Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ilyen sok a karrierista?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen sok a karrierista? Miért nem alapítanak családot a 30-asok sem?

Figyelt kérdés

Van egy 36 éves fiam. Futó kalandjai vannak. A munkájában sikeres, jó egzisztenciát épített fel. Esze ágában nincsen családot alapítani. Én tisztelem az ő döntését és beszéltünk is erről. Mondta, hogy neki most a munka az első és nem érzi úgy hogy meg tudna állapodni. Mivel én idősebb vagyok, nekem ezt nagyon nehéz megérteni, de amit tehetek az az hogy nem piszkálom, elfogadom és titokban reménykedek hogy egyszer megtalálja a párját. A fiamra lehet mondani hogy karrierista és nem negatívan! Nagyon tudatosan építi a karrierjét és most neki ez az első.


De nem csak neki, családi, ismerősi körben ugyanezt látom. Munkájában sikeres 38-40 éves nők, férfiak egyedülállók vagy csak randiznak. Azt szeretném kérdezni, hogy mi ennek az oka? Vagy egyszerűen jobb egyedül? Vagy jobb a randis életmód? Nem ítélkezve kérdezem, csak szeretné megérteni ezt a jelenséget, mert lassan úgy érzem nem értem a körülöttem lévő világot. Nem akartam senkit megbántani remélem érthető a kérdésem. Köszönöm a magyarázatokat előre is!



2021. jan. 25. 17:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagyok karrierista, egyszerűen csak nem kell gyerek.
2021. jan. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
65%
Ha már gyereket nem akarok, engedtessék már meg, hogy értelmes dolgokkal foglalkozzak, például a szakmámmal, amit 9 évig tanultam. Azt ugye szabad?
2021. jan. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
75%

Generációs szakadék.


40 éves vagyok, a kisfiam 4 éves. Szemem sem rebbenne (és nem azért, mert már alulról szagulom:)), ha 30-asként nem lenne felesége, gyereke, hanem karriert csinál és/vagy randizgat.

2021. jan. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szerintem egyen + iskolazottsag fuggo. En most 27 vagyok, itba dolgozom, egesz eletemben gyulloltem iskolaba/egyetemen tanulni szoval mar lassan 5 eve dolgozok. Mar egy olyan szinten allok a karrierembe hogy egy gyereket lazan fel tudnék nevelni anelkul hogy anyagi gondjaim legyenek. A baratnommel kb 1-2 ev mulva tervezzuk a gyereket.


Szerintem ha valaki evekig evtizedekig tanul, az nem fog 30 eves korara olyan karriert kiepiteni ami mondjuk 500-600-700+ ot hoz havonta, szoval nem lesz meg az az anyagi biztonsag ami egy gyerekhez kellhet.


Masik dolog, ha valaki egesz eleteben nem volt egy hosszabb kapcsolatban, vagy csak simman nem talalta meg az "igazit" az se fog csak ugy gyerek gyartasba kezdeni


A csaladi pelda is nagyon befolyasolhatja azt hogy kesobb vagy hamarabb akar gyereket az illeto. Engem apamek 23-24 eves korukba hoztak ossze, eleg jo kapcsolatom volt veluk, most is "fiatalok", en is hasonloan szeretnek a gyerekemmel lenni, nem akarok 60 evesen szalagavatora menni

2021. jan. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
18%
Kérdező a fiad lehet hogy sikeres a karrierje szempontjából de csak relatíve és nem bámulatosan. Manapság a nők 40-ig versenyeznek a top pasikért, azokat lehet megszerezni akik végleg “lepattanóvá” váltak mert nem jött be X/Y/Z macho sem. Valszeg fiad is max olyanokkal kalandozik akikkel azért nem mer felvágni. Tehát ha hűde menő mai női szemmel is szuperegzisztenciája lenne, akkor a felesleget kéne csak lerázni a magáról pláne nem kéne fáradoznia a nőkért. Na ebben az esetben karrier ide karrier oda azért kirakatba (közösségi oldalra) tenné a maguktól hozzásereglő nőket. A helyzet nem furcsa hanem elkeserítő. Oké hogy vannak szimplán csak jókor jó helyen lévő tagok is akik ezt a jelenséget megúszták de ő úgy tűnik nem ilyen
2021. jan. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
54%

14: 22 éves koromban ismertem meg a párom, rá két évre meg is házasodtunk. Mérnökinformatikusnak és biológusnak, neurobiológusnak tanultam, mindhárom végzettségem használom a szakmámban. Az első végzettségem után már dolgoztam, függetlenül attól, hogy 30 éves koromig jártam egyetemre (mivel sokáig a munkahelyem is az volt). A bruttó bérem jelenleg hétszámjegyű, ennek megfelelően. Köszönöm, de nem azért tettem mindezt, hogy az egészet kidobjam a kukába és a nevem mostantól a projektek és a publikációk helyett egy firkás gyerekrajzon szerepeljen csak vagy babból kirakva a tányéron. Remélem, világos voltam. Van bőven anyagi biztonságom, egyszerűen semmissé tenné az összes eddigi munkám, ha most leállnék évekre gyerekezni, amit mellesleg nem is élveznék: nem utálom a gyerekeket, de számomra rém unalmas a gyerekekkel szórakozni, főleg otthon, egész nap, főleg ahelyett, amit most csinálok. A sajátommal is az lenne. Egyszerűen nem érzem úgy, hogy ebből áll az élet és hogy majd évekkel később úgy könyörögjem magam vissza a szakmámba, mint egy rohadt senki, mentálisan leeresztve a több éven át tartó gügyögés és egyéb agysorvasztás után, tulajdonképpen lefokozva egy gyakornok szintjére, akinek bele kell tanulni a folyamatban lévő projektekbe és trendekbe.


Anyám ráadásul 20 évesen vállalt gyereket, 20 évre rá meg egy újabbat ugyanattól az apától, szóval nem, nem kell mindent a fizetéssel meg a családi példával indokolni. Ugyanannyira hivatkozhatok az anyagi helyzetemre és a tanulmányaimra akkor is, ha nem akarok gyereket, mint akkor, ha akarok. És mint látjuk, a legszegényebb réteg szaporodik túl a leginkább, szóval grátiszban fordítva ia ülsz a lovon, ha már összefüggéseket akarsz keresni.

2021. jan. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

randizgat = szexelnek az 1 vagy legkésőbb a 2. randin.. Nos, miért is kösse le magát ha megvan a rendszeres szex, kötöttségek nélkül?!


Elég csak ezt az oldalt végigolvasni. Ha azt merem mondani, hogy nincs szex az ismerkedés alatt, mert nem oda tartozik.. akkor meglincselnek kb.

2021. jan. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
43%

32 éves vagyok, tanultam 23 éves koromig.

Lett egy kapcsolatom, 26 évesen szakítottam vele, aztán nemsoká elköltöztem külföldre.


Párkapcsolatban élek 5. éve, de nem, nem kell gyerek. Soha.

Nem akarok ugyanis x órát vajúdni, mire kitolok egy gyereket magamból, hogy aztán 20+ évre feladjak mindent IS érte (ezt a párom is tudja, soha nem árultam zsákbamacskát).


Akkor inkább fogadok örökbe állatot, az hálás, amiért vagyok neki, boldogan vár, és sokkal intelligensebb, mint sok-sok (felnőtt) ember.

2021. jan. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
70%

Kitolódik a tanulmányok ideje, a párkeresés, nagyobb a választék, kisebb a megalkudás.

Csak az életünk sem lett hosszabb eközben, az a gond.

2021. jan. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!