Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németország, Spanyolország és...

Németország, Spanyolország és Magyarország között mekkora a különbség gazdaságilag és életszínvonalat tekintve? Hol a legjobb élni a három közül és hol a legrosszabb?

Figyelt kérdés

Milyen élete van ezekben az országokban egy egyedülálló minimálbéresnek, mondjuk egy takarítónak vagy gyári munkásnak, milyen egy szakembernek, és milyen egy értelmiséginek, mondjuk egy orvosnak?


Mi az amit meg tudnak maguknak engedni?


Hány éven belül vehetnek saját lakást egyedülállóként? (Ha)


Megengedhetnek e maguknak az emberek átlagban autót, albérlet mellett.


Ilyesmik...


Előre is köszi!



2020. nov. 17. 16:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
34%

Gyári melósként/takarítóként sehol a világon nem jó élni, de talán itt nehezebb.


Jól kereső értelmiségiként viszont talán itthon a legkönnyebb, édesanyám fogorvosként (Sopron, Színház utca) jóval többet keres, mintha Svájcban dolgozna, negyede árak mellett.

2020. nov. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon sok mindentől függ,de összességében elmondható,hogy a legmagasabb színvonal ezek közül Németországban van.

Most rávághatja valaki,hogy Spanyolo,meg Magyaro.is ég és föld de ez nem feltétlenül igaz. Spanyolországban vannak fejletlen régiók ès logikus,hogy annál jobb az életszínvonal pl. Budapesten de Borsodban már nem igazán.

Én úgy gondolom,hogy a jó szakembereket mindhárom országban jól megfizetik. De a gyári munkást,takarítót egyértelműen Németországban.

Lakhatás...

Az ingatlanárak mindenhol el vannak szállva,de Németországban az a gyakori,ha valaki albérletben lakik szóval elég drága de az ottani fizetések mellett nem lehetetlen,mondjuk rendesen kell spórolni.

Nyilván vannak kivételek,de sok mindentől függ.

Spanyolországot nem tudom,Magyarország meg szintén:magas ingatlanárak,egyre drágábbak szóval nem a legjobb de nem lehetetlen.

Én mindig azt mondom:akinek jó munkája van ès érvényesülni akar,az mindenhol fog de aki csak a pènzt nèzi,annak már nem akkora a választási lehetősége.

Nézd kérdező,mindhárom országban tisztességesen meg lehet élni,mindhárom ország tagja a világ egyik legfejletebb régiójának,a kérdés,hogy te mit akarasz.

Hol szeretnél élni,hol olyan az èlet,amit szeretsz,miről tudnál lemondani,stb.

Mindegyiknek van jó és rossz oldala

2020. nov. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

#1. Nem tudom...

Svájcban egy fogorvos állítólag minimum, havi 10,000 CHF bruttó keresettel rendelkezik.

Az 3,350,000 forint.

De ez csak a minimum, lehet 50,000 CHF is, havonta.

2020. nov. 17. 16:50
 4/23 anonim ***** válasza:
83%
De azt is nézd,hogy Svájv a világ egyik legdrágább országa.
2020. nov. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

#4.

Alapvetően Svájc kicsit off...

De azért annyit megjegyeznék, hogy havi 2,000-2,400 CHF között már 3 szobás, gépesített, nagypolgári lakást lehet bérelni, Zürichben.

3,000 CHF felett már lehet luxus lakosztályt is.

Másik városban olcsóbban is.

Ez 10,000 CHF, bruttó fizetésnek kevesebb mint egy harmada.

És akkor nem a bruttó 50,000 fizetést vettük alapul.


Nem hiszem, hogy Magyarországon akár egy fogorvos a fizetésének a harmadából tudna nagypolgári lakást bérelni...


Mondjuk fogorvost nem ismerek, de háziorvost, meg gyógyszerészt igen, akiknek 10+ éves tapasztalatuk van és egyik sem keres egy milliót sem.

A háziorvosnak a rendelkezésére álló havi összeget is sokszor nehéz úgy beosztania, hogy minden költség fedezve legyen, az asszisztens is ki legyen fizetve és még magának is adjon fizetést.

1.5 millió áll havonta rendelkezésére, ebből kell mindent megoldani.

2020. nov. 17. 17:06
 6/23 anonim ***** válasza:
0%
Igen, pontosan. Ennél a legrosszabb évben is magasan több az éves osztalékának a havi átlaga.
2020. nov. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Egyébként hogy kicsit vissza kanyarodjunk az eredeti kérdéshez, nem tudom hogy igaz e, lehet csak alaptalan pletyka, de többektől azt hallottam hogy Németországban egy orvos olyan színvonalon is élhet 50 éves korára, amilyen színvonalat itthon kizárólag az üzletemberek tudnak maguknak megteremteni.

Tehát sok-sok ingatlan, 20-30 luxus autó, (forintban) milliárdos nagybirtok.

2020. nov. 17. 17:11
 8/23 anonim ***** válasza:
77%
Irgalmatlan hülyeség, akkor nem vándorolnának a német orvosok észak- Európába és Amerikába, az ezernyi Németországban dolgozó magyar orvos pedig a top100-ba katapultálna hazajöttekor.
2020. nov. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező ezt ugye te sem hiszed el. Szerinted ha Németországban minden orvosnak van 20-30 luxusautója(!!!) meg milliárdos nagybirtokai akkor miért nem megy mindenki oda?Xd

Az tény,hogy egy német orvos igen jól él,de azért ennyire..

Amit itt felsoroltál az egy kezdő sejk alapszerelesé Dubai-ban nem egy 50 éves német orvosé...

2020. nov. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy minden orvos... Csak, hogy kereshet, akár.
2020. nov. 17. 17:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!