Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi alapján lehet rájönni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi alapján lehet rájönni társkeresésnél, hogy akivel üzeneteket váltok az nem az, akinek állítja magát?

Figyelt kérdés

Például azt írja, hogy egyedülálló, 30 éves nő. Viszont valójában egy ennél idősebb férfi, aki nőnek adja ki magát. Csak szórakozik az emberekkel és viccből készítette a profilt.


Milyen jelekből lehet rájönni, hogy kamu?



2021. jan. 27. 12:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%

"De ha kamu, akkor el se jön találkozni."


Újabb érv amellett, hogy ne húzzátok istentelen sokáig a messengerezést, chatelést, hanem TALÁLKOZZATOK. Javasolj neki találkát, ha se ekkor, se akkor, se amakkor nem jó neki, de ő se javasol mást, csak "MAJD HÍVLAK, HA JÓ LESZ", nos akkor ne foglalkozz vele tovább. Tökmindegy, hogy férfi-e, vagy párkapcsolatban élő nő, vagy lelki sérült, akinek sose lesz bátorsága egy randihoz. Nem akar találkozni, nem akar kapcsolatot, egy perc időt sem szabad tovább pazarolni rá.

2021. aug. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Fura, soha nem vert át senki írásban, pedig szerintem annyit társkeresőztem, mint itt senki. Azonnal érezni az írás stílusából, milyen az illető. Persze aki megelégszik a félszavas válaszokkal, és a "párbeszéd" úgy néz ki, mint egy űrlap kitöltése, azt át lehet verni. De aki egész mondatokban, levelekben kommunikál, és van némi emberismerete, érzékenysége, annak egyből ordítani fog a partner stílusából a disszonancia.
2021. aug. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen kamu más képét használó emberek általában nagyon ostobák. Manapság már sec perc alatt le lehet csekkolni a társkereső oldalon megadott adatai alapján és a képe alapján.


Aki meg nem ír semmit, és nem is oszt meg képeket azzal meg szóba se állnak.


Vagy az ilyen ha érdekellek majd kérdezel típusú adatlapok vagy nem az arcát mutató pasik akik max egy baseball sapkát, vagy egy golf labdát osztanak meg profil képnek rettentően primitívek, akik meg napszemuveges képet osztogatnak, az is több mindent elárul az illetőröl. Ha a másik meri meg mutatni a szemét is, akkor tisztelje már meg a másikat, hogy nem egy napszemüveg mögé rejti az arcát.


Akinek meg teljesen üres nagy többségébe vagy lusta, vagy nem ér rá foglalkozni a profiljával, ami azért több mindent elmond egy társkereső oldalon egy ilyen személyről, ha ez van oda írva, hogy ha érdekellek kérdezel.


Az más kérdés hogy regisztrált és még nem tudott foglalkozni a profiljával.


A kamu profil viszont egészen más. Több mindenből fel lehet ismerni.


Ahogy írta valaki az írói stílusból, egy fószer szóhasználata teljesen különbözik.

Például itt is lehet érzékelni, hogy egy-egy kamu kérdésnél aki pasinak adja ki magát az nő, vagy aki nőnek adja ki magát az pasi. Jó terep hogy gyakorold ennek felismerését.


A tényleges dolgok amit tudsz csinálni, hogy csekkolod az adatlapját, megnézed, hogy miket írt magáról, de leginkább a képét csekkolod van ilyen alkalmazás már, amivel sec perc alatt ki lehet deríteni, hogy a kamu profilon lévő nő egészen más stílusú.


Nekem speciel külföldi barátkeresőn írt egy adonisz kinézetű pasi, hogy aludnék-e vele egy ágyba.


Őszintén szólva ostoba volt ez volt az első gondolatom így ismeretlenül.


Első dolgom az volt, mivel engem csaptak már be, hogy csekkoltam a képet, először csak magam, látszott, hogy letöltött kép, pixeles, a felbontása is szar volt, az adatlapján lévő adatokat is csekkoltam, a kor volt ott azt hiszem csak, utána a meta adatokat is csekkoltam a képnek, milyen felbontás és utána a képkeresőbe kerestettem, és kidobott egy kevésbé ismert testépítő hírességet, akinek nem egyezett a kora a pasi által írt korral. Utána szépen kiosztottam és elmondtam neki, hogy tudom, hogy kamu, és következő nap már törölte is a regisztrációját.


A másik hogy ha nincsenek adataid, akkor jelezd neki a videochat-et, aki hárít az nagy valószínűséggel kamu.


A beteg ember is képes megmutatni magát, aztán folytatják tovább chat-en. Egy beteg embernek pl. fárasztó a chat, de ez speciel nem társkereséshez írom. Na és van még egy típus aki csalódott és fél, de azok is leteszik a félelmüket és megmutatják magukat videochat-en.


Figyi igazából nincs veszteni valója a becsületes embernek, legfeljebb a másik azt mondja, hogy nem kell.


Szóval:


- Írói stílus


- kép csekk


- adatlap ellenőrzés


- a chat tartalma


- video chat invitálás

2021. okt. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Bocsánat tudom, hogy nő aki írt neked, csak én a saját tapasztalataimat írtam le, hogy miből ismertem fel, hogy ostoba, komolytalan még barátilag is, vagy csak kamu.


De amúgy azzal a személlyel szemben nem fer akinek a képét használják, képletesen fellökik azt a nőt lelkileg.

Nem mellesleg ha vannak dühös emberek és megverik azt a nőt, aki mit sem tud erről, hogy használják a képét, akkor még testileg is bántalmazzák.

2021. okt. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
63%

De amúgy az oldalak üzemeltetőinek kéne komolyabban felépíteniük a társkereső oldalukat, és kizárni azokat akik kamuk, pl. a profilképét csak az általuk készített alkalmazás képkészítővel készíthetik, de több képet is megoszthatnak, de a profil kép azt csak a társkereső oldal által használt képkészítő programmal lehetne.


Kisebb a kamu veszély, de ugye aki szórakozik az mondhatja a barátjának hogy őt fotózzák. De ugye ez is ostobaság, pláne ha egy olyan nőre találnak aki mindegyiknek bejön, saját csapdába pottyanásnak nevezik ezt, illetve sanszos hogy elkezdenek a saját hülyeségük miatt veszekedni, persze mivel ostobák voltak és csak szórakoztak itt is a nem kell válasz fog jönni. :)


Pl. anonim chat-en is simán fel lehet ismerni egy angolnak álcázott indiait vagy arabot.


De nagyon gyorsan ott is hagyják az embert ha mond nekik egy két szót, ami nekik tisztátalan. :)


De ahhoz ismerni kell a kultúrát, és hát ugye egy európai még nem is hazudik mert több mindent szeretünk enni, amit ők tisztátalannak tartanak, és szentnek.


Olyankor hirtelen az angolból egy mocskos szájú ember lesz, aki miután ostobán elküldött a búsba, és pokoli személynek is elhord, utána mindig magamban mosolyogva konstatáltam hát igen ez is egy hazug indiai volt és van hogy egy hazug arab.


Szóval az emberismeret és a kulturális ismeret azért szintén védi az embert.

2021. okt. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Online-ban ha valami gyanús, akkor abbahagyom a beszélgetést vagy rákényszerítem, hogy fedje fel magát. H nem teszi az is beismerés. Nincs idő minden hülyére.
2023. nov. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Az a baj kérdező hogyha találkozol is vele és minden igaz is volt abból amiket mondott akkor is kiderül majd hogy az ember maga egy nagy kalap hazugság. Csak azt mondta amit hallani szerettél volna.


1) Nem akar kapcsolatot ( ez a leggyakoribb )

2) Már van párja csak kitekint épp vagy épp se-vele se-nélküle van ( szintén nagyon gyakori )

3) Válogat, de úgy hogy előre tudja hogy senki se lesz jó

4) Unaloműz


Tehát lehet papíron minden 'adat' stimmel de egy komolytalan társkereső.


Ezekből dunát lehet rekeszteni. Rosszabbak mint a trollok mert elhitetik veled hogy valóban keresnek valakit közben rohadtul nem csak a társadalmi elvárás miatt vagy épp unaloműzésből "ismerkednek". Szánalmas, szomorú és egyfelől meg szemétség azzal szemben aki valóban a társát keresi.


Felhígult az egész társkeresés.

2023. nov. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
15-ös, én ennél sokkal egyszerűbb módszert javasolnék a társkereső oldalak üzemeltetőinek: adjanak lehetőséget arra, hogy egy profilt jelenteni lehessen adott indokokkal. Pl. nem stimmelnek az adatok (18 éves nő helyett középkorú perverz férfi), nem valódi a fénykép (internetről szedték össze), azt írja nincs gyereke, holott van stb. Az ilyeneket szépen tiltanák, aztán kész. A regisztrációt meg FB-oldalhoz kéne kötni, tehát ne csak újabb e-mail címet, hanem újabb FB-profilt is kelljen gyártania annak, aki folytatni akarja a szélhámoskodást. Nyilván nincs mindenre orvosság, de legalább nehezítenék a dolgát ezeknek.
2023. nov. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!