Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Csak én gondolom azt, hogy az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én gondolom azt, hogy az egész világon itt Magyarországon a lehető legrosszabb a társkeresés?

Figyelt kérdés

Volt tapasztalatom harmadik világgal (afrikai ország) és nyugat-európaiakkal. Illetve Magyarországgal. Ez a három alapján jelentem ki.


Miért gondolom ezt?


Mert az afrikai országban ahol éltem, ott nem volt feminizmus. Azonban ha meghívtam egy nőt valahova mindent én kellett fizessek. Ismerkedéskor mindent a férfinak kell fizetnie a nőre.

Azonban a nők hitelesek, mivel elvárhatják, hogy a férfi fizessen mindent, mivel cserében nem verik a mellüket a "mi erős független nők vagyunk" szöveggel.


Nyugat-Európában, gondolok itt elsősorban Németországgal (ezzel volt tapasztalatom) vagy Svédországra viszont nagyon erős a feminizmus. Sokan egyenes már átesnek a feminácizmusba is. Azonban arról, hogy egy férfi fizessen rájuk még hallani sem akarnak a nők. Tehát lényegében ott is hitelesek a nők. Mivel ugyan verik a mellüket és nagy feministák, hogy "mi erős független nők vagyunk és nincs szükségünk férfiakra", de ők tényleg ehhez mérten is cselekednek, azaz soha nem várják el egy férfitől mégcsak azt sem, hogy egy kávét is kifizessen nekik.


Mi a helyzet Magyarországon?

Itt a nők verik a mellüket, hogy ők aztán ilyen de olyan erős független nők. De azért ha beülnek valahova, azért elvárják a férfitől, hogy ő fizessen ki nekik mindent. Azaz nem hitelesek még önmagukhoz sem.


Tehát összegezve: A harmadik világban a nők elvárják, hogy a férfi fizessen mindent, de cserébe nem femináciskodnak. A gazdag nyugat-európai országokban a nők femináciskodnak, de csakugyan nem várják el, hogy a férfi fizessen rájuk.

Míg itt Magyarországon a nők femináciskodnak, de mégis elvárják, hogy a férfi fizessen ki mindent.


Hasonló a helyzet a kezdeményezéssel is. A harmadik világban egy férfi mindig kezdeményezhet, amikor csak megtetszik neki egy nő. A nő vagy elutasítja vagy sem. A lényeg, hogy férfiként senki nem csinál semmit ha egy nőt pl leszólítasz.

A nyugati országokban tilos férfiként kezdeményezned, mert különben szexuális zaklatás miatt lecsuknak. Pl Svédországban gondolkodás nélkül rádhívná egy nő a rendőrséget ha ilyet tennél. Azonban ott a nők önmaguktól kezdeményezni fognak feléd (a német ex-barátnőmmel is ez volt a helyzet, ő kezdeményezett felém, nem pedig én).

De itt Magyarországon neked férfiként tilos kezdeményezned, mert az "zaklatás". Azonban a nők sem fognak kezdeményezni, mert ahhoz meg nem elég bátrak mint pl nyugatabbra. Így a vége az lesz, hogy nem lesz semmi.


Pont ezek miatt van, hogy több barátnőm is volt harmadik országbeli és nyugat-európai nőkkel is. Míg magyarországival egyetlen egy sem.



2020. nov. 22. 16:29
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem is itt a legrosszabb.


26/f

2020. nov. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
87%
Csak te.
2020. nov. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
88%

Baromságokat írsz. A skandináv országokban tilos kezdeményezned, mert feljelentenek zaklatásért? Hát milyen alpári módon kezdeményezel te?

Nálam már kezdeményezett angol, olasz, ír, izraeli, francia férfi. Mind férfi volt, mind tudott kezdeményezni, mindnek egyértelmű volt, hogy meghív egy kávéra elsőre. Akivel tovább folytattuk, ott a második randin már felesben fizettünk. Cserébe én nem verem a mellem, mert tényleg anyagilag független vagyok, viszont az első randi a férfin szokott nyitni. Ebben semmi képmutató vagy dupla standard nincsen. Hiába hisztizel itt, hiába vered magad a földhöz egy kávé, vagy egy meghívás miatt, aki tud férfiként viselkedni és normálisan bánni a nőkkel, annak minden országban jut nő, aki nem, annak nem. Ennyi a történet, lapozzunk.

2020. nov. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
81%
Csóróként nem mindegy neked?
2020. nov. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
85%

"A nyugati országokban tilos férfiként kezdeményezned, mert különben szexuális zaklatás miatt lecsuknak. Pl Svédországban gondolkodás nélkül rádhívná egy nő a rendőrséget ha ilyet tennél"


Miért hazudsz?

2020. nov. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
80%
Újabb Rinya.
2020. nov. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy miért is nem csajoztal be a világ nagyobbik részén?
2020. nov. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
55%

Dehogy tilos kezdeményezned...volt már norvég és brit barátom és ők kezdeményeztek.


Nagyrészt viszont igaz, amit írsz. Magyarország pont nyugat és kelet határán van és itt nincs élesen kialakulva egyik irányzat sem. Az ember nem tudja, hogy mihez tartsa magát, a feministább nyugati elvekhez, vagy a konzervatívabb keletihez? Emiatt zavaros az egész, ki mit tart normálisnak ismerkedéskor.


De hogy ne csak a nők legyenek kipécézve, a magyar férfiaknál sóherebb népség kevés van a világon...

2020. nov. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy kicsit sarkított írás. De tény, hogy mint ahogy annyi mindennek nincs, ennek sincs itthon "kultúrája".
2020. nov. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:

Mi a nyugat- és kelet határán vagyunk. Van, akit úgy neveltek, hogy a fiú igenis fizessen a randikon, van akit úgy, hogy az első találkozáskor a fiú fizet, a többin osztoznak, és van, akit úgy, hogy a nő fizeti magának az ismerkedés során amit fogyaszt.

Nem gondolom, hogy ha normálisan kezdeményezel, akkor elküldenének melegebb éghajlatra itthon. Eddig soha nem kezdeményeztem (nőként), mégis volt párkapcsolatom. Van, akit elutasítottam, van akit nem.


Lehet, hogy nem jó helyen keresgélsz. Be kell tudni lőni, hogy "milyen ligában van esélyed", mert "megye 3-as" férfival szóba se állnak a "válogatott" nők.

2020. nov. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!