Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogy kerülhetném el tudatosan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kerülhetném el tudatosan a "rosszfiúkat"?

Figyelt kérdés

Azt kell tudni rólam, hogy 2 kapcsolatom volt eddig. Az elsőt lehet, hogy nem is nevezném annak.

Az exemmel viszont elég sok évet együtt voltunk. Évekig minden szépnek és jónak tűnt, de a végére nagyot változott. A lényeg, hogy szerencsejáték függővé vált, ami miatt elverte az összes megtakarítását + a családja pénzéhez is hozzányúlt, hogy szépen fogalmazzak. Össze - vissza hazudozott mindenről. Én segíteni akartam neki, de nem ment.

A történet végére pontot tettem, azóta le is zártam.


Elkezdtem ismerkedni és azt vettem észre magamon, hogy hiába olyan embereket próbálok "választani", akik normálisnak tűnnek, elvileg (kollégák, barátok szerint) már ránézésre is problémás alakok. Eddig 2 emberrel volt találkozóm és mind a 2 embernél felfedezni véltem hasonló jellemvonásokat,mint amikkel az exem rendelkezett. Makacs, önfejű stílus, ilyen-olyan függőségek. Akivel jelenleg beszélgetek, ő is nagyon szimpatikus, találkozó még nem volt, de már most kiderült, hogy például a füvet nem veti meg, néha fogyasztja. Amivel nekem nem lenne problémám, ha csak néha, én is kipróbáltam már, de nem vagyok rendszeres fogyasztó. Szóval megvillant a piros lámpa nála is, hogy honnan tudhatom, hogy mit jelent nála a néha, mennyi pénzt költ rá, lehetne-e vele hosszútávra tervezni.

A másik 2 férfi személyesen egyébként annyira nem fogott meg, így velük lezártam az ismerkedést, de ez a férfi szintén nagyon szimpatikus elsőre, ezeket az aggályaimat leszamítva.

Szóval visszakanyarodnék az elejére, miszerint az ismerőseim azt állítják, hogy én eleve olyan férfiakat találok már külső alapján is szimpatikusnak, akikkel tuti zűrös életem lenne.

Nekem ez nem tűnik fel, szerintem normális kinézetű emberek tetszenek.

Nem a kigyurt, tetkós, helyes pasik a zsánereim, szóval ezt sem lehet mondani. Mindannyian tök átlagosak, de látok bennük valamit.

És elgondolkodtam, hogy lehet ennek valóságalapja, mert az évek alatt az "izgalomhoz" szoktam hozzá, ahhoz, hogy "vigyáznom" kell valakire, segíteni rajta, "megmenteni" őt.

Kicsit furán is érezném magam egy olyan ember mellett, akinek tök rendben van az élete és ez nem egészséges.

Szeretném megkímélni magam a jövőbeli esetleges fájdalmaktól,problémáktól,mély lelki állapotoktól, szóval attól az állapottól, amiben az előző kapcsolatomban voltam.

A problémát felismertem, viszont nem tudom, mit tehetnék, hogy ne az ilyen férfiakat "szúrjam" ki. Egy stabil, harmonikus kapcsolatot szeretnék, ahol nem kell idegbajt kapnom a páromtól és a dolgaitól, nem kell aggódnom érte, mint egy gyerekért.

Mit tudnék tenni annak érdekében, hogy elkerüljem a "rosszfiúkat"?

3/3 eseten látszik, hogy nem sikerül, újra és újra ilyenekbe botlok bele. Persze ameddig bele nem bolondulok valamelyikbe, addig nincs baj, de ha ügyes manipulátorral van dolgom, akkor azt nehezen tudom kiszűrni és meg is van a baj..


2021. jan. 22. 21:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%
Ne menj a közelükbe!
2021. jan. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Ahogy most is csináltad: beszélgetsz és ha kiderül a dolog lelépsz. Nincs más módja.
2021. jan. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Ahogy 2-es írja, az emberekre nincs ráírva a személyisége, ezért érdemes megismerni. Ha tudod magadról gyakran rosszul választasz, akkor tartson tovább az ismerkedés fázis, nem muszáj első randi után kapcsolatban lenni.
2021. jan. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
Felesleges ellenállnod az alap természetednek/vágyaidnak. Az a helyzet ha találsz normálisat, unalmas lesz, megalkuvó leszel, megcsalod majd izgalmasabb faszikkal, emiatt örlődsz majd, stb lelehet vezetni bármilyen kapcsolatod jövőjét. A rosszfiú mellett szenvedsz, a jófiú mellett szintén szenvedsz de legalább a rosszfiú izgi és kiszámithatatlan.
2021. jan. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez kell a másik nem ismerete is. Most léptél ki egy kapcsolstból, ismerjedj, és idővel lesz tapasztalatod hogy 2 mondatából megtudod majd mondani nagy valószínűséggel olyan-e aki kell neked.
2021. jan. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de TE választottad. Hogyan lehet kerülni? Úgy, hogy nem választod ezeket.


Ismerkedésnél TÉNYLEG akard megiserni és ne csak dumáljatok. Milyen az életfelfogása, milyenek a barátai, hobbi, mi az, ami megmozgatja a pasit stb. Randin hogyan beszél veled, hogyan közeledik stb.


Csak te tudsz ezen változtatni, lehet időbe is tellik.

2021. jan. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%

6- os vagyok.


Én pl jófiú kategóriát kapom már meg ránézésre is. Pedig semmilyen nem vagyok. Csak udvariasságra neveltek, nem az az első, hogy az ágyában kössek ki, érdeklődöm, a belső szimpátiát és kémiát keresem.


Az utóbbi 3 ismerkedésemből az összes inkább a majom rosszfiút választotta, de közben nekem panaszkodik, hogy milyen alja mód bánik vele. Mondván a jófiú az unalmas, mamakedvence stb.

2021. jan. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Félig - meddig támadónak érzem a hozzászólásod. Nem én voltam az, aki helyetted rosszfiúkat választott. Persze én is igyekszem megismerni minél jobban őket, több találkozón és több hetes beszélgetéseken vagyok túl, végül lezártam inkább velük a történetet.
2021. jan. 23. 11:22
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem támadásnak szántam... sőt. Végre valaki, aki megelégelt valamit és tenni akar ellene.


Lezártad, ennyi. Így kell megszűrni a dolgokat. Ha nyitott vagy, nyugi, normális pasasokat is fogsz találni, sok van.

2021. jan. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A függőségek nem rosszfiúságot, hanem akaratgyenge jellemet mutatnak. Nem ugyanaz.
2021. jan. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!