Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Így születnek az incelek?

Figyelt kérdés

Senki nem születik incelnek, gyilkosnak, prostituáltnak, stb. Az élet teszi azzá.


És kár azzal jönni, hogy "engem is szekáltak a suliban, engem is levegőnek néztek a nők, én is futottam bele kihasználós nőkbe" mert még egypetéjű ikreknél sem ugyanaz a külső hatás hat a két emberre, hát még két különböző személyiségű, külsejű, családi hátterű emberre.


Ha végignézünk a társadalom idősebb 30-40 fölötti korosztályán már kialakult személyiséggel, akkor a következőket láthatjuk. Ha párkapcsolatokra szűkítjük le a kérdést.


1. Teljes életet élt, olyasmit, amilyet elképzelt magának. Ha ki akarta élni magát, volt lehetősége, ha már eleve monogám stabil kapcsolatban képzelte el az életét, akkor ez jött össze neki élete korai szakaszában.


2. Közepes, áltagos életet élt, voltak sikerei, voltak kudarcai. Ha ki akarta élni magát, teljesen nem sikerült, de azért néhány dolog összejött neki. Ha stabil, monogám párkapcsolatot akart, akkor voltak neki, több is, de mindegyik véget ért, viszont volt, amelyikből tanult és segítette, hogy a következő már jobb legyen.


3. Semmi sem jött össze vagy nagyon elhanyagolható és az is legtöbbször kudarc volt vagy tanulni se tudott belőle, mert még a pszichológusai is értetlenül állnak afölött, hogy hogyan lehettek neki ilyen fura élettapasztalatai. Az állatorvosi ló mintapéldánya.


És az egész mindenkinél valahol legkésőbb kamaszkorban kezdődik el. Aki népszerű a nők körében, annak szilárd személyisége alakul ki már egészen fiatalon, hiszen egynél több nő is rendelkezésére áll, nem ahhoz az egyhez kell hasonulni, így ösztönösen jön számára az asszertív önkifejezés, hiszen így sem marad magányos. Legalábbis huzamosabb ideig, vagy alapból olyan személyiség, hogy vágyik is a magányra.


Az átlagos embereknek is csurran-cseppen valami, de ott már kisebb-nagyobb kompromisszumokra van szükség. Ha megtalálja a zsák a foltját abból kielégítően funkcionáló kapcsolat jöhet létre, de a külső szemlélő számára látható, hogy az a kapcsolat is mennyire beteg, még ha a felek úgy is érzékelik, hogy ők mindketten boldogok benne (a mazochista és szadista esete vagy az önzetlen és az önző).


Akinek ez nem jön össze, annak ahogy haladnak az évek, úgy növekszik a kudarccal végződő kapcsolatok mennyisége, de van, amelyik önismereti szempontból legalább hasznos.


Végül pedig a teljesen sikertelen ember az évek múlásával egyre jobban elveszíti identitását, már kóros, beteges megfelelési kényszer alakul ki nála a női nem irányába, amivel egyfajta céltáblát rajzol önmagára, hogy csak hobbiprostikat és aranyásókat találjon meg és a külvilág számára egy torz képet sugároz, mintha csak ilyen nők érdekelnék. Közben meg épp fordítva, iránta tanúsítanak csak az ilyen nők érdeklődést, de azok is kizárólag érdekből.


A magány már szó szerint fizikai fájdalmat okoz neki. És hiába mondják neki, hogy legyen önmaga, hiszen nincs már önmaga. Annyira magányos, hogy fogalma sincs már, mit szeret és mit nem szeret az életben. Mindig a környezete ad neki identitást egy rövid ideig.


Végül úgy érzi már bármi jó lenne neki, bárhol élne a világon, csak legyen valaki, aki igazán szereti.



2020. nov. 16. 20:39
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

#10: Nem beszólás volt, sajnálom, ha megbántottalak vele.


Egy példát hoztam arra, ami szintén csak rajtad múlik, még csak tenni sem kell valamit érte, elég ha csak valamit NEM csinálsz és már ettől eredményeket érsz el benne.


És én - sok nővel ellentétben - sosem zárnék ki a súlya miatt egy nőt, csak legyen benne akarat és vágy, hogy változtasson az állapotán. Akár együtt is élhetnénk aktívabb életet és táplálkozhatnánk egészségesebben.

2020. nov. 17. 01:42
 12/24 anonim ***** válasza:
30%

Én egyetlen ilyen "áldozatot ismerek", viszont van több olyan fiú is a környezetemben, akinek nehezen, vagy egyáltalán nem megy az ismerkedés. A különbség a felfogásban van. Az "áldozat" eleve labilis jellem volt már gyerekként. A családi háttere gyakorlatilag semmit nem adott hozzá pozitív értelemben a szocializációjához. Tipikus kulcsos gyerek volt, akin már tizenévesen látszott, hogy legfeljebb valami gyári meló, vagy alvilági lótifuti munka lesz meg. Valami amihez nem kell sok ész, tudás, akarat.

Na ez pontosan így is lett. Ő szokott az itt olvashatóakhoz hasonlóan megnyílvánulni a nőkről. De mint írtam nem is fogja letenni a doktorit.

A többiek egész máshogy élik meg ezt a helyzetet. Van köztük a 20as évek elején és végén járó is, de abban megegyeznek, hogy továbbra is egyének szintjén gondolkoznak az emberekről és nem fröcsög a genny akárhányszor kinyitják a szájukat.

Ezt lehet fogni az alap jellemükre, a környezetükre, vagy bármire. Szerintem felnőtt emberként a helyzet áldozatának titulálni magad nevetséges. Persze, ha a vonat leviszi a két lábad, vagy a covid elviszi a vállalkozásod, az valóban szörnyű és jellemzően alig lett volna esélyed megakadályozni.

De azt, hogy milyen ember vagy, hogy kik vesznek körül, hogy hol, hogyan élsz, mit dolgozol, azt te döntöd el, illetve a döntéseid határozzák meg.

Ahogy itt valaki írta, ha akarod változtatás. Nehéz meló, nem fair, hogy másoknak alapból meg van az, amiért neked tenned kell, de azzal nem vagy előrébb, ha csak nyűglődsz azon, milyen igazságtalan az élet. Ellenben az idő alatt amit nyűglődéssel eltöltesz tehetnél is magadért.

Te úgy látod a vízfejű barátnak felesleges volt küzdenie, mert így is "csak" annyit ért el, amit a válaszadó egy lottó 5össel is elérhet. Én úgy látom, a tapasztalatait, a tanultságát és az eredményeit nem vehetik el tőle. Azt akivé vált, nem vehetik el tőle. Szemben azzal a lottó 5össel amibe a többség amúgy is bele szegényedik, mert nem tud mit kezdeni a gazdagságával. Emellett nem tudhatod, hogy miért jött össze a nővel, akivel azóta gyermekük lett. Nem csak az az egy opció van, hogy a nő ráfanyalodott ő meg teper, hogy megtartsa. Az alapján amit a válaszadó írt, nem ilyen jellem a vízfejű barát. Könnyen lehet, hogy boldog a kapcsolatában, az életében.

Ahhoz képest pedig, amit suliban jósoltak neki sokkal, de sokkal többre vitte.

Lehet úgyis nézni, hogy neki "csak ennyi jutott", vagy el lehet játszani a gondolattal, hogy talán nem is kell neki több. Nem mindenkinek kell mindig még egyel jobb, még egy kicsivel több.

Az pedig egy párkapcsolatban mindig a másik jellemén, döntésén múlik, hogy hűséges lesz-e, vagy sem.

Szerintem, amennyiben a barát boldog a kapcsolatában és szereti a munkáját, (amit sajnos soha nem tudunk meg) akkor gyakorlatilag elért mindent ami egy boldog élethez kell. Te mégis annyit látsz ebből, hogy másnak könnyebben és gyorsabban meg lett volna.

Szerintem annál nincs nagyobb hiba, mint mikor ahelyett, hogy a saját célokat néznénk, azt figyeljük ki ügyesebb, ki gyorsabb, ki szerencsésebb. Ha Pisti nyer a lottón és lesz egy szép háza, akkor mi a logikus? Az ha én leülök sírni a lerobbant, bérelt panel lakásban amit utálok, vagy ha teszek azért, hogy legyen szép házam? Valójában Pisti szerencséje nem oszt és nem szoroz az én életemre tekintve. Nekem attól nem lett kevesebb, hogy ő meggazdagodott, de attól se lesz több, hogyha utálom őt, vagy magamat a helyzet miatt.

Ez a gondolat, vagy mentalitás a különbség a sikertelen és gyűlölködő, valamint az egészséges lelki világgal rendelkező emberek között. Akik között van rengeteg sikertelen ember is egyébként. Csak ezeknek a sikertelen embereknek még van esélyük kitörni ebből.

2020. nov. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
94%

"És én - sok nővel ellentétben - sosem zárnék ki a súlya miatt egy nőt, csak legyen benne akarat és vágy, hogy változtasson az állapotán. Akár együtt is élhetnénk aktívabb életet és táplálkozhatnánk egészségesebben."


Tehát akkor kizárnád, ha NEM akarna változtatni, ami lényegében ugyanaz.


A másik rész, hogy nőként nem egy project akarok lenni, akit dugható állapotba kell pofozni, hanem kívánatos szeretnék lenni. Rohadt kiábrándító, hogy "itt ez a dagadt disznó, lefogyasztom, 'oszt addig majd becsukom a szemem, de végre dugok".

2020. nov. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
54%
Nem születnek annak viszont a gyilkos dönt ugy hogy gyilkos lesz.ne tagadd már el a felelősséget
2020. nov. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
örülök, hogy már a gyakorin is új szavakat tanul és vagy ezzel alázza a másikat, vagy magára veszi és sajnáltatja magát.
2020. nov. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Eleve hol van az incelseg hatara? Mitol szamit valaki incelnek?


Van egy 20-as evei elejen jaro srac, aki lefekudt vmi idosebb novel, aztan kiment kulfoldre, ott is megdugott par csajt, aztan a virus miatt visszajott, azt mondta, hogy ha visszamegy Magyarorszagra, akkor incel lesz ujra. 2 honapra ra, miutan visszajott, megvolt neki meg egy csaj. De o tovabbra is incelnek titulalja magat.


Ezzel szemben 36 evesen sem voltam novel (es mar nem is leszek).


Szerintetek melyikunk az incel? :D

2020. nov. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
De nem mondhat olyat, hogy incel leszek. Involuntary celibate. INVOLUNTARY. Tehát nem döntés kérdése.
2020. nov. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Marmint ugy ertve, hogy nem fog kelleni a noknek, ha visszajon.... Nem is kellett egeszen 2 honapig :D
2020. nov. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Viszont dönthet úgy, hogy fejleszti magát. Jobb, érdekesebb, intelligensebb ember lesz.
2020. nov. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
És 2 hónapig mit csinált?
2020. nov. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!