Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nem vagyok jó a beszélgetésben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem vagyok jó a beszélgetésben így sosem lesz barátnőm?

Figyelt kérdés

Nem tudok sokat beszélni, sokszor nem tudok mit mondani. Így sosem lesz barátnőm?

Ha már ismernék egy lányt akkor gondolom nem olyan nagy baj ha nem beszélek sokat, de az elején kéne mert máshogy nem tudjuk megismerni egymást.


2020. okt. 28. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hülyeségnek fogod tartani. Én ezt játszom, ha nincs témám:

- körbenézek, megnézem milyen tárgyak vagy dolgok vesznek körbe

- már is van pár: ablak, monitor, fal, pohár, ecset

- válasz ki 1et, és legyen a témád alapja


- pohár: kávé, tea vagy amit belelehet tölteni vagy hozzá kapcsolódó téma

- ecset: festék -> szokott festeni? -> vagy rajzolni? -> ha más rajzáról van szó? -> múzeum?

- fal: falmászás -> sport téma vagy falrajz -> egy élmény beszámoló, ami falrajz megtetszett és miért


Rengeteg témát kilehet hozni.


Meg jó hatása van, ha érzelmesen beszélsz. Igaz, kicsit melegen hangzik, de női fülnek nem. Nő számára fontos, hogy a férfinak is legyenek érzései. Gyereknevelésnél fontos tényező. ;) Ha meg a mondandódat kibontod, és magadtól megválaszolod azokat amiket visszakérdeznél (lásd alább), akkor már is hosszabb lesz a mondandó. :)


Ha meg érdeklődsz, akkor ne sablonos legyen, hanem ami téged érdekel. Merülj el benne, és bonsd ki. Azaz ha "hova mennél el szívesen?"-re mond valamit, akkor kérdez vissza, hogy "miért azt választottad?". Ne csak a válaszra koncentrálj, hanem a lelkét célozd meg. Miért azt válaszotta? Miért szereti? Mit kedvel benne? Stb.

2020. okt. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én később is ugyanúgy igényem a hosszú beszélgetéseket, mint az elején. Az egy dolog, hogy megismered a másikat, de akkor az x. hónap után elég csak arról beszélgetni, hogy mi kell a tesco-ból? Nekem ment már erre rá kapcsolatom. A valós kommunikáció nélkül a két fél eltávolodik egymástól.

Ettől függetlenül vannak olyan lányok akiknek nincs igénye a kommunikációra. Ismerek ilyet, de neki úgy általában a többi ember társaságára sincs igénye. Egy hasonló lánynak pozitív lehet, hogy hallgatag vagy.

De én soha nem értettem embereknek miért van szükségük társaságra ahhoz, hogy kussban üljenek otthon, vagy némán a gondolataikba merülve kiránduljanak.

Számomra pont az adja az élményt, hogy hallhatom a másik gondolatait, tisztában lehetek azzal, mit hogyan lát, mit érez, mi foglalkoztatja. Ha csöndben akarok tevékenykedni azt egyedül sokkal kellemesebb.

De elértem a tárgytól.

Van esélyed párt találni, de ahhoz vagy nagy szerencse kell, hogy olyat találj aki szintén nem szeret beszélgetni, vagy legalább jó hallgatóságnak kéne lenned. De ha nem tudod mit mondj, akkor ez is bukta, mert a jó hallgatóság, amellett, hogy figyelmesen végig hallgat, képes reflektálni a hallottakra. Semmiképp ne add fel, de szerintem érdemes elgondolkozni azon, mi okozza a problémádat.

Olyan ember a világon nincs, akinek nincs véleménye, akiből nem vált ki gondolatokat az amit a másik mond, akinek nincsenek kedvelt témakörei és élményei amiket megoszthat. Olyan ember viszont van, aki nem tanulta meg kezelni a kommunikációs helyzetet és ezért lefagy, sarokba szorítva, kellemetlenül érzi magát, mert nem biztos abban mik a megfelelő válaszok. Ha lenne igényed a beszélgetésre csak "nem megy" akkor ebbe az irányba kell elindulni, mert szerencsére ezek a belső gátak leküzdhetők.

Ha csak szimplán annyi a gond, hogy alapvetően igényed nincs arra, hogy társalogj, akkor olyat kell keresni akinek szintén nincs, aztán kiderül ez így jó párosítás-e.

2020. okt. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ha már ismernék egy lányt akkor gondolom nem olyan nagy baj ha nem beszélek sokat,"


Kérdező, párkapcsolatot szerinted mégis hogyan kell fenntartani? Jelbeszéddel?

2020. okt. 29. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
Ne ijedj meg. Lesz barátnőd.
2020. okt. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
17%
Ez egyáltalán nem számít. Ha jól nézel ki, akkor úgy is buknak rád a csajok, hogy egy értelmes mondatot nem tudsz kinyögni. Ha nem nézel ki jól, akkor pedig lehet a legjobb dumád a világon, akkor sem kellesz egy nőnek sem.
2020. okt. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!