Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit gondoltok az elvárásokról,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok az elvárásokról, kellenek e? Nem a szeretet ellen van? Ego miatt várunk el valamit és itélkezünk? Be kéne látnunk azt, hogy az elvárások egyáltalán nem teremtik meg a meghitt feltétel nélküli szeretetet és csak tárgyiasítanak?

Figyelt kérdés

Kezdem azt hinni, hogy az a mondás, hogy "a szeretet az egyetlen valóság, minden más csak illúzió" nagyon közel áll a valósághoz. Mindig amikor elvárásokkal álltam valakihez, előítéleteket szült bennem, nem voltam vele barátságos. Volt olyan időszakom mikor kitaláltam magamban egy női ideált, társkeresőn rámírt egy tök aranyos lány, de külsőleg nem találtam elég vonzónak. Elkezdtem vele beszélgetni, de végül az egóm és a fantáziám nyert, lekoptattam magamról. Ezt nagyon megbántam mivel visszagondolva egyáltalán nem volt csúnya lány, sőt, ha most írna rám nem lennék ennyire elutasító, sokkal szerettelibben állnék hozzá.

Észrevettem azt, hogy az elvárások mind ilyenek, barátságtalanok, nem az ember pozitív tulajdonságaira fókuszál, hanem a negatívakra.

Nem rég tindereztem és az egyik lány azt írta, hogy nem kell olyan pasi, aki nem tud összeszerelni egy ikeás szekrényt. Nekem sajnos béna kezem van. Na és ettől rossz partner lennék? Ki tudja lehet, hogy ketten tök jól összeszerelnénk egy bútor, lehet következő alkalomkór menne egyedül is. Mivel a szeretetnek van akkora ereje, hogy a másikat fel tudja emelni, és olyan képességekre tehessen szert, amit előtte nem ismert.



2020. dec. 19. 08:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Te bajod, ha csak külsőre válogatsz. Én külsőre is de belsőre még jobban. És hidd el, sosem fogom megbánni a pasikat akiket egyetlen randi vagy egy rövid levélváltás után lekoptattam. Nem illettünk össze és ez sokszor egy adatlapból is kiderül. Koptattam le helyes pasikat is meg csúnyákat is. Egyre megy. Az igazi ugyanolyan átlagos lesz, mint én, de már írásban is fogom érezni, hogy ő az, ha találkozunk, akkor pedig tudni fogom. Ja, és nem vagyok előítéletes, nem nézem le azt, akit elküldtem, egyszerűen nem egymást keressük, és ez nem sablon duma. Én tudom, kit keresek és ki az, aki a valódi énemet vonzónak tudja találni. Mindenki másnak csak sok sikert tudok kívánni, őszintén. Ebben nincs semmi lenézés.
2020. dec. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Légyszíves kerüljétek az E/2 és személyeskedő válaszokat!
2020. dec. 19. 08:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hiszen te magad írtad le, hogy a külseje miatt dobtál egy tök jó fej csajt....
2020. dec. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mint mindent ezt is túl lehet tolni. Az például értelmetlen elvárás, hogy csak kék szemű, szőke párt akar valaki. Ugyanakkor, ha tudom, hogy egy agresszív, vagy állandóan morgó, elégedetlenkedő alak levinne az életről, akkor nem ilyet fogok keresni. Akkor sem ha ő maga a dalai láma.

Tehát elvárás és elvárás között is van különbség szerintem.

2020. dec. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az akár aranyos is lehet, meg elnézhető, ha egy férfi nem tud összeszerelni egy bútort. Eleinte. Viszont az idő haladtával már zavaró, hogy nekem, nőként több érzékem van az ilyesmihez mint a férjemnek. És nem értem, miért pont mellettem, közösen tanulná meg, ha odáig, egyedül nem ment neki.
2020. dec. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Végig se olvastam csak kiszúrta a szemem..."nem kell olyan pasi aki nem tud összerakni egy ikeás szekrényt"...WTF ez micsoda?első randin vár egy szét szedet bútor?ha össze rakod jövöhéten találkozhatunk ,ha van kedved mert akkor jön a konyha :D


A másik h full önbizalom hiányos vagy illetve még nem láttál ikeás szekrényt...hülye biztosak.(csak idő kérdése és össze rakod...lehet nem fél óra alatt hanem 3-4 de össze fogod tudni rakni.)


Amúgy meg nyugodtan beolthattad volna ,hogy azt hittem "párt" keresel nem bútor szerelőt..

2020. dec. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
igazad van minek elvárások mindenki jöjjön össze bárkivel.ez amugy tudod hogy amit kiirtál az a megideologizálása meg a valóság hajlitása hogy a saját szerencsétlenséged ne legyen annyira fájdalmas?
2020. dec. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elvárások mentén éljük az életünket. Kezdetben szüleink, nevelőink tanítóink, később tanáraink, főnökeink, szerelmeink, majd a gyermekeink elvárásai mentén. Így van ez jól, és természetes, hogy mi is elvárásokat támasztunk. Nem jövünk össze akárkivel, csak aki megfelel, vagy meg akar felelni ezen követelményeknek.
2020. dec. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!