor inkább szakítanál?

2020. szept. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
16%
Jogászként a sereg vagy a rendőrség nem lenne jó melóhely neked?
2020. szept. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
92%
Válts munkahelyet ha nem elég a pénz. Így sosem jutsz egyről a kettőre.
2020. szept. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

6.


Ez szép, de az ilyen klasszikus gondolkodás általában maga után vonja a nő szerepének szintén a régi időkben való kezelését, tehát "kész legyen a vacsora, mire hazaérek" és "nyitva legyen a Lóbányai, mikor behozza" szinten.

2020. szept. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

#5 Ügyvéd szeretnék lenni a szakvizsgázást követően, így nem szeretnék elmenni sem közjegyzőjelöltnek, sem más jogi területre. Sok ügyünk van jelenleg is, cseppet sem panaszkodhatok ilyen téren. A munkámat szeretem, a fizetésemmel nem vagyok elégedett.

#6 Rosszul gondolod, soha nem mentem, nem is fogok anyagi helyzet alapján párt keresni. Nem fogok senkivel pár hét után összeköltözni, ilyen horderejű döntésekhez idő kell.

#7 Egyik sem opció, lásd #5 válaszom.

#8 Valóban ez lenne a legkézenfekvőbb, de nem találtam még olyan állashirdetést, amiben hasonló profilú, kisebb iroda keresne jelöltet jelentősebb, transzparens módon kiírt (nem megegyezès szerint alakul a fizetés) anyagi juttatással.

2020. szept. 3. 12:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!