Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Melyik lehet az optimális,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik lehet az optimális, tudatosan választott életmód a jövőre nézve? Optimális lehet-e bármelyik is?

Figyelt kérdés

A kérdésfelvetés onnan jön, hogy úgy érzem tudatosabbá kell válnom párkapcsolati szempontokból. Eddig nagyjából azaz elv vezérelt, hogy komoly kapcsolatot kerestem, és a párválasztásnál mindig az olyan szempontok döntöttek, amik a kapcsolatok későbbi részében fontosabbak. Például gyerekvállalási hajlandóság, intelligencia, hosszútávú tervek, stb. Ha megvolt a kémia, illetve ezekben a dolgokban egyeztünk, akkor bátran vágtam bele a kapcsolatokba. Amiben meg nem passzolunk, "majd össze csiszolódunk". Hát nem így lett.. Ez odáig vezetett, hogy 31 éves koromra, néhány nővel kb 12évet voltam összesen komoly kapcsolatban, de valamiért mindig vége lett. Kicsit elvesztegetett időnek érzem ezt.

Nem hinném, hogy a nők a hibásak, ezért magamban próbálok változtatni. A hozzáállásomon és talán ha tudatosabban állnék hozzá, jobb irányba mozdulnék.

Szóval itt a választási lehetőségek. Tudom, elég szélsőséges lehetőségek, de jól elkülöníthető 3 irány és hozzáállás. Én az első felé húznék, de az inkább ábránd, mint megvalósítható terv.



2020. szept. 12. 15:53
A kérdező szavazást indított:
Kompromisszum és megalkuvás nélkül keresni és várni az igazit. Hátha létezik olyan.
Lazábban élni, kalandozni, csajozni, komoly kapcsolatokat kerülni és "véletlen" teherbe ejteni valakit.
Teljesen elzárkózni mindennemű komoly, vagy laza kapcsolattól. Másban megtalálni az élet örömeit, illetve béranya felfogadása.
13 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem lesz soha olyan, aki minden pontodnak megfelel. Szerintem jól csináltad eddig, inkább azt vedd fel a listádra, hogy legyen kompromisszumkész, és te is légy az. A "majd összecsiszolódunk" kérdéskörökön, ha számodra nem annyira fontos, akkor engedd el. Ha fontos, akkor kérd meg, hogy változtasson, vagy találjatok egy olyan kompromisszumot, ami mindkettőtöknek jó. Ha nincs ilyen, vagy nem hajlandó, akkor engedjétek el egymást. Ne várj a csodára, hanem kommunikálj.
2020. szept. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1# ez történt eddig.
2020. szept. 12. 16:01
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Mindenkinek mást jelent a párkapcsolat.

Akinek a szerelmet jelenti, annak mennyország 12 év szerelmi kapcsolat(ok)ban, a legnagyobb beteljesülés, nem elvesztegetett idő.

Akinek ez veszteség, az meg felháborító külső szemmel, mert fel akartad használni valamire a partneredet, nem azért voltál vele, mert ez boldoggá tett téged, vagy boldoggá akartad ezzel tenni őt.

2020. szept. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Fordítva ülsz a lovon. Nem szempontok alapján kell párt választani, hanem a párodat a szempontokhoz igazítani. Mire gondolok? Ne olyan csajt keress, aki gyereket akar, hanem zúgasd magadba a párodat annyira, hogy minden vágya legyen a te nagyszerű génjeidet a sajátjaival vegyítve életet adni valakinek.

Ez persze nem elég, csak az alap. Ami fontos, hogy a kapcsolatot ápolni kell. Odafigyelni a párodra, és nem a telefont buzerálni, mint ahogy az manapság szokás. Időnként nem csak a testét, a lelkét is meg kell tudnod ölelni, hogy igazi nőnek érezhesse magát melletted. Kihívód mindig lesz! Ő kerül a mérleg egyik serpenyőjébe, te a másikba. Tudat alatt érvek, ellenérvek, jő és ossz tulajdonságok, stb csapódnak mindkét oldalra. Neked az a dolgod, hogy mindig a te serpenyőd legyen a súlyosabb, a masszívabb. Azt szoktam mondani, emeld királynői rangra asszonykádat, ha király akarsz lenni a saját kis birodalmadban.

2020. szept. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Úgy látom nem értitek a kérdést álomférfiak!

Amúgy értem én amit írtok, részben egyet is értek vele. De most én is kitudnám forgatni az írásotokat. Például 4-es: Ha valakit szeretek miért akarnám megváltoztatni? De ne játszunk már ilyen, ki tudja jobban durrogtatni a bullshiteket játékot. Mert az élet nem így működik.

2020. szept. 12. 16:36
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Csinálj, amit akarsz, a te életed. Viszont egyik ember sem tökéletes. Te sem.
2020. szept. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 benne van az írásban is, hogy nem a nőket hibáztatom a becsődölt kapcsolatok miatt. Szóval tisztában vagyok vele.
2020. szept. 12. 17:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Tanulj a kapcsolataidból! Próbáld átgondolni minél reálisabban, hogy te miben lehettél volna jobb, mit kellett volna másként. Azt is, hogy mi az, amiben már nem várod az összecsiszolódást, mi az, amiről idővel kiderült, hogy fontosabb, mint gondoltad, és mi az, amire úgy gondolod, hogy nem fontos, nem kizáró ok.

Aztán kezdj el ismerkedni, legyél nyitott, élvezd a pillanatot. Ne bánd, ami jó volt, akkor se, ha vége. Idővel fogsz találni olyat, akivel sikerül révbe érned. De ehez kell az is, hogy ha látod, hogy nem ő lesz az "igazi", akkor elengeded. Kis dolgokban összecsiszolódhattok, de ha nem működik, akkor időben tegyél a végére pontot.

2020. szept. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!