Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Baj, ha férfiként azt látom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj, ha férfiként azt látom, hogy teljesen igazuk van az ultrafeministáknak és férfiként csak akkor érdemes létezni, ha vonzó vagy a nők számára?

Figyelt kérdés

Nincs semmilyen rejtett alárendelődési vágyam vagy ilyesmi, teljes realitás, hogy manapság, hogy nem kell fizikailag harcolni meg az erőkifejtések egyre nagyobb részét is gépek végzik nincs funkciója a férfiaknak.


A nők a SZÁMUKRA VONZÓ férfiaknál akarják, hogy bizonyos tulajdonságoknak megfeleljenek. Értük odáig vannak, ők kezdeményeznek, egymással rivalizálnak, a többiek meg tehetnek bármit, sosem érnek el semmit. Maximum szolgálhatják a nőt és minden esetben lose-lose szituációban vannak, mert vagy szolgálják tovább és a maximum amit kaphatnak a barátzóna, vagy mikor már nem bírják tovább, akkor kifakadnak és ők lesznek a gonosz incelek, akikre rásütik, hogy minden eddigi tulajdonságuk azért volt, hogy megkaphassák a nőt.


Mi van, ha igazából csak a jutalom nélküli örökös szolga státuszból van elegük?



2020. okt. 5. 20:58
1 2
 1/14 Noren1989 ***** válasza:
57%

Ha egyetlen örömöd az életben a pina, akkor teljes mért3kben igazat adok.


Aludj jól, nézd még meg, hogy a tv Maci betakargatta-e a Paprika Jancsit.

2020. okt. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Az teljes egészében egyéni döntés, hogy leszel-e valakinek a lábtörlője, vagy sem. Ha ki lehet használni, meg fognak találni azok, akik kihasználnak. Nem azért, mert a nők számító dögök, hanem mert sajnos nagyon sok ember kihasználja a többiek gyengeségét. Ez nem nem specifikus.

Azzal viszont egyetértek, hogy ha se a jellemed, se a külsőd nem megnyerő és nem tudsz, vagy nem akarsz pénzben kompenzálni, akkor nem sok esélyed van.

Ugyanakkor bőven van lehetőség a képességeid, külsőd, jellemed formálására.

Nagyon fontosak az alapok amikkel születtél, illetve amiket gyermekként kaptál, de felnőttként a te felelősséged alakítani az életed.

Nekem mindig visszás érzést kelt, mikor valaki eltemeti magát, ahelyett, hogy dolgozna a probléma megoldásán. Lehet, hogy attól se lesz jobb, főleg nem azonnal, de legalább megpróbálta. Az esélyt megadta magának és büszke lehet az eredményeire. Ez a belső változás pedig magával hozza a külső világ változását is jellemzően.

Hogy az alap kérdésre válaszoljak: a te dolgod kinek mit hiszel el, vagy kivel értesz egyet. Nekem nem baj, ha értéktelennek tartod magad. Ez csak neked baj és csak te tehetnél ellene.

2020. okt. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Nem kell szolga, és nem fogom tálcán sem kínálni magam.

Az egész elképzelésed a párkapcsolatról téves. Pont azért párkapcsolat, mert a felek egyenrangúak, megtalálják mindketten a keresett tulajdonságot és külsőt az ellenkező nemű ismerkedés során, létre jön a szimpátia. A párkapcsolat eljutásához, viszont mindkét fél tesz valamit a maga módján.

A hazudozás, felvett megtévesztő viselkedésminták, unszimpatikusak nem vezetnek eredményhez, mind barátzónába kerülnek.

2020. okt. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"Nem azért, mert a nők számító dögök, hanem mert sajnos nagyon sok ember kihasználja a többiek gyengeségét. Ez nem nem specifikus."


Igen, így van, de míg egy iskolában tudok iskolát váltani, egy munkahelyen tudok munkahelyet váltani, akár szakmát is váltani, addig a nők esetében vagy vonzó vagyok a számukra, vagy nem.


Ha egy nő sem tart engem vonzónak eléggé ahhoz, hogy velem legyen érdek nélkül, akkor bármit is teszek, bárhogyan is fejlesztem önmagam, maximum készpénz helyett más egyéb dolgokkal fogok "fizetni" akár csak azért, hogy egy nő legyen mellettem, akár azért, hogy végül beadja a derekát, de nem azért fogja, mert vonzódik hozzám, hanem mert én rakom őt az önfejlesztés miatt növekvő státuszom miatt dilemmába és míg huszonéves korban egyértelmű volt a döntés (hogy barátzóna->kosár vagy párkapcsolat esetén az első opció működött kérdés nélkül), addig 30 körül már nem olyan egyértelmű és gyakran dönt a nő a második opció mellett.


A külsőmért megtettem amit lehetett normális keretek között. Ha ennél többet tennék (metroszexualitás, státusszimbólumok, páváskodás) az egyrészt nem én lennék, másrészt pont abba a negatív spirálba ugranék vissza, amiből egész eddig menekültem. Sokkal több pénzre lenne szükségem, ami miatt újra belekényszerülnék akkor is a mókuskerékbe, amikor nem akarom. Miért? Nem önmagamért, hanem a nőért, aki csak úgy fogad el, ha státuszt villantok. Olyan nő meg nem kell, aki csak a látható vagyon miatt lenne velem.


#3: "Pont azért párkapcsolat, mert a felek egyenrangúak, megtalálják mindketten a keresett tulajdonságot és külsőt az ellenkező nemű ismerkedés során, létre jön a szimpátia."


Ha ez így lenne, akkor nagyon sok ember boldog kapcsolatban élne. De akkor kérdezem tőled, mik azok a keresett tulajdonságok, amik miatt egy nő benne marad egy bántalmazó kapcsolatban? (akkor is, ha nincs gyerek, hitel, stb.)


Mik azok a keresett tulajdonságok, amik miatt egy nő újra és újra megbocsát a megcsalásért vagy a férfi kedvéért (nem azért mert ő is akarja) belemegy hármas szexbe vagy akármi másba?


Mik azok a keresett tulajdonságok, amik miatt egy nő tart el egy olyan férfit, akit nem azért kell, mert átmenetileg elvesztette az állását és nagyon szégyelli magát emiatt, hanem mert alapból egy léhűtő tróger típus, akiből sosem lesz nemhogy családfenntartásra alkalmas egyed, de még önmagát is csak azért tudja fenntartani, mert egy csövesbánat, aki mindenkin élősködik, akin csak tud?


Sorold már fel mik azok a keresett tulajdonságok, amik ezt a 3 elég gyakran megfigyelhető és jellemző dolgot ellensúlyozzák annyira, hogy a nő ilyen kapcsolatban maradjon vagy újra és újra ilyenekbe kerüljön.


Mert erre a nők válasza vagy az szokott lenni, hogy "minden férfi szemét" (ami nem igaz), vagy az, hogy "mi megjavítjuk, nem lecseréljük" (ahol azért mérlegelni kell, hogy mi az, amit lehetséges javítani és mi az, amit nem) vagy "egy kapcsolat a kompromisszumokról szól, én se vagyok tökéletes, gyakran elsózom a pörköltet" (ahol meg szintén el kell gondolkozni hogy mennyi kompromisszum és mennyire egyoldalú).


Ha a párkapcsolat patikamérleg alapján működne, akkor nagyságrendekkel többen élnének boldog vagy legalább kielégítő párkapcsolatban. De a helyzet inkább az, hogy már ott elbukik a dolog, hogy túlságosan felülértékelt a külső és olyan ösztönvezérelt dolgok, amiknek egyáltalán nincs jelentősége a modern korban, ellenben az ilyen tulajdonságokkal bíró egyedek (mindegy, hogy férfi vagy nő) gyakran vissza is élnek vele, ami egyértelmű is, hiszen ha valaki népszerű az ellenkező nemnél az szigorúbb szempontok szerint fog válogatni.


"A hazudozás, felvett megtévesztő viselkedésminták, unszimpatikusak nem vezetnek eredményhez, mind barátzónába kerülnek."


Nem tudom, de nekem nem kellenének hazug, megtévesztő barátok. Én férfiként a barátaimban is ugyanazokat a tulajdonságokat keresem, mint a leendő páromban:


őszinteség, közös érdeklődési kör, korrektség, normális, nyílt kommunikáció


Az egyetlen különbség, hogy a párkapcsolathoz kell még a vonzalom és még néhány olyan fontos dolog, ami barátságnál elhanyagolható.


Ilyen az, hogy együttélésre alkalmas legyen, passzoljon az életstílusunk és a hosszútávú életcéljaink.


Ha csak vonzalom van, de az utóbbiak nincsenek, akkor lehet belőle szex, de párkapcsolat nem.


Ha utóbbiak megvannak, de vonzalom nincs, akkor barátzóna.


Ha pedig mindkettő megvan, akkor lehet párkapcsolat.


És itt az eltérés, hogy mindig a nő választ. Tehát hiába szenved sok nő rossz kapcsolatban vagy mert nem találja az igazit, neki kell(ene) esélyt adni, mert a férfi csak azokból tud válogatni, akik vonzónak találják őt.


Hiába mutatok rá akármelyik nőre, hogy "én elfogadnám őt is meg őt is meg őt is" ha egyiknek sem kellek.


És egészséges önkritikával rendelkezem, nem akarom meggyőzni a luxushoz szokott plázacicát, hogy ezek csak felszínes külsőségek és válasszon inkább engem, mert számára ezek fontos dolgok és nem fog lemondani róla.


De mikor azt látom, hogy mindenben (szó szerint mindenben) jobb vagyok a jelenlegi rossz kapcsolatánál vagy az exeinél, akkor nem értem miért nem tud hozzám vonzódni.


És gyengébbek kedvéért: Nem úgy megyek oda hozzá, hogy "Szia, xy vagyok, jobb vagyok az exeidnél ebben és ebben és ebben." meg nem is bankszámlakimutatással és hasonló felszínes dolgokkal, hanem kapcsolódunk valamilyen közös dolog által, beszélgetünk, látszólag jól érzi magát, gyakran ő keresi az én társaságomat, de valahogy nem jutunk semmire.

2020. okt. 5. 22:36
 5/14 FoxtrotLidérc ***** válasza:
Nem tudom, ember... Számomra abominábilis az a felállás (oda-vissza), hogy csak addig vagyok érdekes valaki számára, amíg mindenben az ő f*s*s elvárásai érvényesülnek. És ha már nem tudok magamból többet adni? Akkor eldobnak, mint egy felpúposodott akkumulátort? És akkor "élhetek boldog kiégettségben" rágódva a nap 24 órájából 20-ban, hogy hol siklott ki az életem?! Nem értek egyet azzal, hogy bárkinek is alárendeltnek kellene lennie. Milyen áldozatot fog tudni ÉRTED hozni egy ilyen sz**házi v**ina? Ja hogy semmit?! Ja hogy csak üres elvárásokat támaszt irányodba? Komolyan egy szolga akarsz lenni egész életedben?! Jó étvággyal megette a fene az egészet, ha a partnered igazából nem is vonzódik hozzád, csak VAN melletted. Egy párkapcsolatban EGYMÁSÉRT, KETTŐNKÉRT hozunk áldozatokat! Ez ha nem így van, akkor kár a gőzért.
2020. okt. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Kezeld a nőket ugyanolyan emberként és kész. A többi csak túlbonyolítás.
2020. okt. 6. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ultrafeministák azt se tudják, hogy fiúk vagy lányok, épp az ő hülyeségeiknek akarsz megfelelni?:D A többiekre koncentrálj, akiknek normális világnézetük és elvárásaik vannak, az ultrákból meg majd lesznek "kedves" feljelentgetős szomszédnénik.
2020. okt. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
örülnék hogy ha elgondolkoznál hogy vajon tényleg az általad felsorolt két kategória létezik-e vagy csak leegyszerüsited.
2020. okt. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
"Azzal viszont egyetértek, hogy ha se a jellemed, se a külsőd nem megnyerő és nem tudsz, vagy nem akarsz pénzben kompenzálni, akkor nem sok esélyed van" hát nem a jó nőknél .marad a saját szinted vagy rosszabb.nem kéne jobbat várni magadnál
2020. okt. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

W aki csak úgy fogad el, ha státuszt villantok" keress olyat aki nem ilyen.

" (mindegy, hogy férfi vagy nő) gyakran vissza is élnek vele, ami egyértelmű is, hiszen ha valaki népszerű az ellenkező nemnél az szigorúbb szempontok szerint fog válogatni." az mióta visszaélés ha valaki a saját szintjén keresgél és nem adja alább?amugy meg a visszaélés se egyértelmü .van aki tudja kezelni a népszerüséget.szóval nem egyértelmü a visszaélés.ha valaki magasabb szinten van akkor nyilván hogy több kritérium lesz ez logikus is és ez nem szigoruság meg szemétség.

2020. okt. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!