Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az egyedülálló anyákat lenéző...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az egyedülálló anyákat lenéző és sokszor megvető férfiak az özvegyen maradtakról is hasonlóan rossz véleménnyel vannak, mint az elváltakról vagy a gyereket egyedül vállalókról?

Figyelt kérdés

Vagy róluk jobb a vélemény, esetleg sajnálják is őket, csak éppen nem kezdenének párkapcsolatot velük?

Nem egyszer kaptam meg a gunyoros kérdést, hogy "És apuci hol van?", mikor kiderült, hogy egyedül nevelem a lányomat. Arra a válaszra pedig, hogy "A temetőben." általában bocsánatkérés volt az instant reakció.

Ez mennyire általános?



2020. nov. 18. 20:50
1 2 3
 11/29 peca1000 ***** válasza:
100%

Az özvegység nem zavar, kivéve ha ő tette el láb alól :)


Az sem mindegy, hogy mennyire tette magát túl rajta, tart e még a gyász.

2020. nov. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
8%

Az egyedülálló anyák legtöbbször ostoba pitsák, akiket amilyen könnyű volt felcsinálni, olyan könnyen táncolnak vissza az exhez.


Az özvegy lét más, ettől függetlenül a gyerek ténye viszont zavarhat másokat, ezt el kell fogadni.

2020. nov. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
79%

Én le merem szögezni, hogy a tények ismerete nélkül meszemenő következtetést levonni butaság, ennek hangot adni meg primitívség. Egy értelmes ember előbb - kulturált módon és stílusban - megkérdezi, hogy mi történt, mi az oka, hogy egyedül neveled a kicsit. Ugyanis lehet tucatnyi oka. Igen, az is lehet, hogy egy egyszeri felelőtlen, buta kaland miatt alakult így. Lehet, hogy egy bántalmazó, abuzív kapcsolatban volt egy "majd időben kihúzom" stílusú pasassal, akinek hát nem sikerült időben kihúzni, utána pedig elmenekült a felelősség elől. De lehet nemi erőszak következménye is. Meg sajnos lehet egy halálos baleset miatt is. Egyáltalán nem ugyanaz ezeknek a megítélése, és szerintem egyébként sem szabad előítéletesnek lenni.

Az igaz, hogy a tapasztalataim nem túl jók az egyedülálló anyukákkal, de itt nyilván azokról van szó, akik nem haláleset, vagy más szerencsétlenség miatt váltak egyedülállóvá. Tipikus eset: felszínes kapcsolat, gyorsan összejönnek, mert a csajnak jó a feneke, és a pasi is egy kigyúrt állat, gyömöszölnek egyet, aztán amikor jön a gyerek, apuci inkább lelép. Vagy egyszerűen csak rájön valamelyikük, hogy lehet, hogy a másik jól néz ki, de egy párkapcsolatra alkalmatlan tapló. Sajnos nagyon sok ilyen egyedülálló anyuka van, akik híján vannak a minimális érzelmi intelligenciának, és/vagy értelmi képességeknek. Meg merem kockáztatni, hogy a többség ilyen. De az a baj, hogy belőlük kiindulva rendes, normális, odaadó nőket is ezekkel az aljanéppel egy kalap alá vonnak. Holott óriási különbségek vannak. Még ha valaki önhibájából is válik egyedülálló anyává (bár azért a dolog legtöbbször nem fekete-fehér, és nem egyetlen emberen múlik), akkor sem kizárt, hogy egyébként egy rendes nő, csak volt egy fiatal kori botlása. Aki pedig megözvegyül, arra abszolút semmi rossz nem mondható. Egy tragikus véletlen miatt vált egyedülálló anyává, és nem azért, mert bármi baj lenne vele.


Egyébként meg simán el tudnék képzelni egy ilyen nővel kapcsolatot. Azzal a feltétellel, ha tényleg társat keres, és nem csak pót-apát a gyereknek. Sajnos ilyennel is találkoztam már...

2020. nov. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
27%
Ha özvegy az tiszta sor! Legalább Nincs semmi probléma a volt apucival.
2020. nov. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

17 évig éltem a férjemmel, majdnem 15 éven át voltunk házasok. A gyerekünk abszolút tervezett, mesterséges megtermékenyitéssel sikerült csak teherbe esnem két évnyi próbálkozás után. Mindketten a harmincas éveinkben jártunk már ekkor, tudtuk, hogy mit szeretnénk, és nagyon boldogok voltunk, hogy végül sikerült. Nem csak érzelmileg, de szakmailag és anyagilag is minden rendben volt, tényleg boldogan éltünk. Próbáltam mindent jól csinálni, és elég volt egy turista, aki reptéren bérelt kisbuszát megszokásból a jobb oldalon vezette.

Nagyon elgondolkodtatott a 13. válaszoló utolsó bekezdése. Ha esetleg olvasod, megkérdezhetem, hogy ezt érzelmi vagy anyagi szempontból tartod inkább valós problémának?

Mivel én magam is nagyon korán, 9 évesen vesztettem el az édesapámat, természetesen tisztában vagyok vele, hogy egy apa nem pótolható, de bárkitől, akit közel engednék magamhoz, alapelvárás lenne, hogy legyen nyitott az együttműködésre a lányommal. Enélkül esélyt sem adnék egy kapcsolatnak. Nyilván nem úgy képzelem, hogy akkor majd innentől kezdve az új társam kapja apák napjára az üdvözlőkártyát, de egy egészséges diskurzus és baráti viszony kialakulását tartanám optimálisnak. Olyan emberrel, akivel ennek a lehetőségét sem látom, semmiképpen nem kezdenék kapcsolatot. Inkább lennék egyedül - még ha már társra is vágynék - még néhány évet, amig felnő a lányom, mint egy olyan konfliktushelyzetet gerjesszek, amely mindenkinek fájdalmat okoz.

Anyagilag szerencsére a legkevésbé sem vagyunk rászorulva egy pótapuka támogatására, sőt, nekem sikerült infarktusközeli állapotba sodornom egy érdeklődőt, amikor megtudta, hogy mennyibe kerül a gyerek iskolája. (Külföldön éltünk és dolgoztunk, a férjem halála után költöztünk vissza Budapestre, és az apai nagyszülőkkel egyeztetve arra jutottunk, hogy a lányom itt is angol nyelven, a brit iskolarendszerben folytatja tanulmányait.)

Viszont hogy valami jóról is beszámoljak: a héten találkoztam valakivel barátokon keresztül, aki teljesen civilizált módon érdeklődött arról, hogy miért maradtunk ketten a lányommal, és a reakciója is teljesen pozitiv volt. Ha akartam volna, találkozhattam volna vele, bár ezt nem találtam jó ötletnek, és köszönettel visszautasitottam. Talán kezdetben még annyira fájt, hogy sokkal inkább felfigyeltem a vállalhatatlan hangnemű megjegyzésekre, és ráadásul pechemre sok random bunkót sodort utamba a sors, de bizakodom, hogy javulni fog a helyzet.

Ahogy korábban emlitettem, természetesen nem várom el senkitől, hogy habozás nélkül a nyakába vegyen egy özvegyet és egy félárvát, de a problémát nem is ez jelentette a számomra, hanem a lesajnáló és sértő megjegyzések amiatt, hogy egyedül nevelem a lányomat.

2020. dec. 14. 01:44
 16/29 anonim ***** válasza:
Nekem meg kapcsolatom sem volt még, ezért nem ismerkedek olyan nővel, akinek van gyereke. Pedig 30 feletti vagyok. Nem illenénk össze, úgy érzem. Én vagyok lemaradásban, nem miatta. Másrészt attól tartanék, hogy az apa/ex mindig ott legyeskedne. Ez nem hiányzik. Az özvegy ennyiből másabb. Amúgy kedvelem a gyerekeket, nem velük van bajom. Inkább a "körülményekkel".
2020. dec. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
16-os, 30 évesen teljesen realisztikus, hogy leendő pároddal közös gyereket szeretnél. Pont ehhez hasonló megfontolásból sem szerettem volna randizni az előző hozzászólásomban emlitett férfival. Én 45 múltam, ő 40 lesz és nincsen saját gyereke - tőlem pedig ezt már nem kaphatná meg. Természetesen bármikor beüthet egy nagy szerelem, amely felülirja az előzetes elképzeléseinket, de elméleti szinten jnkompatibilisnek és konfliktusforrásnak tartom a korát és a gyerektelenségét, ahogy Te is úgy érzed, hogy ebből a szempontból nem ugyanott tartanátok egy gyerekes nővel.
2020. dec. 14. 12:34
 18/29 anonim ***** válasza:
0%
az örvegy a más, ott nem a nő teher róla. Más esetben igen
2020. dec. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
37%
Az a baj, hogy a volt férj, ha él, akkor kb minden szombaton ott lenne és ugye te vagy a leggyengébb láncszem, ha a volt férj kedvet érezne visszakapni a gyereket és az anyját...Sok ilyet láttam már, és az őj pasi repült. Persze aztán megint szétmentek, de a 3. pasin az már nem segít.
2020. dec. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem megvetik, hanem nem akarják más gyerekét felnevelni, ezért tartózkodnak a gyerekes anyáktól.
2020. dec. 15. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!