Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ilyen sok a karrierista?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen sok a karrierista? Miért nem alapítanak családot a 30-asok sem?

Figyelt kérdés

Van egy 36 éves fiam. Futó kalandjai vannak. A munkájában sikeres, jó egzisztenciát épített fel. Esze ágában nincsen családot alapítani. Én tisztelem az ő döntését és beszéltünk is erről. Mondta, hogy neki most a munka az első és nem érzi úgy hogy meg tudna állapodni. Mivel én idősebb vagyok, nekem ezt nagyon nehéz megérteni, de amit tehetek az az hogy nem piszkálom, elfogadom és titokban reménykedek hogy egyszer megtalálja a párját. A fiamra lehet mondani hogy karrierista és nem negatívan! Nagyon tudatosan építi a karrierjét és most neki ez az első.


De nem csak neki, családi, ismerősi körben ugyanezt látom. Munkájában sikeres 38-40 éves nők, férfiak egyedülállók vagy csak randiznak. Azt szeretném kérdezni, hogy mi ennek az oka? Vagy egyszerűen jobb egyedül? Vagy jobb a randis életmód? Nem ítélkezve kérdezem, csak szeretné megérteni ezt a jelenséget, mert lassan úgy érzem nem értem a körülöttem lévő világot. Nem akartam senkit megbántani remélem érthető a kérdésem. Köszönöm a magyarázatokat előre is!



2021. jan. 25. 17:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
tudod vannak akik 30 éves kor külön házasodnak és vannak akik nem követik ezt az utat, hanem amit a fiad, közülük sokan már meg sem házasodnak 40 körül, mert akkor már nagyon nehéz találni normális párt. a két csoport különbözően gondolkodik, ezért a különbség a kettő életvitel közt. Sajnos hiába vár, nem lesz elég párkapcsolati tapasztalata. egy negyvenes elvált pais is jobb, mert leglaább tudja miylen gyereket vállalni, min csúszik el egy házasság, a te fiad meg a hozzá hasonlók meg majd 40 évesen kezdik és aztán csodálkoznak, miért ment csődbe a dolog. Nem tartom jó dolognak, de szerintem a háttérben nem a munka áll, hanem inkább az elköteleződni nem tudás, a fogyasztói szemlélet, a mindig szebbet, jobbat akarok.
2021. jan. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
23%
Mellette is lehet, egymást erősítve. Telenyomták a fejüket a médiumok, és azt hiszik, hogy ez a normális. Ugyanis a karrier nem lehet öncélú. Akkor van értelme, ha egzisztenciát alapoz meg, amire családot épít.
2021. jan. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
51%

Anyu , kérlek szállj már le a témáról!


Sajnálom nem lesz unoka.

2021. jan. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%

Nekem pont a nagymamám tanácsolta, hogy ha eszem van akkor karriert építek, és csak szeretőket tartok! Ő családcentrikus volt, de sokra nem ment vele, belesavanyodott az életbe. Gondolta egy szabadabb élet szebb jövőt igér.


De ha megfigyeled az életkor nagyon eltolódott. Anyukám korosztályában már 20 évesen születtek a gyerekek. Aki nem kellt el 22-ig az már "selejtes" volt.

Most mentalitásban is a legtöbb fiatal 20 évesen még tini. Nem igazán bíznám egyikre sem (többek között magamra sem) egy gyereket. Valahogy 25 körül kezd el a legtöbb fiatal megkomolyodni. Talán mert a legtöbbünk addigra esik ki az egyetemről és nyeli el a munka világa, vége a bulis időszaknak.


És lesz az ember kb. 30 éves mire készen áll egy kapcsolatra. Akkor egy-két évet még együtt kéne élni...


Szerintem sokáig lettünk babusgatva, későn kell felelősséget vállalnunk az életünkért. És amikor már benne vagyunk a sűrűbe, akkor is olyan sok az elvárás, az impulzusok, hogy néha, örül az ember, ha él. A kapcsolathoz, meg extra energia kell hogy életbe tartsd.

2021. jan. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Sunshinedoll ***** válasza:
39%

Szerintem mindenkinek más oka van erre, és nem is feltétlen mindenki a karrierje miatt nem akar családot, lehet, hogy se a karrierben sem a családban se a randizásban nem kíván kiteljesedni, hanem valami teljesen másban.


Én pl. sose tudtam mit kezdeni a babákkal, nem vagyok anyuka típus meg babázós fajta sem, rokonok meg barátok babáitól se fog el az ámulat vagy az érdeklődés, illetve nem vágyom arra az óriási, egy életen át tartó felelősségre, ami egy gyerekkel jár. Én szeretek utazni, szeretek a saját fejem után menni, szeretem, hogy meg van a lehetőségem arra, hogy ha az életem valahol nem tetszik, akkor tudjak azon változtatni, hogy most akkor elköltözök, hopp, most akkor karriert váltok vagy elkezdek egy új iskolát és csak saját magam kell figyelembe vennem, egy család vagy gyerek szerintem csak a megalkuvásra kényszerítene, amit én abszolút nem tudok elviselni.

De ettől függetlenül nem vagyok karrierista sem. Persze, jó munkahelyem van, jól keresek, nyilván igyekszem, hogy fejlődjek valamerre, de nem az a típus vagyok, aki belebetegedne a munkába vagy minden nap túlórázna vagy semmi másból nem állna ki az életem, vagy avacsora asztalnál is telefonálnék, sőt én kifejezetten szeretek nem dolgozni.

Szóval én pl. kifejezetten karrierista sem vagyok, csak megfelelő tempóban építgetem az életem, de gyereket se akarok, aférjjel meg úgy vagyok, hogy ha lesz olyan ember, akivel össze akarok házasodni, akkor majd összeházasodok, de akkor is boldog vagyok, ha sose lesz férjem.

2021. jan. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
45%
Mert a mai világban nem érték a családalapítás. 2 érték van manapság: a rengeteg pénz és a gyönyörű, makulátlan külső. Ha ezek közül egyik sincs nagyon nehéz érvényesülni az életben. Nem akarnak elköteleződni, mert mindig jön egy szebb, okosabb, jobb, fiatalabb. Nem hajlandóak kompromisszumot kötni, túl önzőek. Nyűg nekik tenni a kapcsolatért.
2021. jan. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
21%
Azért, hogy 2 hónap, jobb esetben 2 év után a másikra ráunjon az ember, nem éri meg. Vagy a pulya miatt, ami által pénzhez jut az ember, megint nincs értelme. Mi van, ha válás lesz a vége, ami mostanában oly gyakori? A pulya szívna csak, ennek meg nincs értelme.
2021. jan. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Hellmano ***** válasza:
65%
Én például, azért nem alapítottam családot, mert 30 éves koromig tanultam minden szart, hogy suliba járhassak, imádtam suliba járni, mert az nekem aranybánya volt csajozás terén meg tanulnom se kellett, mert jó eszem van, elég volt csak odafigyelnem vagy elolvasnom valamit és ennyi. Csajok jöttek mentek egyfolytában nálam, még fiatalon volt hosszabb kapcsolatom, de rájöttem szeretem a változatosságot meg a szabad életet, hogy nem kell alkalmazkodnom senkihez ezt 38 éves koromig űztem folyamatosan csak munka mellett már és nem tanulás mellett. Ekkor berobbant egy olyan nő az életembe, aki ugyanaz nőben, mint én férfiként és miatta feladtam a régi életem. Nem kellett semmit elhagynom a régi életemből csak a csajozást, de azt meg tudni kell rólam, hogy hűséges típus vagyok, ha szeretek valakit. Mivel a párom se akar házasodni meg gyereket sem így ebben is kiegészítjük egymást és 41 múltam már, semmi nem változott együtt vagyunk jól el vagyunk, mint a kezdeti időkben a nézőpont ugyanaz, mint volt se család se gyerek csak mi. Én nem a karrier miatt, hanem mert így érzem jól magam.
2021. jan. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
36%
Mert szerencsére ma már csak a mentálisan beteg emberek akadnak fenn azon, ha valaki nem követi a családpropagandás protokollt, hanem a saját erőforrásaihoz és személyiségéhez mérten dönt a gyerekvállalásról. Ha zavar, hogy nem teheted tönkre az én életem azzal, hogy a nyakamba akasztasz egy pulyát, szülj egyet helyettem is, számomra ugyanis a család az kettesben és kutyával is család, nem kell hozzá 3 órát vajúdanom, 18 évet önfeláldoznom és éveken át virrasztanom, alárendelve ennek mindent.
2021. jan. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
35%

"Nekem pont a nagymamám tanácsolta, hogy ha eszem van akkor karriert építek, és csak szeretőket tartok! Ő családcentrikus volt, de sokra nem ment vele, belesavanyodott az életbe."


A karrier építésnek is megvan a hátulütője. Ezek a nők akik a karrierre mennek rá és szeretőket tartanak jutnak el majd 40-50 éves korukra hogy ki vannak égve, nem kellenek már senkinek komolyra mert mindenki a fiatalabb nőket viszi és minden este az üres lakásba érnek haza magányosan. A környezetemben is rengeteg ilyen nő van, ismerkedés közben is látom.

2021. jan. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!