Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit tennél ha átlag diplomás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennél ha átlag diplomás (pl ápoló, szociális munkás, kormányhivatalnok) állami alkalmozott Jóskapista volnál 230 nettóért és fejedbe vennéd, hogy emiatt nincs értelmes, átlagos barátnőd (nem 100 kilós, 55 éves eladó Marika néni)?

Figyelt kérdés
2020. okt. 31. 18:00
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Oké, akkor a példádnál maradva, marad 120.000, mondjuk ha kb. 50 a rezsi, 70-ből meg szerintem egy személyre bőven kijön a kaja + egyebek. Lehet, nem a L'oreálos "mert megérdemled" szinten, de lesz pénz húsra, zöldségre, samponra, új cipőre.

Ha már ketten laknak a lánnyal, albérlet és rezsi feleződik.

Idővel remélhetőleg lesznek gyerekek is, de addigra normális esetben a fizetésük is több lesz (munkatapasztalat stb.), család is besegít majd, ha tud.


Egyedülálló fiatal azért meg tud élni szerintem ennyiből úgy, hogy komolyabb hiányt semmiből sem szenved. Én 140.000-ből saját lakásban vígan elélek (tehát nem fizetem a 100.000 albérletet).

2020. okt. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

"Én 140.000-ből saját lakásban vígan elélek (tehát nem fizetem a 100.000 albérletet)."


140-ből én is elélek saját lakásban, de mivel a saját lakást nem örököltem, ezért sok-sok év spórolás kellett hozzá, hogy megvegyem, az meg nem jött volna össze akkor, ha csak 140-et keresek...

2020. okt. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
0%
nem is értem aki ilyen 230 ezer ft körül keres. mit csinál? bármelyik jöttment szakmunkás a fél milliót simán megcsinálja. ül egy asztal mellett és les ki a fejéből ennyiért?
2020. okt. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

De 230.000-ról volt szó, nem 140.000-ről.

Most ha kb. 100.000 egy albérlet (lakótárssal vagy városszélen biztos kijön), akkor te is beismered, hogy ennyiből meg lehet élni?

Hitelnél törlesztőt nem vágom, de erre írtam, hogy ott már jó esetben nem egyedül van az ember, és a család is segít, ha tud (igen, sokszor nem tud sajnos). Illetve addig már a fizetés is nőni szokott.

Nem azt akartam írni, hogy mindenki éljen örökre nettó 230.000-ből, hanem hogy egy egyedülálló fiatalnál ez még teljesen normális.

2020. okt. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Pl. PhD hallgatógént is huszonévesen 2 évig 140-et, majd 2 évig 180-at keresel havonta. Ha maradsz utána az egyetemen, nem fogsz sokkal többet keresni később sem.

Jelenleg postásként havi 140.000-et keresek nettó :D

2020. nov. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
A tanári fizetések is nagyon szépek: 130 ezer 5 év egyetem után 2 szakos mesterdiplomával.
2020. nov. 1. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Sokan elfelejtik , hogy a kőműves azért kemény fizikai munka , nem mindenki bírja 10-12 órában.. A másik pedig , jó szakember sem feltétlen lessz valakiből,a harmadik 2 ezer óránként magyarban felejtôs ,, max 1500 ha kened vágod ,de a földön maradva inkább 800-1000 forint.
2020. nov. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

"De 230.000-ról volt szó, nem 140.000-ről.


Most ha kb. 100.000 egy albérlet (lakótárssal vagy városszélen biztos kijön), akkor te is beismered, hogy ennyiből meg lehet élni?"



Meg arról, hogy elég kevés embernek van tehermentes saját lakása, és ha abérletet kell fizetni, akkor az kapásból rezsi nélkül a fele, plusz valami közlekedés. Bp-en ennyi pénzt úgy el lehet tolni, hogy észre sem veszed mire ment el, nem kell nagylábon élés.

2020. nov. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

"max 1500 ha kened vágod ,de a földön maradva inkább 800-1000 forint."


Lehet, hogy vidéken így van, de Bp-en, ha közepesen jó munkát végzel, akkor simán 2000 felett van az az órabér, inkább 3000.


És mellette nem találsz szakit, mert kis munkát be sem vállalnak (kis munka egy 5nm-es fürdőszoba, mert éppen valahol egy komplett családi házat csinál), előre be vannak táblázva hónapokig.


Ezekből kifolyólag amikor a mester egy fél napos munkárt (4-5 órát volt itt) bemondott egy 40 anyag+40 munkadíjat, akkor szemrebbenés nélkül fizettem, mert végre kijött, és megcsinálta.

2020. nov. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

De pont ezt írom, hogy 90.000-rel keresek kevesebbet postásként, mint a fent említett 230.000 nettó fizetés, és normálisan megélek.

Vagy én matekozok valamit félre? Nem látom, miért mindig a saját lakáshoz lyukadunk vissza.


Aztán ne haragudj, ha én írtam hülyeséget, de úgy gondoltam, ha nem lenne (a nyilván örökölt) saját lakásom, viszont 90.000-rel többet keresnék, akkor abból a 90.000-ből meg tudnám oldani valahogy a lakhatást (albérlet vagy törlesztő), esetleg kicsit csökkenteni is tudnám az egyéb kiadásaimat.

De beismerem, ebben nincs sok tapasztalatom, szóval lehet, hogy tévedek.


Mellesleg dolgoztam raktárosként is, ugyancsak hasonló (kicsit több) fizetésért, és valahogy ott is normálisan megéltek az emberek, voltak párkapcsolataik. A postán is ezt látom, hogy férfi kollégák finom házi kosztot hoznak ebédre, rendesek, soknak van barátnője, felesége, gyerekei. Persze nem mindegyiknek, de ha nekik sikerülhet, szerintem diplomás 230.000 nettóval is összejöhet a dolog.

Azért szerintem sokan örülnének ennyi fizetésnek, Budapesten is!

2020. nov. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!